TRAPENIA

danuska1406

ahoj neboj puberta prejde z kacatka sa urobi labud. mas 15 a ked chces pokecat pokecam s tebou s radostou. nic si z takychto veci nerob.

damaxy

komplexy hod za hlavu a hladaj riešeni,urobit z blond vlasov ak su dlhsie kučery,alebo nejaký pekný strih trochu premelírovat,na tvár vyskušaj tonovací krém hnedá maskara,obocie podfarbit,svetlohnedou ceruzkou,trochu lesku na pery,Podprsenky dostat rozneaj také,ktoré trochu objemu pridaju.Kedže máš len 15 rokov,možno sa príroda ešte s tebou vyhrá.Skus pohladat aj v časopisoch podobný typ a sleduj,čo sa dá z toho odpozerat pre teba.Mama,sestra,kamošky,nemožu ti tiež pomoct.

denka

Mam blond vlasy,dost biela pokozka s pehami,chcela som si aj nafarbit vlasy na tmavsiu farbu,ale asi by sa mi to nehodilo,mam strasne blede obocie,ze skoro mi ani neni vidiet.Prsia nemam skoro ziadne,hoci mam 15 rokov!!lasta som neni,taka akurat..a nesmeju sa mi iba na ulici alebo tak..pisala som si s vela chalanmi na pokeci,ked som im poslala fotku tak mi pisali VSETCI ze aka skrata vobec uz si so mnou nepisu.

broňa

ja som bola kedysi taká nevýrazná.Potom som viac schudla,prefarbila vlasy z čiernej na blond,zmenila celkovo účes a zrazu bolo zo mňa dievča,ktorému sa už z diaľky zdravili aj tí chlapci,ktorí predtým nevedeli ani pozdraviť.
Z toho viem, že je to tak,každá žena môže byť krásna, len musí prísť na to, čo jej jpristane. Takže sa zver do rúk nejakej odborníčky,alebo si daj poradiť od kamarátky s dobrým vkusom.
A nakoniec,ani jednému z tých kamarátov,ktorí si ma všimli až po zmene som nedala šancu,pretože nevideli moje vnútorné JA.Kto sa pozerá len na výzor,ten je povrchný.Vybrala som si iného.
Denka,všetko dobré a hlavne veľa skutočných priateľov.

damaxy

denka,ja si myslím,že su to stále tí istí chalani,čo to o tebe hovoria.Záleží ti na ich mienke? Je medzi nimi nejaký,čo sa ti páči?Obdivuješ nejakého z nich?Myslím,že ti chcu ublížit,ty si stala dobrým terčom a hlavne vyplnaš im ich zábavu.Dost.Ak si škaredá,si.A čo?S tým sa dá poracovat.Zájdi k vizážistke,tá ta naučí líčt,vyber si nejaký pekný učes,vhodné oblečenie a je z teba iný človek.Porovnaj si mojsejovu,ked sa líčila sama aked ju vzali do ruk odborníci.So všetkym okrem ludskej hluposti si poradíš.A tých pubošov si nevšímaj.Ked ti povedia,že si škrata,je to ich názor s dávkou zlomyselnosti.Musíš sa naučit príjímat aj nepríjemné veci.Ozaj ako vyzeraju tí chalani?

lilliana

Denka, škaredých dievčat niet, len sú dievčatá, ktoré potrebujú poradiť vo vizáži a štýle. Dôležité je že máš dobré srdiečko, a všetci kámoši a kámošky ktorí o teba stoja budú pri tebe. Takže ak ťa nikto nazve tak ako ťa nazval nie je hodný aby si s takým človekom stratila hoc len 1 sekundu.Ešte si mladučká a ver mi za pár rokov sa na to budeš pozerať, inak.
Pamätáš, ako sa z káčatka stala krásna labuť? A pre pozdvihnutie samej seba navštív kaderníčku, kozmetičku popýtaj sa kamošiek ako idú na to. Je veľa možností. Takže netráp sa . Dôležitá je krása vo vnútri človeka.

Alternativa

Ahoj Denka,
ak je to tak, ze sa Ti VSETCI chalani smeju, tak sebe aj im povedz, ze puberta s kazdym lomcuje inak. A zasmej sa a chod dalej. Ani sa mi nechce verit, ze mas okolo seba len ludi bez srdiecka. Len taky clovek hodnoti ineho podla vzhladu. A co je dolezite, stale plati to stare babickovske: komu fararka, komu richtarka. To znamena asi tolko, ze aj krasa je relativny pojem, na stastie kazdemu sa paci nieco a aj niekto iny. Ver, takych ludi, co hodnotia len vzhlad, vo svete nie je prevaha. Urcite vsetci aj na svojom vzhlade mozeme cosi stale vylepsovat. Obesenim to nevyriesime :o). Napis, co sa Tebe na sebe nepaci a urcite sa Ti tu zozbiera zopar rad. Ale nezabudni, ze najkrajsou ozdobou cloveka je dusevna pohoda, vztah k inym, co sa prejavi na Tvojom rozziarenom pohlade a usmeve. Netrap sa a tych chalanov ber s humorom, tym ich odrovnas. A napis viac, co Ta trapi.