aj vy ste niekedy boli vo vzťahu so zlým chlapom ako ja? A aj tak ste ho lubili?

Príspevok v téme: aj vy ste niekedy boli vo vzťahu so zlým chlapom ako ja? A aj tak ste ho lubili?
ladislava92

Boli ste niekedy vo vzťahu, ktorý trval dlhšiu dobu so zlým človekom?Vydali ste sa aj zaňho? Máte s ním deti? Ľutuje to, či ste sa s tým zmierili?
Človek, ktorý je nedotklivý, agresívny manipulátor, to čo on povie, je písmo sväté, každého podceňuje a ponižuje,kto niečo nedosiahol a nemá. Je najmúdrejší, najskúsenejší, má všetko len on, ostatní sú banda tupcov, čo nič nevedia. On pochodil svet, on ,on ,on ,on ,on, a vy nie ste nikde, najprv kopec hnoja, potom ďalší kopec, potom on a potom až Vy.
Človek, ktorý,keď ste napríklad chorá, alebo niečo Vám je a vy musíte ostať v posteli a povie vám, že " neľúbim ťa, keď si takáto, ľúbim ťa, keď si usmiata a zdravá". Vie tento človek vôbec ľúbiť?
Manipulátor prvej triedy, ktorý zmanipuluje aj Boha.
Nerobí mu problém klamať do očí aj mne, najbližšej, ani vlastnej rodine. Zatajuje, v ľudí neverí, je posadnutý myšlienkou, že každý má byť dokonalý ," taký ako je on sám".
Nikdy nikomu neuznal jeho zásluhy, nikdy o nikom nepovedal, že je " dobrý v niečom, je milý ", na nikoho nemá názor,ak áno,tak hoskritizuje. Kritizuje úplne všetko, on by všetko urobil najlepšie. S nikým nekomunikuje, v obchode si nevie slušne vypýtať, nepoužíva slová " prosím, ďakujem". Nariaďuje, nakazuje, nekomunikuje. Nemá základné komunikačné ani inteligenčné schopnosti vyvinuté.Nedokáže sa ku mne nežne správať, milovať sa so mnou, hladkať ma len tak bez toho,aby nebol sex. Verejne poukazuje na iné ženy, aké sú krásne a lepšie odo mňa. Pričom sám nevie povedať v čom. Keď žena zažije nejaký úspech samoľúbo povie,že to " pche,to nič nebolo". Neteší sa z ničoho, ani z maličkostí, ten pocit, keď viete, že ten človek sa nevie vôbec na nikoho ani na mna milo usmiať, úprimne, tak s láskou, hlboko s citom. Len nasilu aj to sarkasticky.Nadobúdam skutočne pocit,že nie je dobrý človek, skôr zlý, ktorý si nič neváži. Až sa ho už bojím.
Pýtate sa,ako dokážem byť a ľúbiť takéhoto človeka. Niekoľkokrát mi známi aj rodina dohovárali, že by som si zaslúžila skutočnú lásku a človeka, ktorý ma bude nosiť na rukách. Stále ma však k nemu niečo láka, čo je strašne mätúce, niečo ako magnet. Som v kruhu, cítim sa ukoristená myš, ktorú za živa žerie kocúr. Cítim sa uväznená v pasci.
Hľadám žienky, ktoré prešli týmto osudom. Viem,že je môj životný partner a druh, a spojenec, ale sama neviem, koľko ešte zvládnem po jeho boku. Avšak veľa nie asi. Hoci som s ním 10 rokov, a mám iba 28, tak je to pre mňa peklom. Naša svadba bola krásna, kúzelná, na ostrove Capri v Taliansku. Bola som však na nej sama, pretože z mojej strany nikto nechcel prísť. celá moja rodina sa naňho nemôže ani pozrieť. Inak vždy bol taký, prvé roky to aspoň maskoval,ale v skutočnosti vždy bol iba taký.
Samozrejme navštívila som vo vlastnej iniciatíve aj partnerského poradcu ako zúfalá žena, ktorá zbadala zlo vo svojom manželovi, čomu ani nechcem veriť,ale je to tak, ako píšem.
Poradkyňa mi nevedela pomôcť, nakoľko mi doporučila,aby som nechala priechod svojím citom, prípadne odišla na čas tam,niekam do zahraničia, kde ma nemôže nájsť, a skúsim žiť bez neho. Mne sa odísť nedalo, či už z finančných dôvodov, ale aj zdravotných. Bola by som to ale asi urobila.
Viete, ten pocit,keď už niečo také povie,alebo nakričí na mňa ako nepríčetný, pre niečo, hlúposť, a vy ste si povedali, "ok dosť, balím sa idem preč",ale potom vlastne keď máte zbalený kufor, neviete ísť preč. Keď viete, že musíte, ale nemôžete.
Stalo sa to aj Vám? Potrebujem sa iba vyrozprávať, čo si počať ďalej so životom a so sama sebou, lebo posledné roky som na tom už zle psychicky. Narodila som sa asi preto,aby som si toto celé vytrpela,pre svoju vlastnú sprostosť, ale ked vidím, že on ani na tých svadobných fotkách sa neusmeje a tvári sa kyslo, a arogantne, tak ma parom berie.
Prosím napíšte.
Ladislava

