Opakované zápaly mechúra po sexe

Príspevok v téme: Opakované zápaly mechúra po sexe
zufala_56

Ahojte dievcata, prosim o akukolvek radu, s opakovanymi zapalmi mocoveho mechura sa trapim uz viac ako 7 rokov (mam 29 rokov). A stale ziadne riesenie. Takmer po kazdom sexe do 48 hodin dostanem zapal. Kalny moc, stipanie, palenie, rezak, bielkoviny v moci, antibiotika... a dokola, nekonecny pribeh. Navstevujem urologa, vybrala som 90 tabliet Urowaxom, dodrziavam rezimove opatrenia a nic. Cim dalej tym je to praveze horsie. S manzelom cakame babatko. Takze nijaka agresivna liecba ani neprichadza do uvahy. Najhorsie je, ze mi koli tomu zacina stroskotavat manzelstvo. Koli zapalom "nemozem nic" sexu sa vyhybam a ked sa aj na nieco zmozem pomaly mesiac sa davam dokopy. Manzel je na mna nahnevany, velmi neprijemny, casto mi to vycita, vyvolava hadky alebo sa so mnou nebavi, vykrikuje mi aj malickosti. Nemozem ani od neho odist lebo neviem co by som si pocala sama s dietatom. Psychicky som uplne na dne. Najradsej by som vyskocila z okna ako takto zit....

NIka8

Skusala si wobenzym, mne pomohol? Ja som mala tiez problem s opakovanymi zapalmi mocovych ciest najma v lete a v zime a vacsie problemy som mala tiez po sexe

desana0

najrv sa poriadne doliec a dovtedy ziaden sex! Nedaj sa prehovorit ani ked bude ten tvoj chumaj robit natlak nech sa uspokoji sam ma ruky
musi ist na vysetrenie aj on!
hygiena musi byt pred aj po!
nepodvadza ta? Mozno to ma od milenky..

ANGEL-DEMON

a partner sa preliečil...??? chlapi problemy nemaju kedze oni maju mocovu trubicu dlhsiu... ja ked som mala iba raz zapal mocoveho mechura, skapinala som.... doktorka mi dala ATB ale napisala ATB aj mojmu partnerovi... takze tak... a ani ho nevidela...

..lebo ty sa nakazis a potom on ta znovu nakazí....

a nie nemusi podvadzat ani nic co je tu pisane za bludy....
ide o to že ako to aj mne Dr. povedala.. tiez sa tomu hovorí
"choroba medových týždnov" ked vela sexujete ,...
a po kazdom sexe treba ist na malu potrebu .... a o hygiene osprchovat sa ani nehovorím,.. to asi vies...

smradoch

A je mozne, ze manzel nebude pricinou - ten moj bol uz dvakrat na vysetreni a nic mu nenasli...a predsa som stale mala zapaly. Ale na vysetrenie ho posli. (Bude ho to po nom boliet, aspon ta par dni necha napokoji :D)

smradoch

Jaj a este jedna dolezita vec... po sexe okamzite cikat a oplachnut sa. Viem, nie je to moc sexy, ale je to dolezite. A manzel by sa mal predtym umyt, ako tu spominali ostatni, najlepsie tvojim intimnym umyvatkom... ani to nie je moc spontanne, ale tak ked si chce uzit, mal by pre to nieco robit.

smradoch

S problemom s manzelom ti asi nepomozem, kazdopadne, s tym mocakom som to mala rovnako, posledne tri roky vkuse zapal striedany s mykozami. Je to beh na dlhu trat, nic mi nezistili inak, takze neviem, z coho to je... ale musim poklopat, teraz sexujeme pravidelne, bez ochrany a zapal som nemala uz pol roka.
Pomohlo mi:
1. otuzovanie, uz rok si davam kazdy den rano ladovu sprchu
2. brala som kvapky z kapucinky lekarskej (dovtedy som brala rozne caje, brusnicove tabletky a vsetko mozne, aj urovaxom, ale nepomohlo, az ta kapucinka) - je to prirodne antibiotikum, ktore zabera na bakterie v mocovopohlavnom a dychacom systeme, aj na tie, na ktore uz nezaberaju normalne atb. - poradil mi to kamos, ktory mal zapaly a po liecbe v nemocnici bral tuto bylinku v tinkture dlhodobo. Mensia davka je na prevenciu - kazdy den, kludne aj pol roka.
3. dali sme si chvilu pauzu so sexom - teda iba bez priameho styku, neviem, ci by to tvoj manzel bral, ale tak ked sa uspokojite inak, tak preco nie...
4. zacali sme pouzivat silikonovy lubrikacny gel z lekarne a hned po styku sa natriem takym gelikom (femagel) s teatree olejcekom...

asi je to hodne individualne, ale mne to pomohlo a to som bola uz zufala, revala som kazdy mesiac kvoli tomu, ked to prislo znova a neverila som, ze sa z toho niekedy dostanem, Ale jedine co mi zostalo, bolo dalej skusat... a tak som zvolila tie lacne varianty :D voda, kapucinka (stoji par korun a vydrzi dlho), ten gel je dobra investicia a tiez vydrzi dlho... tak smelo do toho, len sa hlavne nevzdavaj zo zaciatku. Hlavne, ked cakate babo, radsej nesexujte, iba sa venujte nejak sebe inak... aby si nemusela atb.
Neboj sa, da sa to dokopy.
A jasne, podstatna vec nakoniec! Manzel MUSI ist k doktorovi, aby sa vylucil alebo potvrdil ako prenasac - ked nechce, tak ohrozuje vlastne dieta aj zenu a to by si zasluzil od niekoho poriadne nakopat rit.

mmoonna

Na vyšetrenie by mal ísť aj tvoj manžel. Môže mať nejakú baktériu, ktorú na teba vždy prenesie. Takže by si ho mala vyslať na urológiu, nech mu spravia výtery. Nie je to pre chlapov nič príjemné, ale kvôli tebe by to mal vydržať.

Ingaa

manzel by mal mozno hladat pricinu tvojich zapalov medzi svojimi nohami lebo asi on bude pricinou ze to chytas atale po sexe. Dodrziava hygienu ci je prasak? Sprchuje sa pred tym? Urcite bude chyba tam muzi len malokedy si potrpia na cistotu. A ty dostatocne pi to ti precistuje mechur. A ten tvoj nech ide k urologovi a aprchuje sa! Prasa jedno!