Potřebuji kritickou radu (shrnutí všeho co jsem zde psal)

Príspevok v téme: Potřebuji kritickou radu (shrnutí všeho co jsem zde psal)
MobyDick

Psal jsem tady o všem možném, to ví asi ti, kteří mě četli. Začalo to s tématy o inteligenci, lidské osobnosti, snažil jsem se diskutovat i o něco z mála politických problémech, vzdělávání, o kultuře a dostal jsme se až k sexualitě. Proč jsem to vlastně řešil? Všechno s to týká mě a já bych naposled na pravou míru uvedl, kdo vlastně jsem a možná tak lépe pochopíte, kde je můj problém.

Tak školu jsem řešil proto, protože byla v podstatě celé dětství a mládí mým problémem. Neměl jsem ji příliš v lásce, ten drilll, stres apod. Na základní škole jsem byl takový ten střed, později trochu slabší střed a na střední škole už opravdu slabý a bez zájmu o studium. Zajímali mě jiné věci, ale já vůbec nemyslel na to, že se jim třeba nebudu moci věnovat-hudba, že třeba nejsem tak dobry, nebo prostě nejsem k tomu vyvolen. Jak jsem psal, po neúspěchu na střední škole (technický obor, musel jsem ji opustit, důvod=špatný prospěch) jsem chtěl sice studovat na konzervatoři, to však nevyšlo a tak jsem později dělal dálkově gymnázium, zprvu státní. Jenže zde jsem narazil, bylo to pro mě příliš obtížné, hlavně matematika a angličtina, přes angličtinu jsem se sice dostal (z milosti), ale matematiku jsem už v druhém ročníku nezvládl. Potom se objevila možnost studovat na soukromém gymnáziu. Bylo o dost lehčí, jak v čem, ale v matematice a angličtině zásadně. Takže se mi výsledky i díky mé motivaci zlepšily, ale i tak, angličtinu jsem ukončil jen průměrně a s matematikou jsem válči celou dobu, musel jsem dřít na 3, nebo na 4, navíc jsem neměl. Je vám jasné, že za normálních okolností bych maturitu vůbec neměl! Už na základní škole mi byl doporučen učební obor-nematuritní, já jsem zvolil něco, na co jsem neměl předpoklady.

Maturitu jsem tedy při troše snahy zvládl, o všem já to dělal jen kvůli tomu, že jsem chtěl studovat dále. Třikrát jsem byl na univerzitě a třikrát jsem ji musel po prvním semestru ukončit, přišli problémy, neměl jsem dostatek času a zkoušky bych už nedal, nebyly to žádné těžké obory.

Mé konstatování je následující, vše se zaseklo u mě kvůli tomu, že jsem si vymyslel něco, co možná ani nechci, ale že to ode mně někdo očekával, že prostě naplním jeho představu a budu tím, nebo tím. Jako dítě jsem byl skromný, a pomýšlel na jiná povolání, z mého pohledu směšná. Ale myslím, že jsem byl rozumnější. To gymnázium byl omyl a ačkoliv mi to tenkrát něco dalo, tak jsme prakticky nedouk, nic neumím. Co teď? Opravdu na studium na vysoké škole nemám předpoklady, měl jsem hrozně nízký percentil z OSP (testy studijních předpokladů), byl jen necelých 4, opravdu! Těžký podprůměr, ono to prý sice úplně nekoresponduje s IQ, ale ani mé IQ asi nebude bůhví kolik, už jsem tady o tom psal, viz mé příspěvky. Jasně, napíšete že nezáleží na tom, ale něco to určuje, třeba to, že mi dělala problém matematika a cizí jazyk. Já samozřejmě neznám jeho přesnou hodnotu a testy jsem si dělal jen ze zábavy-hodnoty byly různé.

Teď k tomu podstatnému. Já jsem se práci vyhýbal a byla to má velká chyba, bylo tam mnoho úhybných manévrů. kdy jsem něco studoval, potom to zase končil a nic z toho nebylo. Už se za to stydím, utekli roky a já nemám nic. Psal jsem že to změním, a už jsem to udělat měl, leč zatím se tak nestalo. Teď už jsem se na sebe nazlobil a začnu okamžitě hledat práci, začnu něco dělat hned. Já si nemohu vybírat, co asi mohu dělat dnes s gymnáziem, to je všeobecné vzdělání a navíc píši, že to nebyla žádná těžká škola, naopak. Nechci kancelář a stejně bych se tam ani nedostal, nezajímají mě žádné podivné profese. Měl jsem dělat řemeslo, ale otázka jaké, já se těžko rozhoduji. Chybí mi praxe, chybí mi škola, uvažoval jsem udělat si dálkově nějaký učební obor, ale chtěl bych to co nejrychleji. Nebo se mám na to vykašlat a snažit se nějak protlačit s tou maturitou, ale co mohu dělat? Práce někde v obchodě, fast foodu, nebo dělník někde u pásu? Opravdu toho není moc na výběr, a platy jsou různé. Není to práce mých snů, ale něco dělat musím. Psal jsem o zahraničí, ale nemám nějak odvahu, vidím pro a proti, ale možná po čase by to šlo, toto jediná má cesta.