Ladislava92

Kimmy ca
Ale ma ludi,co ma velmi rad, napr kolegov v praci,kamosov, kt.nieco dokazali.lubi ludi podla ich zasluh,pre to co dokazu.Lubi aj svoju prababicku, sestru,svagra,mamu ...
Mna kedysi tiez zboznoval,ale zialbohu prestal ma aj obdivovat.zacal skakat po hlave, hoci som mu to nedovolovala a vzdy som sa ohradila.
Dodnes neviem preco.
Nastastie mam pri sebe ludi,ktory su aj dobry ku mne.Ukazuju mi elem.slusnost,viem,co je to slusme spravanie.V rodine sme boli vsetci slusni k sebe,

Ladislava92

Kimmy ca
Ale ma ludi,co ma velmi rad, napr kolegov v praci,kamosov, kt.nieco dokazali.lubi ludi podla ich zasluh,pre to co dokazu.Lubi aj svoju prababicku, sestru,svagra,mamu ...
Mna kedysi tiez zboznoval,ale zialbohu prestal ma aj obdivovat.zacal skakat po hlave, hoci som mu to nedovolovala a vzdy som sa ohradila.
Dodnes neviem preco.
Nastastie mam pri sebe ludi,ktory su aj dobry ku mne.Ukazuju mi elem.slusnost,viem,co je to slusme spravanie.V rodine sme boli vsetci slusni k sebe,

Kimmy_CA

"Viete, ten pocit,keď už niečo také povie,alebo nakričí na mňa ako nepríčetný, pre niečo, hlúposť, a vy ste si povedali, "ok dosť, balím sa idem preč",ale potom vlastne keď máte zbalený kufor, neviete ísť preč. Keď viete, že musíte, ale nemôžete."

"Ja tak velmi chcem sa vymant z toho pekla, ale som ako zakliata."

A čo si počarovaná Viktorka od Babičky, že nemôžeš odísť? Len si na ňom nejako nezdravo psychicky závislá (závislá na tom týraní od neho). Dám ti radu. Nájdi si na internete niečo o 12-stupňovom detoxifikačnom programe pre alkoholikov, a začni tieto princípy pomaly aplikovať na svoj vzťah s ním. Toto nemám z vlastnej hlavy, čítala som to raz v jednej psychologickej knihe, kde to bolo priamo napísané nejakým profesionálom, že takéto vzťahy ako máš ty sú vo svojej podstate veľmi podobné ako fyzická závislosť na alkohole, ktorá človeka psychicky aj fyzicky ničí, ale napriek tomu s ňou nevie prestať.

A čo by ti ešte iné mohlo pomôcť? No napríklad to, že si budeš vyhľadávať spoločnosť ľudí, ktorí sa k tebe budú správať aspoň so základnou úctou, ale lepšie bude ak to budú ľudia ktorí si ťa budú vážiť a v ich chovaní budeš vidieť rozdiel mezdi prístupom aký ma k tebe tvoj partner. A budeš to môcť čoraz častejšie konfrontovať a uvedomovať si ten rozdiel.

Kimmy_CA

Podľa opisu to vyzerá ako narcistický manipulátor. S takým človekom nezmôžeš nič, to je "na doživotie" a takýto človek sa nikdy nezmení k lepšiemu. Jediné ako si môžeš pomôcť, je od neho odísť. Nad nimi sa inak vyhrať nedá.

