Rozvod a ročné dieťa

Príspevok v téme: Rozvod a ročné dieťa
Lenka41

Prosím o radu anázor.
Manželstvo mojich známych už dlhodobo nefunguje. dokonca manžel sa vyjadruje, že ten vzťah je mŕtvy a nežije s manželkou, ale len pri nej. prekážajú mu vlastnosti manželky, ktoré mala aj pred sobášom. a aj podľa slov manželky, jej veľa vecí na ňom prekáža. jediná skutočnosť, ktorá ho ešte nepriviedla k rozvodu je jeho malá ročná dcérka. nadovšetko ju miluje a obáva sa, že raz mu bude vyčítať, že opustil ju a mamičku. rozhodol sa pre poradňu. tvrdí, že radšej bude v nefunkčnom manželstve ako by mal stratiť vzťah s dcérkou. obávam sa však, že povaha človeka sa nedá zmeniť ani v poradni.
myslíte si, že rozvod na tak malé dieťatko môže zle vplývať a môže otca v budúcnosti nenávidieť? myslíte si, že žiť dlhodobo v nefunkčnom vzťahu je správne? nazdávam sa, že dieťa časom bude vnímať napätie medzi rodičmi a mohlo by to tam asi väčší vplyv ako rozvod v tomto veku... ďakujem za názor
ďakujem

Lenka41

ďakujem za všetky názory. aj za tie negatívne, že sa miešam do niečoho, čo čoho ma nič. áno, vyzerá to tak, avšak keď za mnou príde priateľ, že ma starosti a potrebuje radu alebo hoci len vypočutie, neodkopnem ho s tým, že prepáč, ale nejdem sa do toho miešať. svoj názor som mu podala, ale neradila som mu. preto ma zaujímalo, čo si myslíte vy, ostatní.
utvrdili ste ma, že je nutné vyskúšať aj nemožné, ak to má šancu.
ďakujem

krutapravda111

Ked sa clovek obetuje a neciti sa niekde dobre raz to vybuchne a riadne. Ale boli sprosti ze si spravili to decko,. Ked mala este pred manzelstvom nejake povahove vlastnosti ktore mu nesedeli nemali sa brat a nie este robit si decko. Ale to su slovaci dozenu sa do svadby koli okoliu rodine a veku castokrat by aj nechceli ale aby ich okolie nemalo za cudakov bez manzelstva tak si to uzenu a potom trpia vsetci.

kafe

toto je vyslovene vec LEN a IBA na dotyčnom, ako to vníma. Ano, môže to byť prínosom ak sa "obetuje", nežije vlastný život ale je tam len a len pre to dieťa. Pokiaľ to chlap cíti, že takto to chce a je to správne, ano, je to dobré i pre to deculo.
Časom to môže prejsť do štádia, ked sa už viac necíti dobre a súkromný/partnerský život mu chýba a trpí v spoločnosti manželky. Vždy sa dá dohodnúť s ex, ako fungovať tak, aby to bolo dobré pre dieťa. Ale určite je dobré najskôr skúsiť všetko možné i nemožné, aspoň si nebude vyčítať, že sa rýchlo vzdal. Dieťa určite stojí za trochu námahy a pár rokov odriekania.

Najhoršie čo môže byť sú "múdre rady" ľudí okolo, ktorí si myslia, že vedia lepšie čo je pre cudzie dieťa dobré. Vedia hovno, mali by držať huby a žiť si svoj život. Maximálne tak nech sa dotyčný poradí s detským psychológom, má xy viac skúseností ako bežný človek.

Fisker

Nech si ten chlap zoberie malú do starostlivosti a s inou poriadnou ženou jej dá skvelú budúcnosť. Len to by nemohli byť súdy profeministické. Takže srať na ženu a o to viac sa venovať malej.

dum-dum

Ale najhoršie je keď sa do toho stará okolie. Je to na tých dvoch, oni sa musia rozhodnúť. Iba ak máš o dotyčného muža záujem a snažíš sa ho presvedčiť, že s tebou mu bude lepšie :-(. Potom ale raz zožneš čo si zasiala.

denisaf

no niektorych ludi nezmenis ani ked sa budes akokolvek snazit takze niekedy je rozvod najlepsie riesenie ... jedine clovek pride o nervy ...ked je takato mala ani to nebude vnimat a casom si jej mama moze najst noveho partnera a budu zit s nim... niekedy je pokusat sa vsetko nasilu zachranovat najhorsie riesenie....

Nanon

A ty to prečo riešiš? Každý sa môže zmeniť, prečo by to nemal vyskúšať. Keď zmení prístup k manželke on, postupne sa zmení aj ona. A môžu vytvoriť štastný pár a vychovať šťastné deti. Ty sa im do toho radšej nemontuj, nechaj to na nich. Je pekné, že nechce opustiť svoje dieťa. Je to znak zodpovednosti.