Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Dá sa dať si druhé meno?

medikament

Udajne viac mien robi nedobru karmu.
Carmen Lia Volnikova Lintz. Naco to je dobre?
A meno, ktore si si v 18 vybrala ta o 15 rokov
mozno nebude vobec zaujimat. Na meno ma byt clovek hrdy.
Som staromodny, ale zena ma prevziat meno muza, nech
by sa volal aj trebars Volopich, Brindak, Lysina atd. Tym
preukazuje uctu k manzelovi a dava meno celej rodine.

Kycera

Omyl, takto to nefunguje! Už som spomínala, že matrikárky majú zoznam povolených mien, kt. môžu zapísať do knihy narodení. Neriadia sa žiadnym kalendárom.
Ak chce niekto inú formu mena ako je v zozname uvedená napr. zdrobneninu, musí sa so svojou žiadosťou obrátiť na Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra v BA.
V prípade, že chce meno, kt. nefiguruje v zozname, treba poskytnúť dôkaz o jeho existencii. Podmienkou je teda, aby také meno vôbec existovalo a bolo ženského rodu, ak sa jedná o ženu, či dieťa ženského pohlavia. Ak o muža, či chlapca, potom meno musí byť mužské.

WHISPER

musí to byť meno z kalendára je jedno či talianske, grecke, ale musi to byť meno... alebo sa presťahuj do USA a tam sa môžeš volať aj jablko

jedine že by si si dala
Areta alebo Aretha
- je ( ang.): ženské meno gréckeho pôvodu, utvorené zo slova dobrota, dokonalosť, perfektnosť, zdravosť,
hrdinskosť, zbehlosť a pod.

.. alebo sa presťahuj do USA a tam sa môžeš volať aj jablko
(Apple-dcera Gwyneth Paltrow)

Jason Lee a syn Pilot Inspektor

Alec Baldwin a dcéra Ireland (Írsko)

Geri Halliwell a dcéra Bluebell (zvonček)

Beyonce a dcéra Blue Ivy - druh stromu

ale na SVK ti to neprejde...

Kycera

Ale pochopíme, pochopíme... Vari si modelárka? : D Je to krásne slovo a znamená baran, baranidlo. Tak neviem, ako s týmto pochodíš. : D
Dokonca v II. svet. vojne existovala v Taliansku divízia (väčší vojenský útvar), kt. niesol názov Ariete a symbolizoval zbraň starých rímskych legionárov - baranidlo na búranie nepriateľských opevnení.

Si už dospelá a ak máš len jedno meno, môžeš sa ísť poinformovať na matričný úrad akou formou im môžeš oznámiť, že chceš druhé meno. To potom musíš oznámiť matričnému úradu, kde máš zápis o svojom narodení.
Ty ale v úradnom styku musíš používať aj tak prvé meno!

otazky

SARCASM DETECT a čo slina na jazyk donesie:
Inak toto fórum je tak popiči, že sa jeden ide z toho dosrať. :D :D :D
Jedničky a nuly sú... kto nepozná, nikdy nepochopí.

otazky

Len tak pre zaujímavosť, aj tak je moja odpoveď komplexnejšia ako tvoja, kde tvrdíš, že to nie je možné. :D :D :D

Kycera
07.04.2017 18:41:02
Pozor, toto nie je zmena mena! Tu sa jedná o pridanie druhého mena vyjadrujúceho VEC!!! A to zákon nepripúšťa! Na matrike nič neschvaľujú, tam sa riadia zoznamom povolených mien a príslušnými právnymi predpismi.