25 životných ponaučení od tibetských mníchov

0vecka

Andrej aj vdaka tym "postojom" su tam kde su...radsej nepoviem kde aby si nemal zamienku mi to vymyzat. To je ako keby si povedal ze zoberme si z komunizmu postoj k praci a z kapitalizmu vykon ekonomiky... proste to nejde a je na mieste to kritizovat... to ze je to dnes v mode taketo uznavat este neznamena ze je to dobre

Kýčera

@ Andrej, a čo takto nielen písať, ale sa aj zásadami riadiť? Prinajmenšom 1, 2 a 10? Voliť tie správne slová v komunikácii s nami?

"Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka svojho brata!"

Biblia, Nový zákon, Evanjelium podľa Matúša

@ Ja som svoje brvná z oka vybrala a nevidím tam žiadnu kritiku, ba ani výsmech z Filipovej strany! Naopak, vidím tam jeho zásady, ako sa vyrovnávať so životom. Nazval to : "Môj návod na šťastie". Je to len jeho návod, nič viac, nič menej!!! Oprav ma, ak sa mýlim!

Filip TT

Ok Andrej, rozumiem, mas nejaky citovy vztah k tymto radam. Preto si aj diskusiu so mnou a s Oveckom zacal oznamenim, ze nas nemas rad. :) ("Ovecka, FilipTT - nemam rad ludi, co len kritizuju.")

Viem ta v tom pochopit, lebo ja mam tiez rad iste zasady, ktore ludia hojne vysmievaju. Ale naucil som sa mat tych ludi napriek tomu rad.

A to je to, co ti chcem poradit.

Andrej

Ovecka,
tychto 25 zivotnych pouceni vobec nic nehovori o medicine, ale o vztahoch a postojoch.
Je mi jedno, ci to napisali mnisi alebo nie. Mozno ako pise FilipTT, to robi viac sexi pre niektorych ludi.
Podstatne je, ze aplikovanim tychto rad mozu byt vztahy a postoje ludi ovela lepsie.
A preco som sa do vas pustil ? Pretoze tieto rady, aj ktorych sa sam drzim, nazyvate primitivne a pritom funguju skvele. A ja sa primitivom necitim.
Tak by bolo asi na mieste, aby ste sa zamysleli, ci je ozaj na mieste polemizovat nad vecami, ktore mozno nemate az tolko nastudovane, precitene alebo vyskusane.
Zopakujem - kritizovat je to najlahsie.

Ak mate ine rady, vdaka ktorym bude tento narod zdravsi a spokojnejsi...cakam na Vase prispevky.

0vecka

Andrej stoji niekde v pravidlach fora ze nemozem kitizovat? a toto nieje primitivna kritika .. ide o to ze su to primitivovia od ktorych sa mame akoze ucit? kam to dotiahli oni a kam my? naozaj si myslis ze je rozumne davat taketo rady ostatnym? akoze ja chapem ze musite robit taketo "sexi" clanky aby to tu niekto cital ale to nieje moj problem... ked vidim bullshit tak zareagujem mozno sa nad tym niekto zamysli

Filip TT

Ahoj Andrej,
ja radim, ked viem, v temach, ktore zalozil niekto, kto stoji o radu.
Tato tema ale nie je ten pripad. Tibetski mnisi si radu nepytaju, oni radia. Ano, polemizujem s nimi...

Andrej

Ovecka, FilipTT - nemam rad ludi, co len kritizuju.
Je to ovela jednoduchsie ako nieco tvorit.

Chces byt statny - tak bud.
Vobec si neviem predstavit ako tato mudra rada ma niekomu naozaj pomoct.

Ovela radsej by som Vas videl v pozicii radiacich ludi, ako sarkatisticky komentujucich a dehonestujucich.
Kazdy zije tak ako vie.
Ak sa citite silnejsi - tak sa drzte pravidla - ze ulohou silnejsich je pomahat.
Pekny vecer.

0vecka

Efta aha takze to su vysoko vzdelany jedinci... mozem sa spytat napr. aku umrtnost deti do 7 rokov mali predtym ako tam prisla nasa primitivna medicina? to ze niekomu chyba mystika to viem akop tak pochopit ale ze dobrovolne stavaju takychto primitivov nad nasu spolocnost je smiesne