Žaludočná kyselina

Príspevok v téme: Žaludočná kyselina
rada

Moja mama sa uz pol roka trapi zaludocnou kyselinou vraj je to to ale mne sa to nezda. Bola na vsetkych moznych vysetreniach a nic. Jej priznaky su velka slabost a v oblasti zaludka citi horuco . po prilozeni ruky na oblast zaludka ma to miesto naozaj dost teple shudla uz 6 kil a je dost slaba vystriedala uz mnoho liekov vie niekto poradit?

RNG

miki, bolesti z z casti pazeraka rovno perd uzaverom do zaludka clovek vnima ako bolest zaludka.
Samotny zaludok boli len pri zapale zaludka alebo vredoch. Kyselina nemoze "popalit" steny zaludka, pokial su normalne chranene mazom proti kyselinam.
Ked ti lekar hovori, ze mas privela kyselin, spytaj sa ho, ake je normalne Ph zaludka a ake je vysoke Ph v zaludku a uvidis, ze ti neodpovie. A kazdemu, co vie nieco z chemie je jasne, ze kyslost sa mera v Ph jednotkach. Tj ked mas prilis kysly zaludok, malo by sa to dat nejak namerat a mali by na to byt nejake objektivne cisla. Ake nie su, lebo cela teoria o kyslosti GERD je mytus rozsirovany na vyssiu spotrebu prostriedkov proti kyselinam. A ked si zneutralizujes kyseliny, bolest na chvilu prejde, takze ludia a aj vacsina lekarov si naozaj myslia, ze maju prebytok kyselin.
......
Nakoniec, cela dnesna liecba je symptomaticka, tj diagnizuju sa symptomy(prejavy) a adresuje sa ich odstranenie.
Teda odstranenie symptomov, nie pricin za nimi.

mira

Priveľa šťavy ? To bude skor cukrom, vrátne ovocného.
Osvedčila sa mi rada na žalúdok varené pšeno. Dostaneš ho v oddelení, kde sú celozrnné výrobky alebo v zdravej výžive. Varí sa 2O min.Zo zelenín v tomto prípade prospejú varené guľaté prirodzene sladké ako cibuľa, japonská dyňa hokkaido, reďkovky a reďkve. Sú liekom na žalúdok, slinivku aj slezinu.

miki

Vďaka za popis funkcie žalúdka.Vynechať mlieko?Tak to bude ťažké.Chcem povedať že ja nemám pálenie ale nepríjemný pocit na žalúdku nie v pažeraku.Na gastre mi doktor povedal po vyšetrení že mám veľa žalúdočnej šťavy a preto mi dal lieky na jej úpravu.Chcem vedieť čo konkrétne mám vynechať alebo aspoň obmedziť aby sa mi to upravilo.A je možné že to je dôvod nepriberania?

RNG

"prebytok zaludocnej kyseliny" je dobre rozsireny mytus. Pala nie je dosledkom prebytku zaludocnej kyseliny, ale prave naopak, jej nedostatkom.
Pri nedostatku nastava v zaludku kvasenie a kvasne plyny a peny nasilne otvoria uzaver na zaludku a dostanu sa do pazeraka a tam palia. V zaludku je ochranna vrstva proti kyselinam, ale nie v pazeraku. Neutralizovanie zaludocnych kyselin len znici travenie, sice znizi docasne pocit paly ale to je len klamlive potlacenie symptomu a zarobok pre farmaciu.
.....
Inac kyslost tela a uroven zaludocnych kyselin su dve rozne veci.
Parietalne bunky v hornej casti zaludka vytvaraju rovnake mnozstvo kyselin(HCL) a zasad(NaCO3).
Vytvaraju to rozstiepenim NaCl.
Kyseliny idu do zaludka, zasady zostanu v krvi a dostanu sa do pankreasu, kde sa vylucuju do dvanastornika a neutralizuju kyseliny zo zaludka pri vstupe do criev.

mira

Ak máš nadbytok žal.kyseliny, je to vyvolané cukom,ktorý dráždi žalúdočnú stenu k nadmernej sekrécii. Dosledok je celkové pekyselenie, veľmi nepriaznivý stav, žalúdočné vredy a i.
Nedostatok sa vyskytne vtedy, ak jedávš priveľa mlieka a výrobkov z neho. Miečna bielkovina kasein sa zráža kyselinou. potom stojí v žalúdku. Ak je bielkoviny priveľa, zaťažuje žalúdok, dlho tam stojí a niekedy stúpne hore do pažeráka. Stav s upraví vynechaním mlieka a cukru.

miki

mám problemy so žaludočnou kyselinou.beriem tabletky na jej úpravu.chem vedieť či kyselina môže byť dôvod nepriberania na hmotnosti.jesť mi chuti ale jednoducho nepriberam.mam 186cm a vážim 69kg.štítnu žľazu mám v poriadku.

Ivka 1

Rada na ťažkosti Tvojej mamy skúste
pitie aloe vera gélu /dáva do normálu
žaludočnú kyselinu /a dobré by bolo pridať probiotika. Ak chcete, kľudne mi
s maminkou napíšte na mail.

71gloria

Pri prekyslenosti žalúdka med znižuje sekréciu žalúdočných štiav na polovicu. Na lačný žalúdok užívame 1 lyžicu medu denne
Do 3 dcl vriacej vody dať 1 čl rebríčka obyčajného / myší chvost/. 5 minút lúhovať, scediť. Pridať ovsené vločky- toľko podľa toho, akú hustotu chceme.Rozmixovať, jesť viackrát denne.
Alebo z rebríčka obyčajného si uvariť čaj, nastrúhať doň zelené jablko aj so šupkou. Piť viackrát denne.Upokojí žalúdok pri diétach,pomáha pri zastaraných žalúdočných kataroch