Ako ho presvedčiť

Príspevok v téme: Ako ho presvedčiť
Anka48

Prosím o radu, mám 22 ročného syna, chcem aby si urobil vodičský preukaz ale on nechce. Máme len jedného syna a kedže môj manžel je vážne chorý a jeho choroba postupuje bude sa len zhoršovať tak potrebujeme často chodiť k lekárom a po nemocniciach a sanitky je problém vybaviť. K veci, auto máme, manžel kedysi šoféroval ale zdrav. stav sa zhoršuje a už nemôže pár mesiacov. Preto tlačím na syna aby šiel na vodičák. Ale on si neverí že by prešiel skúškami. Bojí sa že nespraví ani len tie testy ktoré sú potrebné pred jazdou na cvičisku, viete tie čo musí človek urobiť aby ho pustili jazdiť. Neviem, nevyznám sa v tom ako sa to volá.
Mám otázku je to fakt také ťažké? Čo vlastne musí podstúpiť človek aby získal vodičský preukaz?

WHISPER

saskia si si dala prehanadlo? že tak prehanaš...??

aj čo sa týka ceny vodičskeho ktora sa pohybuje +- 400€ ked hovoríme o vodičskom oprávnení na skupinu B (osobák)

a čo ked chalan ma 22 a nemá k tomu vztah..? je to normálne sa zobud, tak ako zena moze byt technicky typ a inklinovať ku chlapskym prácam, že ju viac baví v garáži auto opravovať než vypekať koláče...
alebo ju nebavia kabelky a somariny ženske temy...
chlapec ma mozno inu zalubu,..

ja poznam chlapov ktorí vodičaky nemaju.. a funguju, žiju plnohodnotný život..no predstav si... nie su nijak chorí..!

Saskia44

Anka48 vodičak stojí okolo 810€.Ak ho aj spraví váš syn načo mu bude ak nebude jazdiť ?Zjavne k tomu nemá vzťah.Či je to normálne v dnešnej dobe nechám bez komentára.Moje deti este nemali ani 18 a ledva vydržali aby si mohli spraviť vodičák.Ja jazdím od 15-teho veku života.Pionier,simson,potomš.100MBčka.Vašeho syna nemá zmysel nútiť .Dnes sa jazdí strašne ale že strašne.....zbytočne by bol stresovaný .ak sám nechce.Spravte si vodičák vy a hotovo...Keď napíšete že na to nemáte a bla bla tak už vieme po kom syn je.Mimochodom to že nechce jazdiť nie je normálne bez urážky čo ste ho držala v pivnici?Ale nechcela som vás urážať len neviem udržať emocie na uzde chalan 22 a nechce jazdiť ?Ale stále platí to co som povedala nenútte ho.

WHISPER

homer aj ja poznam ludi ktori neurobili, aj tato moja kamoska az na 3ti raz aj to už sa najskor zlutovali nad nou...
..lebo ked na to niekto nemá, tak na to nemá...
alebo lenivci-ked neurobia testy, lebo sa im nechcelo učiť, pritom to nie je nič ťažke, autoskola dá testy so spravnymi odpovedami a tie iste testy su aj na skuskach...

kafe

homer, vek prispievateľka neuvádza, bud si si ho vycucal z prsta alebo píšeš za prispievateľku (ako zvykne ferihitka)?
Keby aj mala 48 rokov, to je stále vek, kedy si ľudia robia VŠ popri práci a rodine, prečo by si nemohla urobiť sprostý vodičák - pár týždňov učenia sa. Ten vodičák sa zíde hlavne jej, pretože syn odíde za prácou/frajerkou/do školy, bude si žiť svoj život a mamička ČO TERAZ! Bude syna držať reťazou doma lebo potrebuje odvoz? Sú ľudia čo spravia skúšky na štvrtýkrát.. no bože. Nespravý na štvrtýkrát tak spraví na desiaty. Kde je problém?

homer

aký ste všetci múdri, veď ona má 48 či koľko tak asi sa cíti už stará na autoškolu nie a predsa synovi sa zíde skôr vodičák veď má len 21 rokov. Zase nehovorte že je to ľahké veď ja poznám štyroch ľudí čo nespravili skúšky...

WHISPER

a čo si ho neurobíš ty..??? moja kamoška si teraz robila vodičák na auto bude mať čoskoro 50r.

Je to každeho osobná vec, niekto k tomu jednoducho nemá vzťah, poznám takých chlapov, ktorí nemaju auto ani vodičáky... a su spokojní...

nič špeciálne na to netreba, len zodvyhnuť riť, zajdi si do autoškoly pre prihlášku a tam ti všetko povedia, budes potrebovať od Dr. potvrdenia , od očneho nasledne potvrdenie od obvodneho za každe je poplatok 15€

nič zložité, požičiaš si testy so spravnymi odpovedami v autoskole a mozes sa učiť... a možeš si manžela voziť po vyšetreniach... tvojho manžela, neprenášaj svoje manželske povinnosti na syna...!

kafe

nuž najlepšie sa presviedča tak, že pojdeš synovi príkladom a ukážeš mu, aké ľahké to je. A spravíš si vodičák sama. Zíde sa ti, ty máš dôvody prečo si ho spraviť, tak hor sa do toho a pekne nakluš do autoškoly. Si šikovná aspoň ako tvoj syn, nie? Zvládneš to, neboj.

Law

Testy sú najmenší problém z celej skúšky, veď sa ich stačí pomaličky učiť, otázky sa tam potom už aj opakujú, niečo človek vie aj bez toho, aby mal vodičák a teóriu učia aj v autoškole.

tvojtato

Ja robím teraz vodičák stojí 500€ len za autoškolu, treba doplatiť 20 za lekára, 25 kurz prvej pomoci a 33 euro za kolok :) A autoškola je pohoda určite to dá skoro každý to dá.