Cukor

Príspevok v téme: Cukor
Lucianna161

Ahojte, mám jeden problém a rada by som vedela, či to zažil aj niekto z Vás.
Už dlhšiu dobu nejem nič sladké (trpela som PPP), čiže v mojom prípade mi bolo povedané, že sú sladkosti moc riskantné, aby sa neobjavilo opäť zvracanie.
No problém je v tom, že už aj keď si dámnár. sladký tvaroh, alebo jedlo, ktoré obsahuje viac cukru (nákyp, makové rezance, zmrzlina), ostane mi automaticky veľmi zle, chce sa mi zvracať, páli ma záha, mám pocit nepohodlia v žalúdku.
Ide o to, že sa veľakrát cítim blbo, keď vidím, ako si ostatní v mojej prítomnosti vychutnávajú niečo sladké a aj keď niekomu vysvetlím, že ja nesmiem, pozerajú sa na mňa ako na hlupaňu. Chcela by som len jesť všetko, no viem, že tie sladkosti sú pre mňa ozaj rizikom, (bola som na sladkostiach vyslovene závislá, čo zhoršovalo moje bulimické stavy).
Len ma zaujíma, či teda moje telo nie je zvyknuté na cukor a takto reaguje a mala by som sa ho aj naďalej strániť, aj keď viem, že je to lepšia varianta, ako sa dopovať sladkosťami, no veľmi by ma zaujímal Váš názor, a či je tu taktiež niekto taký, kto nekonzumuje cukor, lebo si prídem už ako trafená :/ .. Ďakujem za Vaše názory :) :)

Lucianna161

Ja to tiež nejak nejedávam, maximálne tak raz za mesiac, no u nás doma sú všetcia zvyknutí konzumovať nesmierne množstvá cukru, no keď si dám aj ja, tak zle mi ostane, že som až naštvaná, na čo to vlastne jem

Zuzazuza

Ja nekonzumujem rafinovany cukor, ale nejem ani vobec ziadne take veci, ako ty popisujes, ze makove rezance alebo kolace, lebo je to plne cukru. Sladkosti nejem nikdy ziadne.