Som nepoužiteľná, zbytočná v tomto živote

Príspevok v téme: Som nepoužiteľná, zbytočná v tomto živote
strelena

Mám 22 a ako človek, som zbytočná.
Ani neviem, kde mám začať. Som hlúpa, neschopná a úplne mimo.

Moja povaha: extrémne hanblivá, uzavretá, nekomunikatívna, zasnená, depresívna, mám soc. fóbiu, sebavedomie na bode mrazu. Celý život som kvôli tomu nemala kamarátov. Nikdy! Celý život som sama.

Vzhľad: Jedna veľká katastrofa. Radšej sa nebudem opisovať. Nikto ma nikdy nechcel, len sa zo mňa smiali.

Inteligencia: Nulová. Som tak hlúpa. Neviem logicky uvažovať a to mi znekvalitňuje manuálnu prácu.
Na stednej som neurobila maturitu, ani na druhýkrát z praktických skúšok. Pritom boli úplne primitívne pre normálneho človeka. Písomné a ústne skúšky mi išli, no praktické nie. Poviem pravdu, ani som nebola prekvapená, keď som ich neurobila.
Keď som tam chodila, spolužiaci, aj majsterky sa len za hlavy chytali. Bola som pomalá, kazila som úplne ľahké veci, neuvažovala som logicky. Bola som im len na smiech. Tiež se nečudovali, keď som neurobila praktické skúšky.
Nikto ma nikdy nepochválil, pretože som vlastne neschopná, co sa týka manuálnej práce (ale aj v matike som blbá).
Prečo to tak je ? Ako dieťa/teenegerka som bola dosť pohodlná, lenivá a nenaučila som sa pracovať. Prišla som na strednú a bolo všetko zle. Nič som nevedela, bola som pomalá, neschopná a ľudia mi to dávali najavo. Sebavedomie na bode mrazu a to všetko trvá až doteraz.

Som zo seba zhrozená. Určite poviete, že to nie je také hrozné, ale verte mi... Je! Keby ste ma poznali, potvrdili by ste to. Takýto nepoužiteľný človek, ako ja, nemá na tomto svete čo robiť. Som úplne nepoužiteľná, zbytočná a zaslúžila by som si zomrieť. Chcem si ublížiť, za to, aká som. Za trest.

Cliattsi

No dobre. To by bolo.
Mna zaujimaju hlavne stavy, ktore prezivas.
1. Mas taky pocit, ze si stratena na tomto svete? Ak ano, mas to odmalicka?
2. Koncentracia. Mas pocit, ze rokmi sa tvoja koncentracia zhorsuje?
3. Ked citas nejaky odstavec, musis sa castejsie vracat na zaciatok, aby si mu porozumela?
4.multitasking NA TELEFONE. Toto ma budr velmi zaujimat: Ked mas dotykovy telefon, tak dajme tomu, ze mas otvorenych v prehlliadaci 5 okiem s rozmymi strankami. A spracuvas si nejaky text do pozamok z jednej stranky. No proste kopirujes jeden text z jednej stranky a davas to dajme do Wordu. Potom prepnes spat na multitasking a ides znova na tu stranku.
Znova skopirujes ten text a tvojou ulohou je zniva sa dostat do Wordu. Ty to vies, ALE NEUROBIS TO. Miesto toho tuknes na webovy prehliadac,aby si otvorila druhu kartu. Ja neviem, ci nieco take robievas-JA ANO, ked spracuvam text (cez telefon LG). Ide o to, ci sa ti nieco podobne stava.
5. Mulitasking.- ale teraz to budem.mysliet inak- otazka je ci vies robit viac veci naraz ? :) Alebo je to skor problem? U.mna problem.
6. Motivacia. Pocitujes rokmi taky kontinualny pokles do niecoho sa namotivovat?
Ked ano,.tak kedy si pocitila taky vacsi ubytok motivacie,.v ktorom roku zivota?
7. Prazdnota. Mas pocit prazdnoty? Ako keby si tu sice aj bola,.ale mas taky vnutorny pocit ze sem nepatris?
8. Ked vstanes z postele, ZATOCI SA TI HLAVA TAK, ZE SA MUSIS NIECOHO CHYTIT?
9. Pocitujes nechut do zivota? Ak ano, tak odkedy?
10. Mas pocit, ze nevies, na co tu si?
11. Robis veci pomaly a ludia ta niekedy aj pohanaju- Trocha zivota do toho; Nespi! a podobne? Mna ano.
12. Si dost chuda? Myslim si ze ro nemusi s tym suvisiet ake ja som chudy tak preto sa pytam. Ale suvis to mat aj moze. A ja hladam suvislosti.
13. Mas pocit ze mas nedostatok energie? Zhorsuje sa to vekom?
14.Mala si uz aj depresiu/alebo mas (stale ti idu negativne myslienky do hlavy a nevies sa ich zbavit)
15. Odmalicka mas pocit, ze tvoj zivot je na h**** ?
16. Mas pocit, ze si tu zbytocna a ze tvoj zivot nema zmysel, nech uz robis co robis??
17. Niekedy dost nadavas?
18. A toto ma bude velmi zaujimat- KOMUNIKACIA S LUDMI. Mas pocit, ako keby si nevedela, i co ide ludom, ked sa rozpravaju. Upresnim to: ked sa aj ty ides s niekym rozpravat, dajme tomu s cudzim clovekom (moze byt aj sympaticky), ako keby SI NEVEDELA POCITIT TU VÄZBU K NEMU?
Alebo co sa tyka zapajania sa do kolektivu-mas pocit, ze si "nepouzitelna", lebo nevies co mas robit?
Mas pocit, ze nie si sucastou kolektivu?

