Antikoncepcia

nicollette12

Kika 105620 - tak sa ho opytaj pri najblizsej navsteve ze ci je to nevyhnutne uzivat antikoncepciu na tvoj problem a ze ci sa to neda aj inak, ale v prvom rade je on tvoj gynekolog a on urcite vie co ma robit...ale ak si myslis ze nie je voci tebe otvoreny a zatajuje informacie tak by som radsej presla k inemu...

Jastericka811

Tak ja som užívala vreyu a vôbec mi nesadla..hneď ako som ju začala užívať asi na 3 deň mi z ničoho nič prišlo nevoľno, zvracala som, rozostrene videnie, ako keby som bola opitá, točila sa mi hlava a najprv som si myslela, že to je asi nejaká viróza, alebo som niečo zle zjedla, ale teplotu som nemala, tak som na druhý deň znova užila tabletku, lebo mi už bolo lepšie a najprv bolo všetko o.k. a potom zase. Neskutočná bolesť hlavy, zvracanie, hnačky som dostala, tak som už hneď vedela čo za tým je, tak som prestala s užívaním, stavy pretrvávali ešte asi 3 dni po vysadení a šla som za gynekológom a predpísal mi belaru a tá mi chvalabohu sadla. Ale od jej užívania som dosť pribrala, ale už ďalej skúšať nechcem.

Kika 105620

nicollette12- mám 17 a nikdy som ju ešte nebrala...a moc mi teda toho nepovedal... Len ako sa to užíva a že keby niečo tak mám prísť a ešte sa ma pýtal či mám akné atď aby vedel aké mi ma dať a keď mi sestrička brala krv tak som sa jej pýtala či je to škodlivé a tak..a tiež mi toho moc nepovedala...príde mi že vážne to doktori predpisujú ako cukríky...a podľa mňa by sa dal môk problém riešiť aj inak ako týmto svinstvom :(

nicollette12

Kika 105620 - urcite necuvaj od toho ak to brat musis, ale gynekolog by ta mal o antikoncepcii poucit ak si ju nikdy pred tym nebrala a mal by ti povedat aj o vedlajsich ucinkoch ak ti ta dana antika nezaberie...ale to vela z nich nepovie...aj kamoskam ked si davali antikoncepciu predpisovat tak mi vraveli ze im vzdy povedal ako to na telo posobi, takze ak ti nedal ziadne info tak by som zmenila gynekologa, lebo kazdy by mal o tom poucit... ale nestresuj, mozno ze ti sadne a nebudes mat ziadne z vedlajsich ucinkov :)

Kika 105620

nicolette12- to važne? :( ja ju mam brať pretože som mala cystu na vajecniku a mala som z toho krče v bruchu atď...a tak som mala injekcie aj tabletky a potom som už nemala cystu..lenže teraz po cca 2 mesiacoch mam zase a povedal mi že skusime antikoncepciu a ja som o tom moc nevedela o tych učinkoch a tak..takže som suhlasila a teraz to ľutujem... Ale už sa z toho asi neda nijak vycuvať..jedine že by som mala zle vysledky krvi

nicollette12

Vobec to nie je tak, je to o stasti ci ti antika sadne, ak ti nesadne tak gynekolog ti predpise inu znacku a ak ti zas nesadne tak sa to opakuje az kym ti nejaka z nich nesadne, ale dovtedy sa dost natrapis a ani nehovorim o vedlajsich ucinkoch...cize priberanie, potenie sa, vyrazky, nevolnosti atd....ved vidim na kamaratkach co to uzivaju uz roky stale a kym nasli taku co im sadla tak si toho pretrpeli dost...a aj ked ju vysadis, budes mat este niekolko rokov problemy s cyklom a podobne...takze ja som rada ze nic take brat nemusim...

Bnb

Nič nie je 100% :) Lekár by ti mal predpísať HAK ktorý bude pre teba najlepší a neuškodí ti na základe doterajších poznatkov o tebe.