Celiakia

Príspevok v téme: Celiakia
Tatalkaa

Ahojte, včera som bola na imunológii pre výsledky ktoré mi robili z krvi kvôli vypadávaniu vlasov. Zistili mi výrazne znížený vitamin D (mala som 15 normálny človek má 40-50) a mali tak aj zvýšenú podozrivosť na celiakiu, ale je to len malinko zvýšené že je to taka hranica a poslal ma na gastroenterologiu. Čitala som si že mi budu davať hadicu do čreva a už len z toho pomyslenia ma napne.. nemáte niekto s tym skusenosti? A myslite že mi tam ta celiakia vystupila kvoli tomu vitaminu D?

nepoznam

Tatalkaa, strach pritahuje ako magnet, takze sa neboj, aby sa strach nezmenil na realitu, zvladli to ini, zvladnes to a Ty

Omen

Kapsulová endoskopia je v tvojom prípade nevhodná, pretože tebe potrebujú zobrať vzorku z tenkého čreva. Musíš sa dať psychicky do poriadku a často si opakovať, že to zvládneš, že ťa nebude napínať. To, že ťa napína, môžeš spomenúť aj lekárovi pred vyšetrením. Neboj, zvládneš to a zvládneš aj iné veci! : )

Tatalkaa

Omen, práveže som si to čítala a neviem mňa napína už len keď zajdem ďalej do hrdla kefkou nie to ešte hadičku do žaludka.. čítala som si aj o nejakej kapsulovej endoskopii a to mi pride lepšie len pochybujem že sa to u nás v našom meste robí

Omen

Tatalkaa, myslíš, že ak sa budeš báť, že ti to v niečom pomôže? Má tvoj strach aj konkrétnu príčinu? Ber to tak, že inú cestu nemáš a zvládneš to! Napísala som ti, že sa jedná o endoskopiu, tak si to pohľadaj na nete, aby si vedela, čo ťa čaká.

Omen

Nemám zázračnú guľu, neviem! : ) Celiakiu môžeš, ale aj nemusíš mať. Počkaj si na vyšetrenie a výsledky z histológie.