výnam bytia na tomto svete

Príspevok v téme: výnam bytia na tomto svete
exit

Prečo žijeme? Aký je zmysel našej existencie? Jestvujú princípy, ktoré dávajú nášmu bytiu vyšší rozmer? Ak existujeme v tomto svete, je to jediný možný svet, do ktorého sme sa mohli narodiť? Je reálny? Ak áno, čo je to realita? Je to fyzický svet? Svet zadefinovaný v čase a v priestore? Uvedomujeme si všetky aspekty mysle a vnímania? Čo sa deje so svetom vtedy, keď ho nikto nevníma? A čo ak je svet okolo len individuálnou fatamorgánou odohrávajúcou sa iba vo vnútri nás samotných?

Apokryft

Príliš veľa otázok si vyžaduje veľa odpovedí.Od pochopenia alebo prijatia jednej sa odvíja pohľad na druhú a zároveň na všetky.Nie každý dokáže prijať jednotu a už vôbec nie všetkých.Je to dlhá cesta a každý sa nachádzame na inom kilometry.Len ťažko je pochopiť človeku ktorý prešiel len kúsok z tejto cesty aby vedel prijať niečo čo ho má postretnúť až neskôr.Už len to že len málokto dočítal tento príspevok do konca a navyše ešte chápe čo som chcel povedať.

Obeh

Celý život v hmote je len škola. Cieľom je dostať vysvedčenie, že sme sa prebudili zo sna a vlastne sa nič nedialo… .

nnnuuu

Mesačný princ mi raz písal, že na Mesiaci vraj veria v tzv. dve osvietené kozy. Jedna sa volá Róza a tá druhá Bróza, keď niečo chcú, tak ich obe vzývajú a pri tom hovoria: kozy, milé kozy, čo vás Mesiac vozí, príďte mi hneď na pomoc, dám trebárs zelovoc. Keď ste pri mne kozičky, odchádzam od mamičky! Ejmn.

nnnuuu

Lepšie ako sa zamýšľať nad hriechmi je to, ak sa človek zamyslí nad tým, čo dobrého cez deň spravil. Pre ľudí, ktorých máš rada, nikdy nebudeš len kvapkou v mori alebo nejakou bezvýznamnou entitou!

Sevrinka

mam otazku k Maroskovi-n. To som taka dolezita, ze vyznam mojho bytia je preto, aby som si to vestko pekne prezila? Ved som menej ako kvapka vody v potoku. To nema logiku.Ked som take nictak nemozem neco znamenat, ani ja, ani moj zivot v ktorom si to vsetko musim pekne prezit...?

sssm

Vyznam svojho bytia si mozes urcit sam/sama. Pre niekoho je to oblecenie, pre niekoho fitness centrum, pre niekoho dovolenka, pre niekoho drahe auto, alebo dom, Pre niekoho deti a rodina, pre niekoho cestovanie...