Pomohla vam hospitalizacia na psychiatrii ???

Príspevok v téme: Pomohla vam hospitalizacia na psychiatrii ???
Prosimorady

Ahojte.. Bola som uz 1x hospitalizovana na otvorenom odd. Dobrovolne, no iba kvoli tomu ze mi nevedeli nastavit liecbu. Samozrejme ze potom mi ich moja psych.menila znova a znova a znova.. Ubehol dlhy cas a ja ich brat uz nechcem. Mam len 22 a beriem 2 druhy ADciek a do toho frontin,neurol... Zacala som sama vysadzovat postupne ale mam take rodine zazemie ze nikto ma nevie podrzat,podporit. Momentalne nepracujem, tak som sa rozhodla ze vysadim lieky.
Rozmyslam nad dobrovolnou hospitalizaciou znovu, nech mi vysadia vsetky ad aj neurol a frontin na kt.som uz zavisla...Vsimla som si ze som zdrava - len tie lieky mi vyvolavaju depresiu a max otupenie emocii...

Isli by ste do toho ??
Mate a vysadzanim, detoxom v nemocnici skusenosti ????
Dakujem za rady

helaJ

Ak chces vysadit AD, musi ti s tym pomoct tvoj osetrujuci lekar. Ak chces ist do liecebne, tak chod.
Neviem, ako to funguje v liecebni, ale pokial nechces dalej pokracovat v uzivani tabletiek, tak
ti ziadne nemozu nasilu davat, leda, ze by si bola nebezpecna sebe a pre inych. Toto je citliva
oblast a asi sa da aj zneuzit, lebo v tejto krajine je vsetko mozne.
Na tvojom mieste, ak sa ti nechce hladat noveho lekara, chod ku staremu. Povedz, ze si zelas pod jeho
kontrolou znizovat davky. Musi ti vyhoviet.
O.i. Antidepresiva typu SSRI alebo SNRI sa udajne vysadzuju bez problemov. Vsade tvrdia, ze nie
su navykove, staci znizovat davky.
My tu nevieme, aky velky peoblem mas. Mozno ti AD pomahaju a vysadzovat by si ich nemala.
Co by si ale urcite mala vysadit su BZD. AD by vlastne mali postupne nahradit benzodiaz. Ale
to je asi len rozpravka.
Ty sa musis rozhodnut, podla vlastneho citenia. Ak si myslis, ze zivot budes zvladat bez liekov,
tak pre to urob vsetko mozne. Musis mat aj nahradny plan, teda toho psychoterapeuta, planovat
si zivotospravu, >pohyb, strava, odpocinok, nove zaujmy ...

Prosimorady

Dakujem za vase komentare :-)
Len tolko by som k tomu dodala
Nemam sil hladat novu psychiatricku...vsetkym ide len o predpisovanie novych liekov. A ja uz ich nechcem, dokonca psychologicka x krat hovorila ze mala by som byt uz bez liekov.
Ide o tu zavislost od BZD.. Proste neviem to sama vysadit.. Potrebujem sa dat hospitalizovat lebo doma to nezvladam...samozrejme ze na otvorene odd. Ked som tam bola 1x - magneziove injekcie a diazepam mi pomohli od zavislosti.
Len ma zaujima to vysadzovanie ADciek. Bojim sa toho lebo len ked doma znizujem je mi zvlastne

nadubuch

Ešte som nepočul, že v nemocnici vysadia,chodí sa tam že niekomu niečo je. musia vykazovať čo robia. vysadzuje sa ambulantne.
Keď už vysadzuješ, pomaly znižuješ dlhodobo, lebo si na ne zvyknuta. a jes také potreviny, čo majú B vit v sebe-po.kvasnice.....nahrada na upokojenie nervov.,netreba to hovirit rodine ked s tým nesuhlasí.
Su prípady že tam boli ludia len na vitaminoch-zaplatili si to.
Mas pravo odmietnut lieky,.Povieš neprajem si dalej brat lieky.....Musia vyjsť v ustrety.

