Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
mirka1111

Dobrý deň, spolu s dcérou zápasíme s atopickým ekzémom už veľmi dlho, žiadne krémy, ani nič podobné nám nepomáha...kortikoidy brať nechcemw, to nerieši príčinu, len dôsledok. V lete sme boli pri mori a neuveriteľne nám to pomohlo a tak sme začali rozmýšľať, že by sme spojili príjemné s užitočným a postavili si bazén so slanou úpravou vody. Máte s tým skúsenosť? Ďakujem.

Abbie1

Pri atopickom ekzéme dávajte veľký pozor aj na morskú vodu ak je ekzém v aktívnej podobe. Stav pokožky sa oveľa zhorší a ekzém sa rozšíri. Pokiaľ nie je ekzém aktívny, nie je na pokožku nič lepšie ako more

kralovna_12

To už si presne nepamätám, no nejaký zapustený a tvar máme obdĺžnik, keď tak sa opýtam manžela na presný typ. No, jediná chyba, čo sme urobili, že sme ho nezastrešili, všetok "bordel" zo stromov, hmyz a podobne nám tam teraz stále padá, zazimovanie je tiež trošku komplikovanejšie a to nehovorím o predĺžení kúpacej sezóny :-/ takže rozmýšľame, že by sme to urobili dodatočne

wiwiwen

Ak sa rozhodneš pre ten bazén tiež som za firmu Albixon, mame od nich vyrivku a je to top!! ;) Naozaj odborníci, lepšie sme si nemohli vybrať :)

kamila22

co najmenej chemie do tela. ci v podobe stravy, kozmetiky a podobne. to je des v dnesnej dobe s tymi ekzemami:-(( drzim prsty nech vam to zmizne

Mya 188

Mne aj dcerke pomaha mast Belogent, aj teraz by sme ju velmi potrebovali ale nasa kozna ma dovolenku, najlepsie pocas prazdnin v Bratislave... Ak by ste tuto mast mali velmi rada ju odkupim aj nacatu. Dakujem

mirka1111

Samozrejme, že mi môžeš tykať, tak stará zas nie som, haha. Pozerám tú stránku, a aký konkrétny typ máte vy? Máte ho zastrešený? My sme rozmýšľali, že ak bazén, tak jednoznačne zastrešiť..

kralovna_12

Ahoj, (dúfam, že nevadí, ak ti budem tykať :-D) my máme taký bazén doma, problémy s atopickým ekzémom však nemáme, tak ti neviem povedať, ako to pôsobí, ale to už si asi zistila sama pri mori ;-) Ak už chceš do toho vraziť peniažky, tak rozhodne odporúčam poradiť sa s odborníkom priamo v predajni...a máme konkrétne toto, predpokladám, že si myslela to isté www.albixon.sk ak by si mala ešte nejaké otázky, napíš :-)

hankahanka

Ahoj, priamo so slanou vodou v bázene skúsenosti nemám, no musím súhlasiť, že mne tiež more neskutočne pomohlo, keby mám na to prostriedky a miesto na záhrade, tak idem do toho!