Rekondičný pobyt v Ľubochni

iverc

Kačenka,na začiatku som mal aj ja hranične hodnoty a po začati liečby som mal prirodzene(?) kopec hypoglykemii.
Telo sa postupom času podvolilo,zvyklo si na iste davky a kedže pan kreas nebol nuteny vyrabať inzulin,pomaly zakrpatel.To je typycky postup ako prisť (legitimne)o svoj pankreas.
Su aj ine cesty,niekedy ťažšie,tu lahšiu načrtol RNG no nefunguje u každeho,nie je to pre každeho take lahke...
Chcem ti poradiť kačenka,vyhybaj sa hypoglykemiam ako sa len da,radšej maj malinko vyžšiu hodnotu a skušaj doplnky,skušaj zdravo žiť,vela študuj o vyžive...mne napr.teraz vyrazila dych kniha "Vegetariansky život" od Armin Risi vydana ešte v 89 roku(a to som aj tych novšich už prečital naozaj dosť)su v nej zaujimave veci.
Povedal som len to najpodstatnejšie čo si myslim :-)

kejsi

Kačena,v Lubochni ťa nastavia dobre,aj všetko ohladom toho radi vysvetlia....no v realnom živote je každy den človeka iny,oproti pobytu v Lubochni a okrem neprestajnych zmien intenzity pohybu je tu aj vždy meniaca sa davka stresu,ktora tiež ovplyvnuje naše glymky a najviac asi ovplyvnuje hodnoty celkovy stav ostatnych organov.Zamotane však? ja sa tiež s tym pasujem dlhe roky a tak niejak podobne by to opisal skoro každy diabetik.
RNG,problem je len v tom,že každy organizmus funguje na rôzne tzv.liečby inak "čo pomaha jednemu,inemu škodi" to priznava aj oficialna medicina a iste s tym suhlasiš aj ty.Každy pankreas (a cely organizmus) človeka je v inom štadiu,preto je u každeho vhodna ina liečba...
Dieta,pohyb,doplnky... by nemali poškodiť nikomu :-)

RNG

Ja zijem s cukrovkou bez inzulinu, pomaly sa s toho dostavam dietou a regeneracnymi doplnkami.
Raz som uz na tu temu pisal

kacena53

Ďakujem za odpoveď. Veľmi ste ma nepotešili, ale skúsim to. Aj mňa hnevá, že nikto mi nelieči pancreas, ktorý vraj produkuje inzulín hraničnej hodnoty, ale musím si pichať inzulín a nie a nie ho poriadne nastaviť. Raz mám hypo a raz hyper glykémiu, jem len predpísaný počet SJ a úprimnee povedané, mám toho plné zuby a ešte som len začala.

kejsi

Ja som tam bol v 92 roku na dva mesiace a ked som koncil pobyt,tak som si povedal že to bolo posledny krat...a dodržal som to.Ale celkovy prinos pre mna to iste malo,minimalne ten,že mi to pomohlo v nadhlade na naše(či celosvetove)zdravotnicstvo(nelieči sa pričina ale dôsledok).Aj ked je to špičkove pracovisko(personal a vybavenie)ja som čakal viac.No od vtedy už ubehlo 15 rokov...