Ochorenie ruža

Súvisiaci obsah

RNG

Ruza je z vonkajsej nakazy, tj antimikrobialnymi kremami sa da zabranit jej navratu.
Dobre nanastena koza nepraska tj tie mikroby sa nemozu dostat dovnutra.

KaRaQ

moj ujo ma ruzu, je to choroba sposobena stafylokokmi ( druh bakterie ), ktora sa da len utlmovat a liecit, opakovane sa vracia.
Vnutorne pomaha pit zihlavovy caj a caj z veroniky lekarskej, nohu omacat v caji zo slezu lesneho.
Ruza vznika pri znizenej imunite, je vhodne stravu doplnit vyzivovymi doplnkami.
Odporuca sa natierat octanovou alebo ichtamolovou mastou.

Ada6262262

Ahojte volam sa Ada.Aj ja som prekonala chorobu zvanu ruza.Mal som ju uz dva krat.Lekar mi dal mast octanovu mast,agarovu mast a ntibiotika Penicilin 500.Som uz s toho von aj ked neviem na ako dlho.Ale pomohlo mi to.Musela som byt doma a udrziavat bytove teplo.

sabik

mam 50 rokov a dostal som 1.krat ruzu. Liecim sa momentalne antibiotikami a obkladmi. Dufam, ze sa to za tych 7 dni prelieci. Prosim o radu, aby som sa v buducnoasti tomuto ochoreniu vyhol. Dakujem.

RNG

ruza(erysipelas) je sposobena streptokokmi, ktore sa bezne nachadzaju na kozi pri nedostatku imunity. Najcastejsie je to beta haemolyticky Streptococcus pyogenes.
Z vrchu sa lieci roznymi antimikrobialnymi, ale treba si posilnit zvnutra imunitu, lebo sa cely cas neda sterilizovat cela koza na tele. Najjednoduchsie je to probiotikami a roznymi antimikrobialnymi latkami. Tiez betaglukanmi, collostrom a pod.
Odporucam(okrem lekarmi pouzivanych atb) zinkove kremy, krem/olej s par kvapkami GSE/citricidalu, ktory je na s.Haemolyticus ucinny uz v koncentraciach 20 ppm(20 mg na liter)
Selen, zinok a probiotika odporucam ako vzdy kazdemu,tiez vitamin C a E, pripadne aj jod a cistenie ciev lecitinom.

viva1

katka22, to sa velmi mylis. ty si opisala pasovy opar. "ruza" je stafylokokova alebo streptokokova (to neviem presne ktora) infekcia koze. lieci sa antibiotikami.

KaTkA22

ruza-zoster je bolestivá kožná vyrážka, ktora sposobuje kiahne-zoster vírus. Tento vírus patrí do rodiny herpes vírusov. Pri počiatočnom kontakte spôsobujezoster vírus plané kiahne. Vírus môže byť desaťročiach v niektorých oblastiach nervového systému prežiť a objavit sa na mieste, kde sedi postihnuty nerv..(noha, ruka, brucho..) Dokonca aj po očkovaní proti planym kiahnam sa môže choroba vyskytnúť.
liecba:antivirotika ako Aciclostad su velmi ucinne bud oralne alebo v akutnych pripadoch intravenozne

stanka77

ahojte prave som sa dozvedela ze starka dostala ruzu.neviem nic o tejto chorobe len co som si tu precitala chcem sa len spytat ci je to nakazlive a prenosne.som v siestom mesiaci tehotenstva a neviem ci mozem byt s nou v kontakte pripadne coho sa mam vyvarovat.vie mi niekto odpovedat?dakujem

danka1024

prosim poradte nieco o liecbe ruze,mama ju ma na nohe,nohu ma celu stvrdnutu opuchnutu,urobili sa jej pluzgiere z ktorych jej teraz odteka asi hnis,ake obklady?dakujem