Už nie je žiadny chlap v tomto veku vyzretý?

Príspevok v téme: Už nie je žiadny chlap v tomto veku vyzretý?
fish

Neviem, kde poriadne začať..Partnera som spoznala pred dvoma rokmi-napísal mi správu na sociálnych sieťach, tvrdil, že už na strednej škole bol do mňa zamilovaný..Mám 33 a priateľ má 34 rokov. Keď som ho spoznala, mala som pocit, že si rozumieme, všetko bolo fajn. Posledné mesiace sa všetko kazí..už dávnejšie sa mi priznal, že prehral väčšiu sumu peňazí na rulete, potom v stávkach..kúpila som mu na narodeniny hernú konzolu, nech nestávkuje. Hovoril, že keby sme mali viac peňazí, tak asi by ďalej podával tikety.. to nie je celý problém.. keď ide s kamarátmi von (cez vikendy) vie toho vypiť strašne vela.. nie dve-5 vodiek ale tak 15-20 vodiek v pohode.. potom s kamaratom v tom istom veku kazdého urážajú a bavia sa na tom.. vzdy sa potom pohadame, naposledy povedal časnikovi nemiestnu vetu tak som mu povedala ze nech sa ukludni, jeho kamarat na mna vyletel, ze co si to dovolujem mu nieco vobec povedat a starat sa do toho co hovori.. potom sa za neho len hanbim..prestala som s nimi chodit von lebo sa mi nechce stale riesit ako sa sprava k ludom ked sa opije, ku mne sa nastastie nesprava zle, vzdy si ma zastane a obcas uzna, ze mam pravdu..robi na tyzdnovky mimo mesta ked som za nim raz prisla citila som z neho alkohol.. ked pride domov len sa hra hry, pozera tv, cez tyzden ide na par piv a cez vikend si vzdy rad s nezadanym kamaratom da x vodiek a potom behaju po meste..ked ho volam na vylet obycajne sa mu nechce alebo sa neciti ok.. uz viackrat sa mi stalo, ze ani na tradicny obed u mojej maminy na ktory sa obvykle tesi nesiel lebo mu nebolo naj..posledne tyzdne ked som mu povedala co vsetko ma trapi, aka som smutna z toho ze nechce iny program len vodku, hry a tv, ze sa necitim dobre v spolocnosti jeho kamaratov a pride mi ako keby stale zil v case ked mal mozno 20 rokov, trosku sa uvedomil, zobral ma na prechadzku ktoru som musela iniciovat a vymyslat ja a povedal ze to mi musi stacit na dalsi tyzden.. priznal sa mi, ze bud z neho bude alkoholik alebo gembler ale ze viac sa priklana k tomu gemblerstvu.. zijem v jeho byte, mame spolocne zavazky v podobe financii - rozbieham biznis a nemala by som z coho zit, pretoze ked zaplatim najom za priestory a splatky za uvery na zariadenie do firmy tak mi zatial nic neostane.. Stale ho mam rada, ked nepije je ku mne mily, obcas mi doma aj nieco pomoze, vidim, ze sa snazi ale nemam pocit ze mi to staci..neviem ako dalej.. rada si precitam vaše mozno podobne pribehy, ako ste to riesili, pripadne nejake konstruktivne rady..vdaka..

fish

Fleur-de-lis vdaka za reakciu, vsetko toto si uvedomujem.. skocila som do toho po hlave, lebo som verila, ze uz nenajdem v mojom veku normalneho chlapa, rozumela som si s nim a nechcela som dalej nic riesit.. je to samozrejme moja chyba, a jasne ze si za to mozem sama - to priznavam.. menit chlapa nikdy nebola moja domena, len som chcela nech sa trosku uvedomi, ci uz nie je cas zacat byt viac dospely a menej decko alebo pubertak ale uz sama v sebe citim, ze ho chcem o nieco ineho a to nie je dobre..
ano.. mame v tom spolocne financie.. byvam u neho na dobre slovo a on caka, ze ked sa biznis rozbehne da vypoved..aj to mi pride nefer..je mozne, ze som sa z toho vsetkeho chcela len vykecat.. kamosky radia nohy na plecia a zevraj si ho nezasluzim.. nechcem ho obhajovat - ale nie je zly chalan ku mne sa nikdy nespraval zle a vzdy sa ked sa pohadame on je ten co pride a ospravedlni sa.. vidim, ze ma ma aj napriek vsetkym jeho nedostatkom rad a snazi sa nestavkovat, mrzi ma vsak ze mi povedal, ze nech sa teda rozhodnem, ze on iny nebudea bud bude pit alebo hrat nech si vyberiem..pride mi to sebecke

