Neznasanlivost urcitych zvukov - misofonia

Príspevok v téme: Neznasanlivost urcitych zvukov - misofonia
cherryblossom

Inspirovala ma tu jedna tema, kde sa da prispievat len po zaevidovani, co sa mi nechce.

Mate to niekto? Ako zvladate zivot, co vam pomaha? Tu je link www.misophonia-uk.org.

Konecne to ma pomenovanie, trpim tym od 10 rokov.
Neviem, ci u mna ide konkretne o toto, lebo ja mam zvysenu vnimavost alebo citlivost aj na ine, ako pisal vo svoje teme Magy, aj auru som svojho casu videla aj ine, ale umelo a umyselne potlacam svoju citlivost, lebo by som sa zblaznila v tomto svete.

S tymti zvukmi to vsak neviem nejako znecitliviet, lebo pocut clovek potrebuje vo svojom kazdodennom zivote. Konkretne zvuky co ma vytacaju do vyvrtky su najma zutie zuvacky ako svina, mlaskanie, ked niekto zere ako prasa, dlhe smrkanie, posmrkavanie, alebo ked niekto stale potahuje sople, chrchlanie, no je toho cela skala. Niekedy to viem nevnimat ale zvacsa je to tak rusive, ze radsej opustim miestnost, ked sa to da.
Mate to niekto tak? Ze vam nejaky opakovany zvuk trha zily, ze by ste toho cloveka najradsej vystahovali na inu planetu? Alebo seba? Je to narocne, vsetko, cely zivot ma stoji trikrat tolko sil ako ostatnych, mam taky pocit.

adas-a3

daktore pesnicky sa fakt nedaju pocuvat, vypinam radio, potom plutie na chodniky, fukanie nosa bez vreckovky, a tak

ped

Zase niektorí kamaráti neznášajú, keď vyslovujem isté písmenka napr. P Á R C A, neviem, čo im to pripomína, že si tak vehementne pri tom zakrývajú uši. Len tieto štyri písmenka im veľmi vadia:-)

ped

Tá mizofónia má niečo do seba, lebo ja neznášam to, keď sa mrví polystyrén. Už len tá predstava suchého vína, nie, pardón, suchého polystyrénu je desivá.

imis

Taktiež neznášam tieto zvuky. Hlavne mľaskanie a chrúmanie ma neskutočne rozčuľuje. Pomôže len vzdialenie sa od dotyčnej osoby :D. Najhoršie je to v MHD, kde najmä niektorí starší ľudia robia mľaskavé zvuky a také "cmukavé" zvuky (neviem ako ináč to nazvať), vtedy sa vo mne hromadí neskutočné napätie a musím ísť preč od toho človeka.