Tehotna studentka

Príspevok v téme: Tehotna studentka
ivka22

Chcela by som poprosit o radu. Momentalne som studentka, slobodna v poslednom rocniku a v 4 mesiaci tehotenstva. Chcela by som vediet na aky prispevok od statu mam narok po narodeni dietata? Kedze som popri skole mala moznost pracovat len na dohodu, nemam narok na matersku, iba na rodicovsky prispevok. Mozem si po ukonceni studia poziadat o nejake zivotne minimum dospelej osoby s nezaopatrenym dietatom? Aku rolu zohrava otec? Samozrejme na dieta prispievat bude, ale len na zaklade nasej vzajomnej dohody a nie nariadenim sudu.

Ivka22

Tak pre vsetkych dobroprajnych ludi, s partnerom sme zasnubeni a rodinu sme spolu planovali, o dieta sa postarat dokazeme a urcite nebudeme triet biedu. Nepytam sa preto, ze by tych 100€, na ktore mam mozno narok boli pre nas spasenim. Chcela som proste vediet na co mam ako matka narok. Ked je taka moznost, tak preco ju nevyuzit.

Deane

Píšete tu sprostosti namiesto dobrých rád. Ja nie som zástancom nemanželských detí ale ak už je na ceste tak sa oň treba postarať. Nepotrebuje nič plánovať, jednoducho bude sa mať možno čo obracať ale hladom nezomrú. Vy čo veľa plánujete a naháňate karieru namiesto založenia rodiny nakoniec zostanete bezdetní a keď zostarnete nebude Vám mať kto podať pohár vody na zapitie liekov.
Milá moja, keď už ste urobili chybu že ste nepočkali trochu tak to budeš mať trochu ťažšie ale zvládnete to. Hlavne aby sa otecko o Vás postaral, teda ak on už pracuje.

niesomrobot

ivka22, veľa si sa tu nedozvedela, aj keď je tu plno murdcov a dobroprajných ľudí. Najlepšie urobíš, ak sa obrátiš na sociálnu poisťovňu v mieste tvojho bydliska, ale z vlastných skúseností ti môžem povedať, aby si si overila informácie, čo ti dajú, aj v inej pobočke, lebo už som zažila, ako sa dve pracovníčky poisťovne predo mnou hádajú, na čo mám a na čo nemám nárok. Zákony a pravidlá sa menia každú chvíľu, takže najlepšie je, keď si zistíš aktuálne platné veci priamo na mieste.

Anicka33

ved autorka temy tu pise v uvodnom prispevku ze jej partner bude prispievat na dieta a chce aj zivotne minimum pre seba a dieta tak asi sme vydedukovali ze ju nechal a bude jej platit alebo potom nerozumiem... inak ja by som sa od hamby prepadla bez vlastného byvania bez odrobenych rokov a uspor spravit dieta....chudatko dieta.... na deti sa treba pripravit nie ich len spravit a zavesit sa rodine na krk bez penazi hned po skole....

0vecka

zase je to tu samy dement. Ved ona sa len pyta na co ma narok, to ze nieje zobrata este neznamena ze otec dietata s nou nebyva a nebude to vyzerat ako v rodine kde su rodicia zobrati

pomazanka2

Mala si si pekne odpracovat po skole aspon rok ako absolventka vysky zarobit si nejake peniaze potom svadba a az potom dieta.... teraz budes mat len 200 eurovy rodicovsky prispevok.

Ivka22

Dakujem za vase odpovede, ale ja som nikde nenapisala ze to dieta nebolo planovane, ze spolu s partnerom nezijeme a nemam kde byvat. Ja som chcela vediet na co mam od statu narok ako slobodna matka.

denisaf

Len na zaklade dohody? pokial to nema vyslovene urcene sudom moze ti nakukat cokolvek a potom sa na teba vykaslat.... bohuzial budem velmi uprimna ale dokaslala si si riadne zivot... v dnesnej dobe kedy ti gynekolog doslova nuka predpisanie antikoncepciu a tolko zien si porobi decka s chlapmi ako ten tvoj.... kedze nemas absolutne nic odpracovane budes mat od statu 200 eur.... ziadne byvanie nic.... neviem ako rozmyslaju dnesny ludia fakt....

WHISPER

uprimna.. zakladatelka píše že je v 4mesiaci, takže UPT už ťažko..
na to sa nepýtala tak asi to dieťa chcela..
zvlášť ked nepoužívala ochranu...
tak teraz treba znašať nasledky,.. budu ju živiť rodičia rovnako ako aj jej dieťa, ich vnúča.. kedze nie je zamestnana na TPP smola..

uprimna20

dostanes 200 eur rodicak... a rataj s tym ze to budes mat veeeelmi tazke sama s dietatom v dnesnej dobe.... este sa ti neda ist na potrat zvratit toto vsetko? viem ze to znie moc drsne ale viem o com ti pisem...