Sex až po svadbe

Príspevok v téme: Sex až po svadbe
12345dia

Ahojte všetci. Podobné diskusie tu už boli, ale posledné som našla tak z pred 5 rokov tak som sa rozhodla túto tému obnoviť. Zaujíma ma názor ľudí dnes. Ten môj to neovplyvní určite, mám 18 a som rozhodnutá počkať až do svadby, aj keby to znamenalo že umriem ako stará panna s mačkami.. ale aj tak som zvedavá na vaše názor, či by ste boli ochotní/é sa kvôli tomu druhému vzdať sexu (samozrejme nie úplne len s tým počkať). Moje dôvody sú asi najmä náboženské - nie som žiaden fanatik ale.verím v Boha. Myslím si že keď viem o tom, že niečo pre mňa nie je dobré tak to nemusím spraviť len pre to že to robia iní. A takisto viem že už som v živote spravila veľavecí ktorésom robiť nemala a tak si môžem odoprieť aspoň niečo, priniesť nejakú obetu. Čo vaše názory?

môjnázornateba

Čo myslíš že človeka robí sebecké správanie šťastným? Sebectvo ešte nikdy neurobilo človeka šťastným. Zober si Mojsejovú, má majetok ale je tak sebecká a bezcitná voči ľuďom že šťastná nieje len namyslená a zatvrdnutá v duši. Alebo Hitler bo myslíš že šťastní keď mu robilo radosť vraždiť tisíce nevinných ľudí?

Alebo ubližovať ľuďom či zvieratkám urobí človeka šťastnejším?

Len skutočná láska pochádzajúca od Boha či Vyššej moci nie telesná láska ale tá pravá duchovná láska ktorú človek cíti tak že jeho vnútro zaleje hrejivý srdečný pocit je skutočným šťastím človeka.

Sebecké a skúpe správanie sa môže zdať zo začiatku ako správny krok ale neskôr človek začne cítiť že to ho vôbec šťastným nerobí len horším. A z toho pramenia nielen ochorenia duše ale aj tela.

môjnázornateba

Mojnazorpreteba

ano rob všetko a smelo do všetkého čo si myslíš že je pre teba prospešné... Pekná debilina...

Potom by tú tvoju myšlienku svetonázorovú mohol nejaký mladý životom neofackovaný človek pochopiť tak že okej, tak budem robiť všetko čo ja uznám pre mňa hodné a správne a všetko načo mám chuť. Tak začnem smelo piť do nemoty každý piatok, budem fajčiť ostošesť lebo mi to chutí a je to premňa dobré, budem spávať s kým len chcem lebo mám rád/rada sex a Boha nieje nič do mojej vôle že chcem sex, budem hrať hazardné hry lebo chcem vyhrať a zbohatnúť,čo natom že strácam kopu peňazí a najbližším ubližujem, budem kradnúť lebo mi to robí dobré a mám chuť ľudí okrádať, budem budem budem budem..... robiť všeličo bez ohľadov na následky môjho duševného a telesného zdravia lebo je to moja vôľa a robím to rád...

Tak ak sa týmto niektorí ľudia riadia tak sa nedivím že ich život a zdravie telesné aj duševné speje kam speje.

sob rudolf

Zaujímavé komentáre... Podľa mňa je dobré uvedomiť si najmä fakt, že Boh nie je závislý od našej viery či neviery, od poslúchania či neposlúchania prikázaní atď. On je úplný, svätý a dokonalý, na Jeho úplnosti, svätosti a dokonalosti už svojimi skutkami nič nezmeníme, nepotrebuje naše ľudské dobrá. Čiže, všetky tie dobré skutky, poslúchania prikázaní, vieru ako takú... to robíme pre seba. Nás to zdokonaľuje, posväcuje, slúži nám to ku spáse.

A kus tej viac praktickej, menej teoretickej stránky... Aj ja som panna a viem aj prečo, kvôli komu. Nie kvôli viere ako takej alebo kvôli svojmu budúcemu manželovi (aj nejaký bude), ale kvôli sebe. Chcem to tak a som presvedčená, že je to dobré. Som na to hrdá. A svoj názor nezmením, bez ohľadu na trápne, zraňujúce reči okolostojacich.

