Dcéra si nevie vážiť peniaze

Príspevok v téme: Dcéra si nevie vážiť peniaze
Mamula

Moja dcéra mi včera oznámila,že vyhodila 10€ za dovoz+ 3€ za riasenku (špirálu). To je dokopy 13 € ak nepozerám na drobné...
Však riasenku si mohla kúpiť aj v tescu alebo drogerke za 2€ a hotovo.
A navyše má len 12 rokov.
My sme rodina,kde treba každé euro. Nežijeme si zle, ale platenie hypotéky a účtov, ktomu 3 deti a ich školy, živenie....
Ako ju mám prinútiť tých 13€ "vrátiť" a naučiť ju šetriť? Mala by teraz viac pomáhať?
Ja som sa nad tým zamýšľala večer,že to má akoby za to,že nejde na školský výlet... Pretože tam nemá kamarátov. Ten školský výlet (chata) stál 50€ a takto to má aspoň tých 13 ako...
Ale zasa, mala by sa naučiť,že speniazmi treba veľa krát otočiť, než si niečo kúpiť. Však ma chápete. Dnešná mládež si nič nevie šetriť (sú výnimky a česť im) .... Vďaka za každé rady (vreckocé nedostáva, 13€ mala z menín.) a áno, kúpila si ju z vlastného, ale stále je tu to šetrenie

Petra 6834

Tvoja neschopnost ze sa nedokazes postarat o dieta a 13 eur je pre teba vela, tak jej to budes teraz vyhadzovat na oci.Boze co je to 13 eur v dnesnej dobe.Naco mas 3 deti ked im nevies dopriat slusny zivot a traposis nad 13 eurami.Hanbit sa mozes vyvadzas akoby pominala 13 tisic eur

hranko

Nerobil by som z toho vedu. Napísala si predsa, že to boli jej peniaze. Minula a teraz už nemá takže je to v podstate jej vec. A keďže vreckové nedostáva, tak jej potrvá, kým si zas niečo nasporí

NaRovinu

12 ročné dievča a už sa maľuje ? To kde sme ?
Ja sa nemaľujem a to mám 20.
Dnešné deti sa začínajú gebriť veľmi skoro a vyzerajú strašne. To ti nevadí, že sa taká mladá maľuje ?
Inak, spôsob, akým to kúpila, je riadne hlúpy. 12 ročné dieťa by malo mať viac rozumu.
Pýtala si sa jej, prečo to na nete kúpila za takú vysokú cenu ? Ak áno, čo ti na to povedala ?

Dndjskenfnckwmw

Ak to má tak, že ten výlet, tak myslím,že v pohode. Však si nevyhodila 50€ ale iba 13€.
A čo sa týka šetrenia.
Sadni si k nej s peniazmi a začni jej ukazovať napr. na bábikách.
Že ak si chce bábika postavoť dom, potrebuje toľkoto peňazí, ale ona ich nemá. Má túto čiastku a za ňu si môže kúpiť nepotrebnosti. Ak barbína začne pracovať, za rok si bude môcť kúpiť dom... Proste jej to vysvetli nejako takto. Ja som to tqk vysvetľovala a funguje to :)
Navyše, kto z nás v detstve nevyhodil peniaze za nejakú malú somarinu? Ja som našim vzala 30€ a šla som im kúpiť perá... A že toľko pier sme doma v životw nemali :D