Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Strach zo skoly/ chut zabit sa

Príspevok v téme: Strach zo skoly/ chut zabit sa
Peto23400

Ahojte. Toto leto som nastupil do prveho rocnika strednej skoly , tuto to vsetko zacalo , na druhy den sme boli riesit sikanu , posmesky zo strany novych spoluziakov. Na skole som dlho nevydrzal a prestupil som na inu skolu s nadejou , ze sa dostanem do normalneho kolektivu. Prvy den v novej skole bol super , vypadalo to ako keby ma prijali ku sebe do kolektivu. Na druhy den posmesky zacali aj na tejto novej skole . Skolu uz menit nechcem. Mam silne depresie, myslienky ako to vsetko skoncit. Mam chut sa zabit .

Anonym_90055

Kamo zažil som to na základke a ver mi mal som tie iste pocity no ten čas prešiel ja som to pretrpel a posilnilo ma to , si lepší ako oni. Vieš moja rada je ich ignorovať , nie sú lepší ako ty , nie sú ničím aby ťa súdili a robili si z teba srandu. Ver si , skus cvičiť nabrať svaly ale hlavne je že nezahadzuj tento život kvôli takým hlupákom. Hľaď si svojho ak si v niečom dobrý rozvíjaj to , uč sa , kresli , tvor , píš knihu , a nekonečno veľa veci. Tvor si sny , vytváraj ciele a dosahuj ich , plánuj budúcnosť , makaj na škole a na tom čo ťa baví a užívaj si života na to spolužiakov nepotrebuješ na to potrebuješ sám seba. Viem je to ťažké žiť s niečím čím sa človek líši od ostatných no si jedinečný a unikátny , ja tiež žijem s niečím čo ma ničí dennodenne no kašľať lebo mam svoje hodnoty , mam svoje ciele a neexistuje nič čo ma zastaví aby som ich dosiahol :) prajem ti nech sa ti darí a hlavne veľa šťastia !

Happy 000

Ahoj!
Začiatky nie sú ľahké na žiadnej škole(vlastná skúsenosť).
Teraz to memislím tak, že je to tvoja vina, ale niekedy záleží aj od toho ako sa ty sám správaš.
Budem ti držať palce nech sa to zlepší a nezabúdaj, že sa vždy nájde niekto, komu budeš chýbať.

0vecka

podla mna to tiez neni dobry napad si dat individualny plan ale v pripade ze tam nemas absolutne nikoho s kym mozes pokecat tak by som na individualny plan isiel...

co sa toho ostatneho tyka tak treba si vediet spravit srandu aj so seba... ale podla mna zu ked si tercom posmechu tak to je dost tazke. u nas na gympli si neviem predstavit ze by sa take nieco dialo. mozno by si mohol este par krat zmenit strednu.... inak typujem ze gympel to neni a ze je tam Vela darebakov

karissa

Sikanuju ta lebo im to dovolis a nechas sa, chce to len zdravu davku drzosti, aby videli ze im to vies vratit. Ked sa ti smeju za vysku tak napr mozes drzo povedat, ze i ked si mensi ako oni mas ho vacsieho

