Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Matka po mne neustale krici a podcenuje ma

Príspevok v téme: Matka po mne neustale krici a podcenuje ma
Dying inside

Ako sa mam v takej situacii k nej spravat alebo co jej mam povedat ked po mne krici? Krici za kazdu vec, hovori mi ze som sproste dieta a ze nikdy njc nedokazem. Nemam ani sebavedomie moja psychika je na dne. Chcem uz odist zo strednej pracovat a hned tie peniaze minut na psychologa lebo sa citim hrozne. Prestane ma ponizovat a zrazu sa zacne spravat dobre. Ako rozdvojena osobnost :( stale ma porovnava s ostatnymj dievcatami. Citim sa ako nula. Ako by som bola len chodiaca mrtvola. Zamietla by aj spravit si vodicsky preukaz aj keby si to zaplatim za svoje.

Buki

Presne mam rovnaku mamu. Kolko krat som rozmyslal nad tym ci by nebolo lepisie keby bola hnusna stale, aspon by som ju znenavidel a hodil na nu bobek.

salon

Mili moji presla som si tiez urcitym peklom vo svojom zivote az kym som konecne nepochopila,preco sa to vsetko dialo...

Islo totizto o to,ze moji rodicia a teda aj vasi boli alebo su na vas "zli' len preto,ze aj na nich boli ich rodicia 'zli'....
Budem hovorit teraz o vasich rodicoch,nakolko moji rodicia uz spia vecnym spankom.

Existuje totiz diagnoza: Ublizeneho dietata
Znamena to,ze ked vasi rodicia mali traumaticke detstvo,tak to prenasali na vas,pretoze z toho maleho dietata este nevyrastli. A teda si tu smutnu minulost preniesli sem do pritomnosti.
Preto,ak zazivate trampoty so sebou cez vasich rodicov,tak je to len preto,ze vasi rodicia nie su schopni odpustit sebe a svojim rodicom za to,ze im ublizili. A teraz na to vy samozrejme doplacate.
Toto si vsak nie kazdy uvedomuje a kazdy z vas je vmanipulovany do tychto necistych hier z minulosti. Vasi rodicia neprijali svoju minulost a tym padom nemozu prijat ani pritomnost. Su v pasci a teda zzili sa s ulohami obeti. Prebrali stare vzorce spravania svojich rodicov a to prenasaju na svoje deti,teda na vas. No ale keby sme isli este hlbsie,tak aj rodicia vasich rodicov trpeli urcitymi psychickymi zraneniami a tie preniesli na svoje deti atd atd....

No ale kedze uz mame rok 2016 tak prosim vas ZOBUDME SA! :-)))
Odpustime nasim rodicom aj nasim starym rodicom a budme radi,ze si nas zivot mozme riadit sami a sirit lasku,namiesto nenavisti a strachu.
Povedzme si: Nemame cas trpiet! SME TU A TERAZ! Prijimam s laskou a pochopenim svoju minulost a VITAM S RADOSTOU PRITOMNOST! :-))
Chceme zit naplno svoje zivoty,s laskou a zdravim,pomahat jeden druhemu,ucit sa nove veci a vela sa smiat....

Drzme si palce :-)

pišta00

ja som takisto nemal ružové detstvo, rodičia ma nikdy v ničom nepodporili, nestarali sa o mňa, robili mi naprieky a zle a ak som si našiel niečo čo ma bavilo tak mi to vždy zakazovali a podceňovali ma najlepšie čo môžeš spraviť je, netráviť čas doma, ja som začal chodiť v 15 rokoch do posilovne kde chodila partia starších chalanov, kde väčšina z nich už mala po 30tke a nahrádzali mi rodinu aspoň na tých pár hodín v posilke a dosť mi pomohli a sú pre mňa ako rodina dodnes... ak je to ozaj tak zlé tak rodičov počúvať jedným uchom dnu druhým von a nebrať si to tak k srdcu a to že ťa podceňujú obrátiť na svoj prospech nájdi v sebe hrdosť a ber to ako výzvu, sebe a jej dokázať že si niečo viac ako si myslí, hlavne sa neutápaj v negatívnych myšlienkach a neľutuj sa a ako píše angel čo najskôr si po strednej nájdi čo najlepšiu prácu a snaž sa osamostatniť sa

tina172

Ja už síce nie som dávno na strednej, ale žijem ešte s rodičmi. Viem o čom hovoríš. Mne mama tiež znižuje sebavedomie, ale inak ako píšeš Ty. Mám vďaka tomu depresie a úzkosti. Už len dúfam, že si nájdem nejakú prácu a raz sa osamostatním.

michael067

Odsťahovať sa, alebo aspoň na niekoľko mesiacov preč medzi ľudí ktorý ťa nebudú podceňovať, ale ťa podporia. Ak nie budeš mať sebavedomie tak v prdeli, že ti ani psychológ nepomôže.
Hentakých""rodičov"" nenávidím, rodičom sa nestávaš tým že s niekym splodíš dieťa ale to ako ho vychovávaš a ako sa k nemu správaš.
Poznám jedného chalana ktorého otec opustil ako malého, hovoril že pre neho to nie je jeho otec, že on za otca považuje človeka ktorý ho vychová stará sa o neho ide mu príkladom a nie že sa na neho vykašle.

dadulamil

Najlepšie by bolo keby si zmenila na chvíľu vzduch a možno trávila menej času doma. prípadne choď pracovať potom do iného mesta a keď jej budeš vzácnejšia sa to zlepší. Niektorí rodičia sú bohužiaľ len na papieri :-(

tarapaca

Mozes si popoziciavat knihy s touto tematikou, navstivit psychologa alebo skolskeho psychologa. Nenechaj sa od nikoho deptat, neprikladaj ziadnu vahu jej slovam.

ANGEL-DEMON

po prvé: psycholog je zadarmo... hovoríš o strednej.. ak už mas 18 mozes ist za svojim lekárom bez toho aby otom vedela tvoja matka a vypytat si odporucanie k psychologovi.. a mozes ist,.. plati ti to poistovna ....
no a ked skončíš skolu, hned sa zamestnaj a osamostatni sa...