leukemia

Príspevok v téme: leukemia
hana123

Chcela by som sa spýtať či sa dá z klasickej preventívnej prehliadky a z odberu krvi zistiť leukémia. Bola som totižto na vyšetrení, lebo som sa necítila dobre a doktorka mi po odbere oznámila, že mám anémiu a predpísala mi železo. No neposlala ma žiadne iné vyšetrenia. Po užívaní tabliet sa cítim lepšie, no bojím sa žeby mohlo ísť o leukémiu, keďže mám viacero zo symptómov ako napríklad dýchavičnosť, búšenie srdca, anémia, jemné pokožka na ktorej sa spravia ľahko modriny. Neviem čo mám robiť a bojím sa, ísť na vyšetrenie aby si o mne nepomysleli, že som nejaký hypochonder. Ďakujem pekne.

milunkajurkova

nooooo presne toto riešim momentálne aj ja žiaľbohu:(
teda presnejšie si myslím, že mám túto chorobu už viac ako dva mesiace. Z ničoho nič som veľmi ochorela, uzliny ma strašne boleli, na krku, pod pazuchami, kašlala som, únava taká, že som nedokázala ísť na wc, potila som sa v noci tak, že som žmýkala tričká, teplota stále 37,5 ( toto sú presné príznaky leukemie inak)stav trval dva mesiace, doktorka na veľa na veľa vzala aspoň základný krvný obraz- nevidela nič divné, nariadila mi iba kľud a dala zinat, vraj mam chrípku. Ale chrípka netrvá dva mesiace !!
vybojovala som si ani neviem ako infekčné vyšetrenia, kde mi vzali znova krv, a stanovili diagnozu, že mám boreliozu, nič iné, ale z toho nemôžu byť tieto príznaky !!
Nič iné nezistili, že prechodená chrípka, stav po infekte napísali do karty, ani sa neunuvali dať ma na rtg alebo sono uzlín nič, iba pohmatom ma vyšetrila na krku infekčná a povedala,že necíti nič zvačšené. Tak sa na mna vysrala, mlôj stav je trošku lepší,ale trvá dodnes. Hrdlo sa ešte k tomu aj pridalo,takže viem, ako sa cítiš, a tiež neviem, čo mám s tým robiť, či naozaj nie som vážne chorá.

netreba

Krk si môžeš prezrieť aj sama, keď sa aj naďalej budeš cítiť zle, mala by si nevysvetliteľné teploty, chudnutie bez príčiny a modriny by ti pribúdali, tak k nej určite choď.

hana123

Ďakujem za odpoveď. Bohužiaľ nemám výsledky krvného obrazu. Ja som doktorke iba zatelefonovala ohľadom výsledkov a ona mi povedala, že mam anémiu a aby som začala brať železo. No aj napriek tomu mam niekedy príznaky. Musím však podotknúť aj to, že trpím tetániou. Možno je to zapríčinené aj tým.

philips

Áno, leukémia by sa v krvnom obraze ukázala. Anémia spôsobuje dýchavičnosť, bledosť.. Tvorba modrín je zrejme spôsobená nízkym (vysokým) počtom trombocytov. Nemáš k dispozícií svoje výsledky z krvného obrazu a biochémie?