fish

keď sme sami, cítim sa s ním príjemne, paci sa mi ako sa ku mne sprava ked sme sami, akonáhle je v spoločnosti kamarátov, už to také ružové nie je.. bojim sa ako by vyzeral nas rodinny zivot, či by vedel pit menej cez vikend, ale zaroven by mu to mozno mohlo pomoct si uvedomit ze uz ma tolko rokov kolko ma..ze uz ma zodpovednost.. prave ta zodpovednost mu velmi chyba..

Fleur-de-lis

uf. no, nechcem kritizovať, len proste či si si uvedomila, že ani ty si v tvojom veku nekonala veľmi vyzreto. Keď si začala bývať a finančne sa viazať s niekým takto nezodpovedným... Veď to si musela vnímať ak si sa ho snažila spoznať.
To len na margo toho, aby si proste nabudúce tiež viac použila rozum a dobrovoľne neskočila do ďalších problémov. Neviem čo všetko ťa k tomu viedlo, ale úprimne, som riadne prekvapená.

No a teraz si kde si. Odísť od neho ako nepripadá v úvahu? On má niečo s tvojou firmou alebo ti finančne viac menej pomáha tým, že máš kde bývať, čo jesť...?

On je závislý a tá závislosť sa zvyčajne zo dňa na deň nestratí... Mám pocit, že mu celkovo chýba hlbší zmysel života. Ako s ním budovať zrelý vzťah sa momentálne nedá, pretože je dieťa. Nemôžeš ho nútiť do zmeny, on je slobodný človek... Môžeš ho skúsiť inšpirovať, ale mám pocit, že uňho by trebalo celkovo zmenu vo vnímaní života. Vysmievať sa ľuďom, no to tiež nesvedčí o dobrom charaktere.
Čo ti povedať. Najlepšie by bolo preč od neho. Hoc budeš bývať v garzónke, ale tomu chlapovi sa nedá byť viac ako kamarát a on druhým tiež nevie byť viac ako kamarát, ak vôbec.

No nie si v závideniahodnej situácii, ale tak si sa do nej sama dostala. No prajem ti úprimne, aby si čo najskôr našla riešenie.

mmooly

už si dosť stará na to aby si vedela že to nie je OK. to si ešte hodne trpezlivá keď to tak dlho s ním ťaháš.. ako si myslíš že to bude pokračovať? áno, presne tak.. rovnako ako doteraz, žiadny zázrak sa neudeje, aj keď by sme ti ho dopriali. A radu? aj tak ju neposlúchneš.. sama vieš čo robiť.. dať ultimátum a hotovo - pohov, rozchod.Stále tvrdím že nikto nie sme dokonalý ale vzťah musí ísť tak sám od seba, žiadne pretvárky na žiadosť toho druhého, len aby sme sa mu zapáčili alebo aby to klapalo len kvôli pretvárke. Budeš nespokojná, nervózna a raz to aj tak vybuchne a to už môže byť neskoro na ľahké riešenie....

smilova

Vieš si s ním predstaviť budúcnosť? Rodinu? Výchovu detí? Je to človek pre teba tak významný, že ho dokážeš tolerovať ako partnera? Alebo túžiš po niečom inom? Ako sa cítiš v jeho spoločnosti? Čo pre teba znamená? Čo ti chýba, čo sa ti naozaj páči v tom vzťahu?