MojNazorPreTeba

Moj nazor - Bohu je absolutne ukradnute, ci a kedy zacnes so sexom. Nezvalovala by som na neho ziadne svoje rozhodnutie v style "som veriaca, takze sex po svadbe, lebo Boh to tak chce". Prd makovy to tak on chce. Dostala si slobodnu volu sa rozhodovat. Rozhodnut sa ako chces zit, kolkych partnerov chces mat, akym byt clovekom, kolkym ludom ublizis, atd atd... Co myslis, ze Boh zajasa pocas tvojej svadobnej noci a zapise si k tebe do tabulky nejaky bod za splnenie jeho priania? Uvazuj, nato mas hlavu...

Ked chces so sexom pockat, tak cakaj, nevidim na tom absolutne nic zle. Isto mas pochybnosti, lebo clovek, ktory je o niecom presvedceny, nepotrebuje citat anonymne komentare s nazormi na svoje presvedcenie :) Kasli na to. Paci sa ti modlit sa denne? Chodit do kostola? Naplna ta to niecim? Super, si potom stastny clovek, ktory robi tak, aby mu bolo dobre a neries nic ine. Je niekto stastny, ak si namiesto nedelnej omse vyjde na turu do Tatier a vyhlasuje o sebe, ze je ateista? Opat tlieskam! Konaj tak, aby si bola stastna a nic v tvojom zivote nebude marne, stratene, smiesne, divne.....Mas svoju slobodnu volu, srdce a hlavu, aby si premyslala. Rob v kazdej situacii tak, aby si bola stastna. A s tym skutocne viera v Boha nic nema. Mozes byt ovplyvnena nejakymi tymi "bozimi prikazaniami", ale Boh akeho mam ja, netresta, neprikazuje, ani od nas neziada obete. To tak hovoria len knazi v kostoloch :) Ja do kostola nechodim, ale som veriaca. Riadim sa podla svojho svedomia, aby som sa za nic v zivote nemusela hanbit. Kto je teraz lepsi? Ten co je denne v kostole ale hresi, alebo ja, co tam nepachnem ale robim mnohe dobre skutky? Ak raz budeme za nieco sudeni, tak to bude to, ako sme sa spravali voci sebe, inym ludom, voci zvieratam, voci nasej planete Zem....ale pochybujem, ze to bude za to, ci sme plnili nejake "bozie prikazy a zakazy" :)

Takze :) Smelo do vsetkeho, co si myslis, ze je pre teba dobre a prospesne :)

as123

Prezyvka055 - existuje aj nie nábožensky dôvod, totižto ten náboženský vychádza z toho nenáboženského. Grécky je to Telegónia, Slovansky Kony RITA, lekársky zákon prvého samca. V 60 rokoch minulého storočia bolo vedecky dokázané že pri sexuálnom styku prvý muž vloží do panny obraz ducha a krvi. potom s každým sexom sa ako tehličky prikladá ďalší obraz muža, čo má pohlavný styk s ženou. Aj preto sa teraz rodia telesne postihnuté deti viac, ako v minulosti. Lekári iba skonštatovali, že to je civilizačná choroba čo im dávam za pravdu.

Lienka222333

Som tiež názoru, že si tým nič nezakazujem ale sa chránim, plus tým dávam najavo tomu jednému, že je naozaj výnimočný v mojom živote.

Počkali sme a neľutujem. Nebolo to ľahké, ale s Božou pomocou sa to dá.

Myslím si, že takto človek ľahšie rozpozná, či je ten daný človek vhodný do manželstva. Pretože sa lepšie spoznajú. Akonáhle sa vo vzťahu začne s intenzívnejšími fyzickými prejavmi tak ubúda duchovného spoznávania, pretože to fyzické je veľmi príjemné a jednoduchšie.

Nemyslím si ale, že človek čo takto žije je lepší od iného. Možno má vďaka tomu menej zlých skúsenosti, prežíva vo vzťahu väčšiu slobodu. Ale ako vravím, na to treba dar milosti a poznania. Poznania v zmysle, že človek pochopí, o čom to je a o čom to nie je... Na to nestačí prečítať argumenty... Na to treba prosiť Boha o jeho milosť poznania.

Ale či sa tým človek pošle do pekla ak takto nežije, si tiež nemyslím. Verím, že Boh súdi podľa toho ako človek miloval a podľa poznania, ktoré mal a či pravdu vôbec úprimne hľadal. Boh sa ozýva v každom človeku a človek buď to volanie odmieta (cíti, že niečo správne nie je, ale ignoruje to...) alebo sa začne snažiť hľadať pravdu/cestu...

Autorke odporúčam sa veľa za to modliť, lebo to rozhodnutie je ľahké pokiaľ človek nie je vo vážnom vzťahu, ale keď to príde, tak treba veľa milostí :)