Zhruba asi do prvej tretiny tvoj opis odpovedá môjmu bývalému manželovi (priznám sa ale, že som to nedočítala do konca) ale on zase napriek tomu, že dosť veľa krát o druhých ľuďoch ktorí mu nesadnú alebo ktorí sa mu proste v niečom spriečia (neobdivujú ho, neskáču okolo neho) hovorí pohŕdavo, tak predsa len má zopár idolov, ktoré bezmedzne obdivuje. Takže to zase nie je až také že by "Nikdy nikomu neuznal jeho zásluhy, nikdy o nikom nepovedal, že je " dobrý v niečom, je milý "Nikdy nikomu neuznal jeho zásluhy, nikdy o nikom nepovedal, že je " dobrý v niečom, je milý ".

Ale ináč, úprimne sa ti čudujem, že tohoto človeka čo tu opisuješ považuješ za svojho "životného partnera". Prepáč, ale takto proste životný/osudový partner nevyzerá. Leda že by si si s nejakého nepochopiteľného dôvodu vybrala životnú cestu masochizmu a sebetýrania. Prečítaj si prosím ťa ten odstavec z Biblie (časť 1. Korintským 13), tam sa dočítaš, že čo je to v skutočnosti láska, a je to rovnako dobré pre ateistov ako aj pre nábožných/veriacich.

ladislava92

Ja sa volám Ladislava nie ferihitka,asi ste sa pomýlili tu. Začala som si nevážiť samú seba, až pri ňom, dovtedy to bolo iné. Bola som sebavedomé dievča. Myslela som,že vo vzťahu sa ťaháme a nie stagnujeme. Dnes mi povedal, že on pri mne zakrpatieva a stagnuje.Vraj mu nič dobré neprinášam. A stagnuje. Urážka, dve urážky za víkend. Ja už fakticky nemám síl,ale už som sa rozkričala naňho, čo si to dovoľuje! Ani sa neunúval ospravedlniť. Už mám pokrk jeho tupého chovania.

tasty

ak si človek váži sám seba a má rád sám seba, pozná svoju hodnotu, tak nenechá po seba šliapať, nenechá sa ponižovať, toto je Tvoj problém, sama seba si nevážiš, ak by tak bolo, dávno to už ukončíš a začneš na sebe pracovať, rásť ako človek, ako osobnosť..... asi tak všetko k tej téma

simusaaaaas

Treba si uvedomit, ze mame aj hlavu, nielen srdce....chapem,ze laska dokaze vela...odpustat, tolerovat, nahovarat si, ze dana osoba je taka z nejakeho dôvodu, ze sa zmeni, ze bude lepsie, atd... Ak to tak bude OK, lenze realita je často ina, ženy zo seba nechavaju robit handry, lebo to tak ma byt..rodina, deti, dom, praca..toto vsetko musi byt na prvom mieste,lenze omyl ..na prvom mieste je naše zdraie a štastie a to co chceme, nie to čo musime.
Ak sa ma zena rada,vie co chce, nenecha zo seba robit handru...ublizujete si a neskor to budet lutovat..zdravie to zrata..a potom budetr vseko to odpustanie lutovat

antiferihita

jezisi zruste uz tuto temu!!! ferihitka ty uz tu do detailu nerozpisuj svoj vztah prosim ta !!!! uz sa uvedom a nezakladaj tu nove a nove temy o tom ako ti to neklape

Ladislava92

Kolko toho este znesiem.Pytam sa sama seba.Dnes som mala chut zas na to,ze ho necham a zbalim si veci.urazky toho najvacsieho kalibru.Dnes som bola bezmozgova nelogicka otrava.
Bezmozgova,co si vobec dovoluje tak mi povedat?_Moja chyba zas som iba sklopila zrak a odkracala prec len som zopakovala,bezmozgova nelogicka?vraj ano.Nuz mna uz nebavi sa s nim dohadovat,kedysi by som sa bola urazila a ankricala nanho,dnes uz nie,nemamm energiu na to.Lebo vraj nerozmyslam predtym nez nieco urobim,co ani nie je pravda.Pravda je to,ze to neurobim podla neho,ale mne to vyhovuje tak
.Kolko toho este znesiem,roky plynu ako voda utekaju,vytracaju sa a ja bludim sama v sebe.Viem,ze raz pride ten sudny den a ja sa vymotam z tych okov.Ale musela by som byt viac sebavedomejsia, istejsia,rozhodnejsia a priebojnejsia viac zly clovek.Naschval si ma vybral spomedzi tolkych zien,lebo dokazem na jeho urazky sklopit zrak.Co robit ked vas nieko uraza a zhadzuje a ponizuje?Nevyzdvihuje vas,ale potapa pred vsetkymi.Uz aj pred mojimi kamoskami.