helaJ

chorecrevo, velmi zjednodusujes problem. Ale nemam ani cas a ani chut to rozoberat.
K otazke: je mi velmi luto, ze uz v takomto mladom veku sa potykas s takymito problemami.
Este viac luto je mi, ze nemas oporu v najblizsich.
Podla mna nemusis sa nechat hospitalizovat. Ak si sa naozaj rozhodla vysadit vsetky lieky,
tak staci vyhladat dobreho psychiatra a tieto veci sa daju riesit aj ambulantne. Psychiater
vie, ako ti ma pomoct pri znizovani davok antidepresiv. Pokial mas zavislost aj na BZD
to bude vacsi problem, lebo najhorsie sa vysadzuju paradoxne tie najnizsie davky. Ale
dobry lekat vie, ako na to. Tam je potrebna abs. dovera a dodrziavat pokyny. Celkom
bez problemov to nebude, ale da sa to.
Hlavne by si velmi potrebovala aj velmi dobreho psychoterapeuta a caste sedenia. Zial, pytaju za
to dost penazi. Rada by som ti nejak pomohla, skus tu nechat na seba maila.

zita 05

Ahoj, Prosimorady, myslím, že na to ideš rozumne, keď chceš byť pod odborným dohľadom v čase vysadzovania liekov. Vysadzovať si lieky samovoľne je určite nerozumné. V nemocnici si však tiež musíš uvedomiť, že ľudia - lekári, ktorí tam sú, sú odborníci a Ty by si s nimi mala spolupracovať tak, aby oni vedeli, ako sa cítiš a oni určili ďalšiu Tvoju liečbu. Určite do Teba nebudú chcieť pchať lieky, ktoré nepotrebuješ.
Držím palce!

chorecrevo

Kopa mladych ludi vo veku medzi 20 - 30 skonci na psychiatrii pre psychozu. Ide zvacsa o ludi psychicky silnych a celkom zdravych, ktorym, ludovo povedane, akoze trosku siblo, ale to, ze im siblo, bol v skutocnosti iba psychicky prejav intoxikacie, lenze toto im psychiatri nepovedia. Zacina sa to tak, ze najskor pride chronicka unava, k nej sa prida tocenie sa hlavy, pocity na odpadnutie a clovek zisti, ze od odpadnutia ho moze zachranit iba kava, potom sa dostavuje pocit nedostatku vzduchu v plucach, svrbenie pokozky a zhorsuje sa pamat, clovek pomaly prestava byt schopny ulozit si novo prijate informacie do dlhodobej pamate, tieto problemy pretrvavaju cele tyzdne a mesiace, clovek sa citi stale otravenejsi a otravenejsi. Neskor sa to vystupnuje az do takeho stupna, ze cloveka palia a stipu oci a pery, ma oci a pery vysusene, dostavi sa strasne sucho v ustach a napriek tomu, ze tento clovek spaval vzdy dobre, pride jedna, dve noci, kedy vobec nevie zaspat, potom pride ten psychicky prejav pomalej, chronickej intoxikacie, ze mu sibne a skonci na psychiatrii, ale v skutocnosti tam vobec nepatri. Intoxikacia je sprevadzana hlienom v stolici a vytokom z konecnika, ale to si clovek nemusi ani vsimnut a uvedomit, pokial si svoju stolicu nesleduje a nekontroluje. Toto sa stava ludom, ktori maju hypermobilne crevo. Slovo hypermobilne poukazuje na tvar creva. Je to crevo plne vselijakych zahybov a vlnoviek, preto je vysoke riziko, ze v niektorom zahybe toho creva zostane zachytena cast potravy, z toho ta intoxikacia. A to aj napriek pravidelnej stolici. Nieco sa so stolicou vyluci, nieco zostava zachytene v tomto komplikovanom creve a tam to kvasi, hnije, vypusta zo seba toxiny a robi neplechu. Najnebezpecnejsie z tohto pohladu je vsetko maso okrem ryb. Pohyb a cvicenie su nesmierne dolezite, aby sa zlepsilo a urychlilo travenie. Vegetarianska strava, alebo vylucenie vsetkeho masa okrem ryb, to je tiez velka pomoc. Dolezite je dokladne pozut potravu a neprehltat velke kusy jedla. Okrem toho treba uzivat probiotika a vlakninu, dodrziavat pitny rezim, pit vela vody a okrem toho dost pomoze caj z bylinky benedikt lekarsky, lebo ten zabranuje hnilobnym procesom v creve. Komu sa to stava? Ide o takzvane "deti chudobnych rodicov". V chudobnych rodinach nie su peniaze, aby sa kupovalo maso a vacsinou sa stravuju vegetariansky, osobne poznam kopu rodin, kde maju maso len raz za tyzden - v nedelu, inokedy su na vegetarianskej strave. Bezmasita strava takymto detom prospieva, lenze oni neskor odidu za pracou do zahranicia, kde maju stravu bohatu na maso a jedia ho kazdy den a tam im "sibne". Mnohi z nich skoncia nakoniec na invalidnom dochodku pre psychiatricku diagnozu a psychiatri im povedia, ze praca v zahranici ich psychike skodi, aj ked v skutocnosti to tak vobec neni. Ine pripady: "deti bohatych rodicov", decka v puberte sportuju, hybu sa, ale po nastupe na vysoku skolu prejdu na sedavy sposob zivota, cim sa spomaluje a zhorsuje travenie. Maju prachy, tak chodia po restikach a po pizzerkach a tam papkaju masko. Kto ma zdrave crevo, tomu sa nic nestane, ale kto ma hypremobilne crevo, ten moze na to doplatit. Pocas VS mu "sibne", potom skonci na psychiatrii a skolu ani nedokonci, nastupuje do invalidity pre psychiatricku diagnozu a cely zivot zije s myslienkou, ze je "na hlavu", zanecha studium hoci vo stvrtom rocniku, lebo psychiatri si vymyslia, ze studium na VS jeho psychike skodi a ze ho stresuje a on tomu uveri, aj ked to tak v skutocnosti vobec neni, ma dosraty zivot. Jednak trpia tito ludia, lebo urcite by radsej chodlili do skoly/do zahranicia do roboty, ako ked su vyhlaseni za schizakov a za invalidov, a jednak na toto doplaca nasa spolocnost, lebo z penazi danovych poplatnikov idu prachy na vyplacanie invalidneho dochodku pre nich. Skoda takychto stratenych pripadov. Diagnozu hypermobilne crevo moze urcit gastroenterolog z kolonoskopie. Vsimajte si dobre stolicu, ci tam nemate hlien, dalej si vsimajte, ci nemate vytok z konecnika a pokial mate nieco z toho, chodte si to riesit na gastro... :)