a_dr1a

Ahoj Peto.
Ked som si precitala tvoj uvodny prispevok - hned prva otazka na teba som chcela smerovat, v com si iny?? A potom si to aj sam napisal, ze je to vzrastom
Pozri Peto. Obete sikany ai su vzdy ludia, co sa niecim odlisuju, vymykaju sa priemeru a su proste ini. Bud je to ich vyzor vzhlad vzrast, farba pleti, narodnost, vierovyznanie, ci krasa/osklivost, mudrost, rodina, daky telesny ci iny defekt, talent nadanie ai ai
Bola hlupost odchadzat z tej prvej skoly. No teraz to uz neries. Toto iste by ta cakalo totiz vsade. Aj teraz v 2skole si sa o tom sam presvedcil. Ludi nezmenis. No mozes zmenit seba a svoj postoj pohlad k svojmu "problemu". So vzrastom nic nespravis, predpokladam, ze s tym uz lekari od tvojho detstva robia co sa da (lieky hormony ai). Si este vo veku ze sa zrejme este stale liecis, ale ak mas trpaslici vzrast, tam je to o inom.
Proste musis zmenit svoj pohlad sam na seba, svoje vlastne ponimanie videnie sa a akceptovanie sa takeho, aky si. Ty musis Peto proste ostatnych "pre5tat", ak chapes. Proste sprav zo svojho handicapu spojenca prednost a najviac zabera prave humor. Poznala som takyto pripad a tiez to mal tazke ako aj ty. A jemu prave ten humor velmi pomahal. Smiali sa mu? On sa smial sam zo seba tiez a este si inteligentne sam zo seba urobil srandu a zasmiali sa na tom vsetci vratane neho (aj ked ho to vnutorne stvalo a velmi trapilo). Ale ked ostatni videli ako to sam lahko berie, pristupuje sam k sebe, ze je mily zabavny ai, tak ho proste zacali brat a bol jednym z nich.
Peto. Mas moznost zvolit individualnu formu studia. Ale ty nemas dovod sa skryvat, prehlbovat v sebe depky, skryvat sa, budovat v sebe pociatky socialnej fobie uzkost ai. A v dospelosti co?? Tiez sa budes skryvat? No nie! Nauc sa celit zivotu ludom a aj blbcom. Lebo tych za zivot stretnes este neurekom.
Kludne sa nauc aj daky bojovy sport (na sebaobranu ale aj aby ti to dodalo zdrave sebavedomie a vedomie si toho, ze keby nieco, dokazes sa obranit ci postavit sa aj ako chlap proti chlapovi). Dalej ten humor. To je najlepsia protizbran. Ked ostatni uvidia, ze ta ich vysmech ponizovanie netrapi, skor sa na tom dobre zabavas bavis a este si aj pripadne inteligentne z nich ci sam zo seba "vystrelis", uvidia, ze im ich zamer nevysiel a casom ich to prejde.
A skus si najst "spojencov" napr. v dievcatach v triede. Baby maju tendenciu zastat sa krivdenych ci takych, ktorym sa ublizuje "slabsich zranitelnych". Davaj sa s nimi do reci. O vsetkom moznom. Proste kecaj zabavaj ich. Ak budes mily zabavny mudry, urcite si k nim najdes cestu.
Proste mas to tazke. Ale kazdy nieco ma. Problemy doma, choroby, casto prave ti co najviac sikanuju su doma najviac biti ponizovani a tymto si len ventiluju vlastne nestastie frustraciu malost ai.
Musis byt silny Peto. A verit si. Brat sa taky aky si a vytlct aj z mala maximum. Hlavne sa nevzdavaj.
A kludne navstevuj aj psychologicku. Poradi postupy voci spoluziakom, pomoze so sebavedomim, ako sa chranit branit, pomoze najst tvoje plusy a na nich stavat, tie rozvijat ai

tonyy

ahoj, v prvom rade ti chcem povedať, že depresie a podobné veci sú úplne zbytočné. Čo je na tom, že si nižší? Z vlastnej skúsensti ti poviem, že byť v úzadí a správať sa pasívne keď ti robia zle je tá najväčšia hlúposť akú som mohol robiť. Neuvažuj nad prestupom ani nad individuálnym štúdiom. Postav sa tomu čelom. V prvom rade buď sebavedomý a neprechádzaj sa ako zmoknutá myš čakajúca kedy si kto do nej kopne. Základom je nebáť sa ich, neutekať pred nimi. Ak ti niečo budú vravieť, buď kľudný, oni zo seba robia blbečkov. Občas im aj niečo múdre môžeš povedať (to dosť vytáča ak si z teba niekto robí srandu a ty ho odpáliš s tým, že inteligentne poukážeš na jeho blbosť).Pri tých tvojich spolužiakoch a celkovo žiakoch, ktorí majú problém sa to bez fyzického kontaktu zrejme nezaobíde.Čiže je vysokopravdepodobné, že ak budeš sebavedomý, začnú ťa napádať ešte viac ako doteraz. A to je dobre, pretože sa z teba zrazu stane ich oponent. Začni trochu cvičiť, jesť a strach bokom. Jednoducho keď ťa nejaký magor chytí alebo čo tak sa do neho pusti, nezáleží na tom či vyhráš alebo nie. Ide o to, že sa nedáš. A že budeš mať monokel? No a čo. Rešpekt sa buduje a niekedy aj tvrdo.

Čo sa týka cvičenia - Tréning väzňa je fajn kniha.

A ešte jedna dôležitá vec na koniec: Nevravím ti, aby sa z teba stal grobián, ktorý sa bude biť s každým kto sa na neho krivo pozrie. Správaj sa ako muž, buď si vedomý toho, že máš aj spolužiačky, ktoré sú nežné a určite ich nezaujme niekto, kto sa správa ako vymletý :) Takže, svoju silu (bitka, rozbité lavice :D) použi len v nevyhnutných prípadoch a aj to s rozumom. Good luck ;)

Peto23400

Navrhoval mi to aj sam riaditel ze ci nechcem ist na idividualne studium . Cize by som si ucivo preberal sam doma. Do skoly by som aj tak musel ist na preskusania z predmetov. A bojim sa aj toho ze mi individuálne studium uskodi tym , ze nebudem v kolektive medzi ludmi (ked si pomyslim ze kto je v tej skole , tak radsej by som bol aj sa )
Dakujem vam za pomoc

Najčítanejšie články