POTKAN V BYTE?! AKO SA HO ZBAVIT

blackRat

on sa proste zalepí ako mucha v pavučine. Uhynie od vysilenia a možno aj od zadusenia sa lepidlom. Je to silne lepidlo špecialne vyrobené na lapanie škodlivých hlodavcov. Preto som písal aby si dával bacha keď s ním budeš manipulovať.
Potom keď zdochne alebo aj keby ešte žil tak proste zober celý ten kartón alias krabicu a vyhoď do koša čo chceš s tým robiť? Vyhodiť do kontajnera. Nenechávaj ho niekde pri kontajneri aby sa do lepidla nezalepili nejaké túlavé psy, veverky, mačky, vtáčiky a pod.

Ipsik

My máme takú fenku, čo sa špecializuje na potkany. Mačku by som nepúšťal, lebo keď je väčší, tak by to nemusela zvládnuť, ale väčšinou to zvládajú dobre, aj vzduchovka je dobrá. Ja som sa ešte nestretol s tým, že by mal niekto v byte potkany, akože ok, že šváby, ploštice, hady, jašteričky, blchy, pavúky a komáre to áno, ale potkany, o tom počujem prvýkrát v živote.
Nič, majte sa, idem niečo namaľovať, trebárs potkana. Ďakujem za tip.

blackRat

do bytu sa ti mohol dostať cez balkón alebo cez záchodovú misu. Potkany vedia dobre plávať a šplhať sa a tiež skákať až do výšky tuším 1 metra.
Kúp si to nejaké lepidlo, daj na krabicu dostatočné veľkú čo sa týka šírky a dĺžky. Nejaké žrádlo čo dostatočne silno páchne ako varené vajce alebo salámu daj nie úplne do stredu tej krabice. Potkan je veľmi intiligentný a stačí že príde ku kraju krabice a zacíti lepkavosť cúvne. Preto sa do stredu k žrádlu ani nemusí dostať. Tá potrava musí byť viditeľná a veľká približne štvrtina potkanieho tela aby ho to zlákalo. Je dosť možné že ak zacíti tu lepkavosť lepidla obíde krabicu a žrádla sa ani nedotkne. Alebo je možné že sa pokúsi skočiť na žrádlo to by bola lepšia možnosť tým by si ho dostal do pasca lepidla.
Na lepidlo keď ho budeš nanášať nejakou tou paličkou na krabicu daj pozor, je to dosť silne lepidlo ak sa ti dostane na kožu máš prúser. Takže holými rukami sa ho nedotýkaj. Nezbavíš sa ho ľahko vodou ani vypraním oblečenia.
Daj vedieť ako to dopadne. Prípadne sem uploavduj aj foto chyteného potkana. Teda úspešného lovu :-D

repikos

ved si ho ochoč , dnes su to aj domáce zvierata-aspon ti nebude smutno.
Alebo ho normálne chyť ak nie je schovaný-alebo ho vylákaj na jedlo-ved raz musí byť hladný.
A daj tým veterinárom-nch pozru či nemá cjorobu-ale rukavicami a na usta si daj niečo-DDT už nie je tak sa spýtaj v drogiške.

repikos

ved si ho ochoč , dnes su to aj domáce zvierata-aspon ti nebude smutno.
Alebo ho normálne chyť ak nie je schovaný-alebo ho vylákaj na jedlo-ved raz musí byť hladný.
A daj tým veterinárom-nch pozru či nemá cjorobu-ale rukavicami a na usta si daj niečo-DDT už nie je tak sa spýtaj v drogiške.

achjo

www.lacnepostreky.sk
kup trebarz toto lepidlo...najdi si nejaky kus dosky alebo to daj na karton od krabice a do stredu daj slaninu....dorana tam bude prilepeny...ale daj tam toho hodne ked sa jedna o potkana