Aká dĺžka vlasov k mojej výške?

Príspevok v téme: Aká dĺžka vlasov k mojej výške?
Alisia

Zdravím, baby prišla som sa poradiť s vami ak budete také zlaté ohlľadom dĺžky vlasov k mojej výške. Sú rovné a siahajú mi už skoro po zadok.
Už by som rada zmenila účes, neviem mám také nutkanie niečo s nimi urobiť, zmeniť strih a tak ale neviem aký strih ide k mojej výške.
Jedna spolužiačka mi hovorí že nížšie baby by mali nosiť dlhé vlasy lebo ich opticky predlžujú a zase moja snaď budúca švagriná :-) mi hovorí že nech sa dám ostrihať lebo na svoju výšku by som mala nosiť krátke. Tak kde je pravda?
Aký strih zvoliť? Úplne nakrátko, po plecia či nechať také aké sú?
Mám 23 ak by to pomohlo k tipom.
Môžete aj link nejaký dať ak chcete. Vďaka :-)

lombardo1981

Alisia, ja som toto rozhodnutie riešila už trikrát. Dvakrát som mala vlasy pod zadok a raz po pás. Takže ti môžem zaručiť, že to oľutuješ. Človek sa o ne stará, híčka si ich, rozmaznáva... a zrazu sú nikde. :D Ale dá sa to prežiť. Vyber si dobrú kaderníčku, popýtaj sa kamarátok na referencie, vyber si fešný účes... a ani sa nenazdáš a zase budú dlhé. :D

Alisia

Tak vďaka za fotky aj názory. Ja viem ze rozhodnutie je len na mne ale mne chýba tá odvaha ísť už konečne ku kaderníčke. A ešte aj vybrať kaderníctvo kde to nepo*erú :-D
Tak do konca októbra sa snáď konečne odhodlám a pôjdem. Zaťiaľ budem hľadať inšpiráciu na internete.

neser sa

niektoré ženské vidia závisť v každom slove, v každej rade.
Jedno je isté že krátke vlasy sú praktickejšie ako dlhé. Ušetrí sa viac šampónu, gélov, lakov, tužidiel, farieb a iných prípravkov na vlasy. Takže Alisia je už na tebe či sa ostriháš a rozhodneš sa pre radikálnu zmenu alebo zostaneš po starom. Ako sa vraví dvakrát meraj a raz rež lebo také vlásky aké máš dlhé teraz budeš mať po ostrihaní najskôr tak cca za trištvrte roka ;)

zuzi74

Preco by jej preboha mali zeny zavidiet? Ona sama chce zmenit ten uces, len nevie aky by jej pristal.
Pozri Alisia, aby si naozaj svoje rozhodnutie neolutovala, skus najskor ostrihat vlasy len do pol chrbta. Mne osobne sa pacia aj spostupnene vlasy, nie velmi, len tak decentne, ale iba v tom pripade, ak su pevne. S jemnymi vlasmi je moc roboty. Sama som to olutovala, ked som si ich dala spostupnit.

Alisia

Zuzi74 ďakujem pekne za linky :-)
Mám veľkú chuť urobiť nejakú zmenu ale mám aj obavy. Túži po zmene ale niekde v kútiku duše ma niečo brzdí aby som neľutovala. A vy čo my píšete že my tie čo vravia ostrihať závidia dlhé vlasy tak neviem ale asi sa mýlite pretože švagriná má tiež dlhé vlasy a ma ich pekné tak prečo by závidela?
Chcem niečo s nimi urobiť lebo nebaví ma už ich stále šťahovať do gumičky keď mi zavadzajú a to úmývanie a plytvanie šampónom a gelmi, kondicionérmi či lakom ide dosť do peňazí.
Zase ja poznám z okolia zopár báb ktoré sú ostrihané a vyzerajú super takže preto aj uvažujem niečo so svojimi vlasmi urobiť zmeniť.

beacon

NESTRIHAJ ICH!!!!! Nepocuvaj na tych ktory ti doporucuju radikalnu zmenu mozno ti len dlhe vlasy zavidia.Dlhe vlasy maju tu vyhodu ze vies z nich spravit aj kratke ucesy rozne konte drdole polidlhe a dlhe natocene mas z nich co len chces.Ako suvisi dlzka vlasou s vyskou NIJAK.Hlavne nenechaj sa oklamat ze s kratkymi budes vyzerat super aby si potim nebola sklamana.Slhe vkast si nechah na xely zivot mozes uch rozne nosit v staesom veku rozne eleganrne drdoly konte a nakup si rozne spony.Je jedno aku mas vysku dolezite je ako sa tt citus.minule som vydela vyrazne malu zenu drobny a nala dlhe natocene vlasy kazdt sa za bou obzrel.kratke vlast nevies variabilne menit.Pocuvaj svoje pocity .kratke vlasy sa hodia len dokonalej lebke a to malokto ma.