operacia kolena bojim bojim

Príspevok v téme: operacia kolena bojim bojim
jakub789

dobry den, buducu stredu ma caka operacia kolena, poskodeny meniskus pri uraze. Este nikdy som nebol v nemocnici a neviem co ma caka. Precital som si viacero prispevkov ale viac mi to asi uskodilo ako pomohlo, zacal som sa viacej bat.
Prosim napiste mi co vsetko ma caka, bojim sa ze im odtial pred operaciou ujdem ked dojde na lamanie chleba :D
(ano aj takito su chlapi)
Nejdem na jednodnovu kliniku ale klasicky do statnej nemocky a 2 dni by som tam mal byt, neviete ci ja dlhsie? mozu nastat komplikacie?

Lenka C

Neboj sa, bude to dobré. Učite to zvladneš. Ja som si pri sporte tak podvrtla koleno, že som som musela absolvovat tiez opreciu, nebolo to len podvrtnute. Skoncila som s kliencami v kolene, krasa. Dost dlho sa to liecilo, doktor mi odpúorucil wobenzym, aby sa mi rany nezapalili a dala som sa skor dokopy.

jakub789

Dobre sa to cita od teba :) dakujem, no hadam to uz prezijem, pomalickyto rozdychavam a ukludnujem sa. Ono asi nieje naozaj dobre pocuvat rady typu. jedna moja znama povedala ze to bolo hrozne, hororove uz by nikdy nesla....komplikacie, teploty, zapal, infekcia....a potom clovek iba rozmyslas a hladas na nete coho by si sa chytil. A vidim ze su aj pozitivne ohlasy na to. tak dakujem

N-ika

K tomuto sa ja nemozem vyjadrit objektivne, pretoze ja som nemala urazove poskodenie ale gonartrozu z primarneho ochorenia...s personalom som vzdy spokojna, ale to tiez nemozem hodnotit, lebo ku mne maju zvlastny pristup (tiez kvoli ochoreniu) a vacsinou som v starostlivosti primara...
ale co bola so mnou mlada baba na izbe tak ona sa mohla na nohu postavit uz duhy den...chodit jej ale nedovolili, dva tyzdne nemecke a potom francuzske barle...
neboj sa, budes rehabilitovat a do dvoch mesiacov budes zas ok :-)

jakub789

no a ako dlho ti trvalo kym bolo koleno opat uolne v poriadku? ja som velmi aktivny typ, turistika, lyzovanie, tenis a pod a bojim sa ze to uz nikdy nebude take ako predtym :( bola si spokojna s vysledkom? aj s pristupom personalu?

N-ika

Nemas sa coho bat...ja som rano prisla, urobili mi predoperacne podla anesteziologa (dostala som infuzku s predpisanou premedikaciou), o dve hodiny ma zobrali na salu, tak za mnou prisla anesteziologicka, prebrala so mnou este detaily, presla som na stol, lahla si, povedali mi zemi do zily daju anestezu a mam ratat do 5...pri trojke som sa stratila v tme a prebrala sa az na izbe...na druhy den rano mi vytiahli drenaz a poobede som sla domov...