19. Mas strach z ludi?
20. Pomaly ti zapaluju veci?
21. V zivote si len malo veci dokoncila a vadi ti to?
22.TOTO NEVIEM CI MAS. ALE AK ANO, MAM UZ NA TO RECEPT.
Ked prides domov z prace, a ides si sadnut, tak sa hodis do tej stolicky? Ked si ides lahnut, tak sa hodis do tej postele? Castokrat si povdychnes? aj viac nez 20 krat? Si vycerpana?
Ale nemusis ani robit nejaku moc narocnu pracu a mozu byt tieto stavy. To ma bude zaujimat, ale neviem do akej miery to ma suvis s ADD.
23. Castokrat na nieco zabudnes?
24. A co teraz vlastne robis, aku pracu?

Preteba

strelena, presne tak ako píšeš, neveríš, tak nedostaneš, ale veríš, že si na nič, tak potom tak aj pôsobíš. Rozumieš? Diagnózu si rýchlo neordinuj, príznaky môžu sedieť na sto ľudí a sto diagnóz:)

dukatovabuchta

len sa ľutuješ to je celé... sa vzchop, rob so sebou niečo, napríklad vzhľad - to je tvoja vizitka, je 21 storočie, existuje kozmetička, ak máš nejaku "veľkú" estetickú vadu pomôže plastický chirurg,...
treba skúšať aj zamestnania, napríklad v takej pokladni sedieť na riti a len blokovať tovar, alebo rutinna praca za pásom, su zamestnania kde sa vykonava v stoji a niekde môžeš aj sedieť.. alebo aj riady umyvať v zahraničí... hocičo môžeš robiť, na začiatok,..

strelena

Cliattsi - No ty vole, ja mám ADD. Všetko na mňa sedí, úplne do bodky. Aj v škole, počas praxe som sa nemohla sústrediť na jednu vec. Začala som a nedokončila, lebo som išla robiť niečo iné. A ďalšie príznaky mám tiež.

No pekne. Prečo si hovorím "strelená" ?
Lebo mám pocit, že som (na základe reakcií okolia).

Cliattsi

Strelena- nastuduj si nieco o ADD - Attention deficit disorder. Pozri si o hypoaktivite. Prestuduj a potom sem zareaguj ci to na teba sedi.
Ale preco si hovoris ze si strelena?
Si pomala, lahko sa unavis?

Ja hladam takychto ludi. Ked to na teba sedi, bol.by som rad ostal v kontakte . Lebo planujem na seve skusat viacere veci,.ktore by v tomto mali pomoct.

strelena

Rozmyslam - Áno, na gramatiku som háklivá. Ale nikto by nechcel v kancelárii niekoho, kto má zákl. vzdelanie. Čo z toho, že píšem gramaticky správne, keď vo všetkom ostatnom som nepoužiteľná ?
Sebavedomie sa ťažko naberá, keď neexistuje nič, v čom si dobrý.

strelena

Preteba - Nemyslím si to len ja. Myslia si to aj druhí ľudia, ktorí so mnou pracujú/pracovali. To predsa potvrdzuje, že je to pravda.
Každý, kto ma videl pracovať, si to myslel. Vedela som to z nich vyčítať. Veď to boli normálne okaté reakcie. Všimol by si to každý.
Takéto veci ma neustále zrážajú na zem, tak intenzívne, že sa nevládzem postaviť. Je toho na mňa veľa.

V pondelok a utorok mám niečo dôležité. Bude to nejaké schopnosti prax v odbore, z ktorého som nespravila maturitu. Teda som to 4 roky študovala. A stále to neviem. Stále si v tom prídem neschopná.
Mám chuť prosiť Boha, Ježiša a Máriu o pomoc, aby stáli pri mne, počas tých dvoch dní.
Ale úprimne, pochybujem, že mi pomôžu. Nesprávam sa, ako anjel, a preto ani tú pomoc si nezaslúžim.

Rozmyslam

Pocuvaj zlatko, zivot nie je iba o manualnej praci. Tento prispevok si napr. napisala gramaticky spravne (mas jeden preklep, nie chybu) a to nedokaze 80% ludi. Ja by som ta hned zobral na kancelarsku pracu. Podla mna sa iba podcenujes, to je cele :)