Chcem byť psychiater!

January121

Pozri si chutzit.sk. Cieľom je šíriť prevenciu, pomoc a edukáciu v problematike porúch príjmu potravy a kampaň so zámerom získať študentov na štúdium psychiatrie.Kontaktovať ich môžeš cez email kontakt@chutzit.sk alebo cez formulár zverejnený na webe.
Určite Ti odpovedia.

swistica

Ak chces studovat medicinu, tak jednoznacne gymnazium. Preco chces odtial odist? Ak ta sikanuju, tak to chapem, no ak kvoli tomu ze to je tazke, tak medicina isto lahsia nebude. Ci mas iny dovod?

Vany_eyo

Aktuálne som v dosť podobnej situácii, tiež chcem byť psychiatrička s tým, že som na osemročnom gymnáziu a chcem z neho odísť ... Len neviem či by sa mi to podarilo aj so zdravotkou. Keby idem na zdravotku (sš) a potom na medicínu a vysokú? Moc sa mi nechce na ďalšie gymnázium... Neviem no... Je to trz také dosť ťažké rozhodovanie :D stredná ako zdravotka ? Alebo štvorročné gymnázium? čítala že by bolo lepšie ak zvolím gymnázium, ale chcem tú tému začať znova a prinajlepšom sa poradiť s niekym. Ak by som šla na zdravotku , aké šance by som približne mala že sa dostanem na medicínu ? Alebo čo mám vlastne robiť a kam ísť? Čo by bolo lepšie? Nájde sa snáď niekto kto mi poradí ? :") Plz

exwhyz

Nebudem ti brať tvoje sny. Skúsiť treba všetko a keď ťa to prestane baviť, tak si spravíš nejakú rekvalifikáciu alebo sa naučíš niečo sama a budeš robiť niečo iné. Dnes je podstatné vedieť a nie mať papier, na to nikdy nezabudni. Keď zvládneš medicínu, tak zvládneš čokoľvek.
Ja si neviem predstaviť, že by som mal denno denne riešiť psychické problémy trebárs 20-tich ľudí.
Čo som sa rozprával posledne so svojim psychiatrom, tak sa mi zdal nejaký normálnejší. Neviem, čo sa mu stalo, podľa mňa buď začal piť alebo sa rozviedol, nejaký svetlý moment som tam ale isto zaregistroval:-)
Sú aj iné špeciálne odbory, pri ktorých stretneš tých pravých, nefalšovaných polobláznov, príp. aj bláznov. Ja niekedy len pozerám ako teľa na maľované vráta, čo všetko je v dnešnej dobe možné:-) Thank you for your entertainment:-) Ale asi nepoviem, že len tak ďalej:-) Nevnímam to tak len ja, ale všetci, s ktorými sa osobne poznám:-) Was ist das Harvepíno?!:-)))

LeilaK.

Ahoj :-)

V prvom rade musíš ukončiť ZŠ a najlepšie by bolo ak by si si potom vybrala gymnázium. Tam si v 3. a 4. ročníku môžeš vybrať semináre z chémie a biológie, ktoré Ťa pripravia na lekársku fakultu.
Štúdium na LF trvá 6 rokov, z toho psychiatriu máš iba 2 semestre v 5. ročníku, teda aspoň u nás. Jeden semester máš všeobecnú psychiatriu, druhý semester špeciálnu psychiatriu. Až tu vlastne uvidíš o čom je psychiatria a myslím, že počas tých 6 rokov ešte zmeníš svoje rozhodnutia. Poprípade ak Ťa bude baviť psychiatria, môžeš z nej písať diplomovú prácu.
Na latinčinu sa môžeš vykašľať. V 1. ročníku máš povinnú lekársku terminológiu (latinčinu) a to Ti úplne stačí. Na prijímačkách sa síce vyskytnú nejaké slovíčka, ale to je skôr terminológia, ktorú budete na gympli preberať.

celebrita facebooková

Po prvé gymnázium, po druhé medicína, po tretie nájsť si prácu ako sekundantka na psychiatrickom oddelení, popri tom sa pripravovať na atestáciu z psychiatrie, potom urobiť atestáciu a od tej chvíle si môžeš otvoriť vlastnú ambulanciu s vlastnými ordinačnými hodinami, z čoho budeš mať peniažky do plusu, samozrejme popri práci na oddelení, ktorú aj naďalej vykonávaš, len ti k tomu pribudla ambulancia. Ináč psychiatria je jedna z najlepšie (pod)platených lekárskych disciplín. Nikto nikde toľko úplatkov nedostane, koľko psychoši. Za odklepnutie invalidného dôchodku neprispôsobivým občanom, lenivcom, za odklepnutie potvrdenia pre zdravotné poisťovne, aby uhradili v plnej výške operáciu silikónové prsia, za odklepnutie definitívneho ukončenia psychiatrickej liečby, za predpisovanie čo najväčšieho množstva liekov od farmaceutických firiem, za odklepnutie vzatia na hospitalizáciu niekoho, komu nič neni, len si chce ísť z nejakého dôvodu poležať, no a kto vie, za čo ešte všetko...
Si predstav, že takí gastroenterológovia, ortopédi, zubári, gynekológovia, endokrinológovia, alergológovia, praktickí lekári... húfom odchádzajú do zahraničia, ale psychoš ti ani za svet do zahraničia neodíde ani jeden. Načo aj, však menej by tam mal ako má na Slovensku s úplatkami.
Miluješ peniaze? Ako psychoška si budeš žiť jak prasa v žite :)

Kýčera

Na každú vysokú školu Ťa zoberú z hocakej strednej školy, aj z učňovky, ale len za podmienkok, že máš maturitu a spravíš príijmačky.
Ak chceš študovať medicínu, pokračuj na zdravotnej škole alebo gymnáziu. Gymnázium preto, lebo svoje rozhodnutie čím chceš byť môžeš kedykoľvek zmeniť, a toto je škola, kt. Ťa najlepšie na akúkoľvek VŠ pripraví.
Jana Ti to výstižne zhrnula. Ja Ti len dodám, že psychiatria je veľmi ťažký odbor a budeš musieť byť veľmi silná, aby si ho zvládla. K tým spomínaným predmetom si musíš pridať aj latinčinu.