Som rozmaznaná

Príspevok v téme: Som rozmaznaná
Uznevlad

Nevládzem...nechcem...alebo ja uz neviem co ...mozno to budete brat tak ze som rozmaznana...mozno som..len mi to nema kto povedat...ide o to ze ja uz od svojich 16 brigadujem a nie len cez prázdniny i cez rok..nebolo by obdobie kedy by som nemala pracu...musim...rodicia spolu neziju a uz vyse 4 rokov si sama kupujem hygienické potreby, lieky (mesačne potrebujem do 6 ibalginov ked mam svoje dni je mi hrozne az vraciam, balenie mi vydrzi par mesiacov ale), taktiež si prevažne kupujem posledné dva roky aj stravu brat sa stravuje v skole a doma mu mama kupi nejaoy jogurt bagetu po praci ...podme k veci..Skončila som bakalára idem na magistra LENZE nas úžasný štát uzákonil (neplatí to vsak pre kazdy VS co nechapem) ze student ktorý skončil bc a ide na mgr sa MUSI hlasit do 5 dni po ukonceni štátnic na urade prace..kde som aj bola..evidovali mi ako nezamestnanu :D aj ked som im povedala ze idem dalej na magistru...dokonca som prijata...s tym ze mi vsak nepozastavili ani prídavky ani daňový....A NEMOZEM sa zamestnať na dohodu o brigádnickej činnosti (z coho zamestnávateľovi plynú výhody) ale na dohoda o o výkone prace alebo čiastočný úväzok.Vsade kde prídem a poviem ze chcem u nich robit ..tak najskôr jasne jasne samozrejme doneste potvrdenie o návšteve školy...aha ok...poviem moju situáciu tak aha no mi sa v ozveme zistime...neozvu sa...a ja musim mat pracu :( viete kde robim ? NA PILE s CINKULARKOV kokos ukladam dosky opilujem ako chlap...je to totalne vycerpavajuca narocna praca...zdvíham takze laty...nikto to nechcel takze ma tam zamestnali ...takze drem jak chlap :( aby som si mohla kuput aspon vyjebany dezodorant alebo cestoviny zo syrokremom...proste nevládzem...od kedy tam robim tak je ku mne brutálne odmeranyr aj priateľ...mam pocit ze sa hanbi za to co robim alebo neviem :( vstavam o 4 kazde ráno to by mi problem nerobilo ale mi pichnú nohy....poradte ni co mam robit :( nevyzna sa v tom niekto...kedy buden opäť študent ? To az dnom zápisu? Som z vydrbanej oravy preto je to tak ako to je...kebyze mam vlaky zdarma idem aj do Ba kks :( zeny dajdte mi radu som fakt ja rozmaznana ci ani vy by ste to nerobili ?????? Mama vravi ze tam nan robit ze co chcem.. tento týždeň bolo u nas asi 5 zaujemkyn o brigádu ani jedna ked to videla sa neozvala

Vs23

Ja som tiez v júni skoncila Bc. a pokracujem na Mgr. Počula som o tomto zakone, preto som sa bola opytat na úrade práce a tam mi bolo povedane, ze nemusim sa hlasit ako nezamestnana, ked pokračujem v studiu. Ja studujem v BA na UK