škrečok obhryziava klietku

Príspevok v téme: škrečok obhryziava klietku
sk02871

dobrý deň,potrebujem pomoc :(
už dlhšiu dobu pozorujem,že môj škrečok obhryziava klietku (tú čiernu časť)
bojím sa o neho,či mu do nedokáže ublížiť pre zdravie.
Ta klietka je už dosť obrhyzaná :D že cítiť na nej stopy :D
má vo vnútri drevennú halúzku zo stromu (ovocného).
ale s nou nič nerobí.. neviem či mám zájsť s ním k vet. alebo čo,som bezradný :(

lujziara

Zväčša keď nemajú čo robiť, tak sa takto chovajú. Tá halúzka mu asi na nudu moc nepomôže. Neskúšala si mu kúpiť napríklad kolotoč, aby sa pozabával trocha tam a hlavne by sa tým aj unavil

Defcon

Ja som v mladosti mal tiez skreckov -))))
Neobhryzali nic, ale kazdy vecer som ich nechaval na volno pobehat po byte. Bola to obcas fuska ich najst, ale svojou aktivitou sa vzdy prezradili. Mysl8m, ze to robi z nudy, ovsem je mozne, ze mu chyba nejaky stopovy prvok, takze by s9m skusil mu pridat do stravy uplne ine a nove krmiva.

Sonie

Nám tiež obhrýzal klietku, už ho to prešlo. Stalo sa že nám raz utiekol, našťastie nič sa mu nestalo. Ale po tomto výlete sa stal z neho akrobat v klietke, čo ten stváral, len sa dostať von znovu. Inak, má aj svoje wc a chodí tam, ale to iste aj vaše škrečky.

Pag

Tam, kde som kedysi dávno chodieval popíjať, po pivniciach, tak tie veveričky s nechlpatými chvostíkmi pojedli izoláciu od káblov. Chutí im to, ale už tam nechodia, lebo už nemajú čo pod zub. Ešte šťastie že sú, lebo kto by sa je.al s toľkými orechmi, čo sa nám každý rok urodia. Rattie mercy že si.

hajhaj

ahoj, ohrýzanie klietky škrečkovi neškodí. Náš škrečok, keď sme otvorili klietku a mohli sme ho vypustiť, aj vtedy ostal ešte v klietke a ohrýzal ju, vždy na jednom mieste, zatvoril očká a normálne si to užíval....ale niekde sa píše, že je to z nudy.
Dobre, musí ohrýzať, obrusuje si zuby a možno mu ten kov pomáha
Odporúčam kúpiť ohrýzadlá pre hlodavce: obilninové a minerálne
Meniť vybavenie klietky. Prevažovačku, kolotoč, tunel z papiera na utieranie v kuchyni - ten je dlhší ako kotúč z toaletného papiera...
a každý deň aspoň hodinový pobyt mimo klietky

Emka999

Asi by skor vedel odpovedat veterinar. Podla mna sa chce dostat von. Aj ja som mala obavy, no nase skrecky sa dozili pekneho veku aj napriek tomu. Np určite by mu bolo lepsie na slobode. Treba sa s nim casto hrat. Existuje aj taka gula, v ktorej moze behat po byte. Alebo zajst za veterinarom a zistit presnu pricinu.

sk02871

robí to vtedy ked som s ním a dám ho opäť do vnútra.
Bojím sa o neho lebo nieje to asi zdravá forma pre jeho "zuby" a zdravie celkovo.
Reku,že či mu niečo nechýba alebo je to "prirodzené" pre škrečka.