A k té mé sexualitě? Jsem bisexuál, navíc, ne homo, jak jsem psal, u mě je to více komplikované, ani ryba, ani rak. Je to mé prokletí!

Co si o tom všem myslíte, máte na to nějakou radu? Díky. Nebudu už zakládat žádné nové diskuze (příspěvky), napíši až potom, jak jsem dopadl. Já vím, že jsem se stále vyhýbal řešení svého života, že se hrabu v minulosti, vím že je to špatně, ale dělám to.

MobyDick

nnnuuu: toto psaní bych nepovažoval za umění, ale mám v hlavě určitého tvůrčího ducha.

Já se musím donutit, to jediné je moje záchrana a právě musím toho poznat mnoho, od spodku až po vršek, už takový jsem. Dříve jsem se toho obával, teď mě to láká. Pokud mě to nebude bavit, mohu s tím po čase skončit a dělat něco jiného. Já si teď nemohu vybírat, opravdu nemohu.

Jestli by lidi zajímalo poslouchat takové pocity, možná ano, ale spíše by to bylo lepší jako scénář pro film, s určitou fabulí ovšem, toto by bylo příliš nudné.

nnnuuu

Na princípe odmena-trest nefungujú len vzťahy, ale aj milión ďalších vecí. Len sa stačí porozhliadať a vybrať si to pravé orechové.

nnnuuu

Neber to ako podpichovanie, ale keby si všetky svoje úvahy dal na papier a vydal knihu, tak by to asi bol best-seller. Ľudia chcú vedieť, čo sa iným melie v hlave. Vieš, tuctových názorov sa už isto napočúvali, tak chcú počuť niečo nové. Ale to som ti chcel povedať, že každý človek by sa mal realizovať v tom, čo považuje za prospešné nielen pre seba, ale aj pre iných. Môže to byť čokoľvek. Vtedy budeš šťastný. Nútiť, či nenútiť sa do niečoho, nemá žiaden zmysel. Trochu som nadobudol pocit, že sa snažíš do niečoho nútiť, pričom ani sám nevieš, či to vôbec chceš bez ohľadu na to, čo sú tvoje hodnoty.

MobyDick

nnnuuu: ahoj a děkuji za radu. Ne román to není a ani překladatelem bych nechtěl být a co na srdci to na jazyku, to u mně platí, to je pravda a už jsem to dal několikrát najevo.

nnnuuu

Mobidick, ty by si mal byť prekladateľ. Však to je hotový román, čo si napísal. Čo na srdci, to na monitore:-) Jednu vec ti poviem, mať pokoj je viac ako riešiť vzťahy. Keď máš málo problémov, tak ti vzťah odporúčam, ale inak nie:-)

MobyDick

Marosko-n: já ti opravdu neřeknu, kdo to v mém životě bude a úlety samozřejmě nechci, je to se mnou ale složité, jak už jsem napsal. Teď řeším práci a potom se uvidí, co bude dále. Musím toho využít, protože teď mám chuť to řešit. Píšeš o úletech, tuší na co narážíš.

Marosko-n

Keď si najdeš lásku, nie priťažlivosť potom si tú ženu budeš vážiť lebo ťa má rada a stará sa o teba a bude ti celý život verná.
A čo celý život ,
chceš pre páru úletov,ktoré nemajú perspektívu vymeniť !!!!
To nestojí za to, veď život je dlhý a nájde sa aj dosť radostí pre každého.

MobyDick

mate59: díky za odpovědi, já jsem dlouho váhal a vyhýbal se tomu, těch nabídek je mnoho. Já už dávno slevil z nerealistických nároků na sebe, takže myslím, že si ty inzeráty projedu a něco vyberu. Sklady, to jsou ale většinou o dost nižší mzdy než ty dělnické, ideální by bylo mýt svářečský průkaz, ale já to nikdy nedělal a je čas se něčemu naučit. Škola mi stejně nešla a když se něčemu naučím zde, mohu to uplatnit i v zahraničí, lituji toho, že jsem to neudělal dříve. Najednou mám chuť dělat cokoliv, divný pocit. Možná začátek, něčeho nového.