kiddo

To akoze vazne mozu odmietnut mi vysadit lieky kt.brat nepotrebujem ????

Oni musia mat najskor rovnaky nazor - ze tie lieky nepotrebujes.

To na koho sa potom mam obratit??? Trapit sa doma sama s vysadzovanim ?

Ak nebudu lekari na oddeleni suhlasit s tym, ze lieky nepotrebujes, urcite ti ich nebudu pomahat vysadzovat. To nema logiku. Ved aj ked si chora a odmietnes liecbu, poslu ta domov a rob, co chces.

nulibuli

Načo si si vybrala psychiatriu? stačí vidieť čo tam je a už je naprd.
Lieky majú vedlajšie učinky,oblbnuta.
Po pol roku a po roku sa postupne ma znižovat počet tabletiek a vysadzovať.
Aj na inom oddelení sa da oddychovať.....chod do prírody,
alebo dovolenka.....rob si radosť .Teraz budes mat takú diagnozu.

blub

Mozes skusit psychosomaticke oddelenie v Pinelke v Pezinku, neurol/frontin sa urcite budu snazit vysadit a aby si domov z nemocnice isla bez toho. Bola som tam a cast pacientov tvorili prave taki, ktori brali velke davky tychto benzodiazepinov a mali uz vypestovanu celkom slusnu zavislost. Ale nebolo to iba o zavislosti, psychosomaticke lieci prave tie problemy co su za tou zavislostou, t.j. uzkosti, depresie, nespavost. Cielom je teda nie vysadit vsetko, ale nastavit inu liecbu ako navykovu. Myslim si teda ze s vysadzanim antidepresiv tam (a podla mna ani na inom psychiatrickom oddeleni) velmi ratat nemozes.

Prosimorady

To akoze vazne mozu odmietnut mi vysadit lieky kt.brat nepotrebujem ????
To na koho sa potom mam obratit??? Trapit sa doma sama s vysadzovanim ?