Invalidny dochodok

Príspevok v téme: Invalidny dochodok
Lion1986

Ahojte, tentokrat prosim o radu ja...

Diagnozy: Chron. neuroborelioza/RS s nasledkami, artroza krcnej chrbtice-poskodene stavce a cela chrbtica, u psych... organicke poskodenie mozgu - nasledky po infekcii mozgu a stredne tazka depresia atd...

Od vela symptomov mi pomohla liecba u Dur. v BA a nasledne samoliecba pomocou minocyklinu atb atd... lenze neskoro som zacal s liecbou a nasledky zostali...

Je mozne na toto dostat ID ? Viem, ze na boreliu nie ale na jej nasledky uz ano...

Dakujem za odp...

Lion51212

No na PN som veru nebol, cize podmienka je 1 rok na PN ? No len ide o to, ze ja byvam sam v 1izb. byte, pracujem/premaham sa bo musim, ale ked ma z prace potom po roku prepustia a ID nedostanem, mozem si akurat tak hodit maslu... lebo pracu mam dost dobru. Tak neviem, no ci sa na to nevytoto a pracovat nadalej pokym sa to este vobec da... A da sa to preverit niekde ci mi daju aspon nejaky ID ?

Omen

Lion, je tu ešte jedna podmienka, pred podaním žiadosti o ID musíš byť 1 rok bez prerušenia PN, a to si asi nebol?! Odkiaľ budeš mať ten "správny posudok" sa môžeš vykašľať.

Lion7845

Chapem, no s chrbticou,,, chodil som na rehabilitacie atd - nepomohlo ba este horsie lebo to rozdrazdilo borelie co su v slachach a stavcoch, vtedy pri masazi vylezu von a idu katedate, vzdy ma po masazi na druhy den velmi boli za ocami, to je kurevska bolest, 2 dni som k.o len postel... Pomoze asi len vymena stavcov ale nechcem operaciu, lebo vraj moc ludom to len pohorsli, bolet ma to boli stale ale zvykol som si a premaham sa. U psych. by som pochodit snad aj mohol a je mi jedno ci budem mat hlavnu diagnozu pre ID od psych... pracovat, pracujem som servisny technik... vecinou sedava praca... zvladat zvladam, rano je dobre, este okolo obeda aj ok ale pobeze uz brni v nohach cize po praci postel a nic ine, semtam nieco... to je zivot do pi... ale aspon ma hlava neboli ako ma bolela a ta brain fog skoro uz nieje - toto bolo peklo. Vsimne ? jaaaaaj, chapem, to by nebol problem. len nieze tam vytasim obalku a ma do pecka poslu :D

Omen

S chrbticou nepochodíš, ale s tými následkami po neuroborelióze to vidím pozitívne. Zájdi na sociálnu poisťovňu pre papiere, poinformuj sa čo a ako. Potom si vybav posudky na neurológii a psychiatrii. Už si to mal spraviť dávno, tak nech ti to vyjde a stav sa zlepší!