cviky na ruky

ina_ingrid

podla mna tu pisete blbosti v tom zmysle, ze 3kg cinka je pre babu minimum... neviem, preco tak strasne generalizujete...to mam akoze s mojimi rucickami cvicit take rozpazovacky na prsia s 3 kg cinkou v kazdej ruke ?

Essaouira

Mirka 23: Prepáč, ale ja som tu nikde nespomenula, že cvičím niekoľko rokov.
Áno, mala som osobného trénera a občas ešte k nemu zájdem. Keď už si viem zaplatiť fitko a aeróbne športy, prečo nie trénera? ;-) V prvom rade som potrebovala schudnúť (čo sa mi aj cvičením podarilo) a teraz by som chcela viac vyrysovať svaly. Ako napísal TrainingBoy, treba váhu postupne zvyšovať, tak ja začnem najprv s tými tromi kilami a postupne budem navyšovať.
Myslím, že toto fórum je tu na to, aby som sa dozvedela čo najviac informácií k dannej problematike, čo ma zaujíma, aby mi skúsení poradili, aby som sa vďaka ich radám vyvarovala chýb a pod., ale samozrejme aj kritika patrí ku konverzácii. Keď bude opodstatnená, veľmi rada ju prijmem, v opačnom prípade ju budem úspešne prehliadať.

Doubledog, Trainingboy - ďakujem vám za vaše ústretové odpovede. Činky zaobstarané, ide sa na vec. Pevne verím, že sa môžem opäť na vás obrátiť v prípade potreby. Trainingboy, tvoja ponuka ma zaujala. Môžeš mi prosím napísať na email? Ďakujem.

mirka 23

Training boy, je užasne, že jej tu super poradiš, ale ked to kočka technicky spravi zle, a vieš, že to zle bude robiť, tak čo s tým spraviš? Keby mala aspoň kamoša, čo jej ukaže ako cvičiť. A sa čudujem, že sa nikto vo fitku neozval, ked robila take blbosti...

mirka 23

Esaouira, ved ty nevieš cvičiť! Cvičiš niekolko rokov a na riť. Zbytočne vyhadzuješ peniaze. Ked už nemate na trenera, tak aspoň 4-5 treningov by sa oplatilo zaplatiť, aby si sa naučila cvičiť.. Trainingboy ti radil dobre. A 3 kilova činka je pre babu minimum.

doubledog

ak spravis 50 opakovani, tak je to v podstate aerobka, cize zlepsovanie kardiovaskularnej kondicie a palenie tuku.
ak chces svaly formovat, potrebujes vyssie vahy a menej opakovani.
na kazdy cvik si otestuj hmotnost zataze, tak aby si dokazala urobit 3 serie po 10 opakovani.
a neboj sa svalov, je velmi mala pravdepodobnost, ze ich budes mat privelke, ale je velka pravdepodobnost, ze budes so svojim telom spokojnejsia.
a ak nahodou spozorujes, ze ti prilis moc rastu svaly, proste ich prestan cvicit. neboj, nenarastu ti z vecera na rano :) budes mat dost casu prehodnotit vysledky.

Essaouira

Posilujem všetko, či už hruď, chrbát, ramená.... Pri kilovej záťaži urobím cca. 50 opakovaní, pri 2kg tak 30 opakovaní, napríklad pri cvičení tricepsu. Skúsim to najprv zvýšiť na 3kg. Takže hovoríš, že účinejšie je väčšia váha a menej opakovaní?

TrainingBoy

ak ty budes vyzerat ako kulturista tak ja si zjem vlastne topanky :) pozri, to by si musela nehorazne makat aby si sa aspon priblizila nejakym fitneskam. Sak si pozri vo vyhladavani ako bezne fitnesky vyzeraju. Tych par oblud co sa medzi nimi najde by to bez steroidov nedokazali, zena ma 10x menej testosteronu ktory je za svaly dost zodpovedny. Takze kolkokilove? No pod 3kg by som urcite nesiel, ale aj to treba postupne zvysovat, ja ti zial takto presne neporadim, neviem kolko zvladnes. Cize tak aby si vedela spravit tych 10-12 opakovani, ani o jedno viac, ked s 3kg by si dokazala spravit 15 opakovani tak je to prilahke a treba zvysit vahu(ale aby si spravila tie 3 serie). A samozrejme zalezi este od cviky, ci mas na mysli cvicenie na hrud, na chrbat, na ramena, na biceps ci na triceps, ta vaha tam nie rovnaka, ani by nemala byt.

Essaouira

TrainingBoy: Chcem sa spýtať, koľko kilové činky sú optimálne pre ženu? Doteraz som cvičila s kilovými, ale nemám problém zdvíhať aj ťažšie (nejaké to obdobie už posilujem. Pýtam sa pre to, že by som chcela ruky a hruď ešte viac vypracovať, ale nechcem zase vyzerať ako kulturistka. Len sa chcem viac vyrysovať. Ďakujem.

kulturista

TrainingBoy povedal zase najlepšie...chudnite z celého tela.inak sa to nedá. kardio cvič, uprav stravu, budeš sa cítiť lepšie a možno aj schudneš.