Ako sa tešiť zo života a neprežívať?

Príspevok v téme: Ako sa tešiť zo života a neprežívať?
lenka1212

Ahojte, má tu niekto recept na to ako sa tešiť aj z maličkostí? Ako nadobudnúť ten pocit, že som šťastná, že žijem a každý deň? Ja vidím čo sa deje okolo, čo druhí by dali za to čo mám ja...vidím rôzne tragédie iných, horšie životy odo mňa, ale ja si to neviem vsugerovať a neviem samú seba klamať, že som šťastná keď to tak nie je a neviem to napraviť, skúsila som xy pokusov, ale ani jeden mi nevyšiel...niekto povie, že ak to naozaj chcem, tak sa to podarí, ale nedokážem to :( máte nejaký recept? alebo chcem tak veľa?

lenka1212

hviezda01 tak aj ty máš problém v práci? a to som myslela, že som sama...pretože ja tam tiež chodím s odporom, síce s kolegynkou čo sedím, tak som nadmieru spokojná, to jediné mám šťastie, ale musím robiť vo dvojici a to je tiež staršia žena, ktorá sa nevie vyrovnať, že som mladá a poberám rovnaký plat ako ona...je to hrozné a ponižuje ma alebo ma sprdne za niečo čo som vôbec nespravila...vždy musím očekovať akú má práve náladu...a vie, že sa všetkého bojím, tak mi to naschvál dáva robiť, ale zas o tom je tá práca, tak ako som už spomenula, tak zatnem vždy zuby a poviem si, že musím musím musím :( a je mi z toho zle....ja na robotu myslím už v sobotu, že už len jeden deň a zas som tam...a robota, to je len jedna vec, ktorá mi berie zo života...ale keď si predstavím byť doma, to by som bola zase len doma v depresiach a nevedela čo so sebou, neviem čo sama chcem a čo by bolo pre mňa zmyslom života....všetko, čo som chcela v živote je už dávno fuč...

hviezda01

lenka...keby tá moja kolegyňa len vzdychala,tak je odbre...ale ona stále s niečimnení spokojná,nemožem sa pred ňu uvolniť,ani moc smiať,hneď ma zprdne,že mám myslieťna robotu(asi si myslí,že keď sa človek zasmeje,tak zabudne robiť)...je to stará pizda...a ja sapotom bojímaj niečo povedať...už teraz sa celá trasiem,čo zas bude zajtra..:-(..to mi berie silu radovaťsa zo života

lenka1212

ach, keď ani ja si neviem zvýšiť sebavedomie, neviem si veriť..aj keď niekedy robím veci so zaťatými zubami a poviem si, zvládnem to, ale tak je to stále...myslela som si, že si zvyknem a postupne sa oťukám, ale aj tak mám zo všetkého stres a bojím sa...niekto na mňa povie, že ako vyzerám sebavedomo a opak je pravdou, som sralko v každom prípade...a musím sa priznať, že som aj ten vycuciavač energie, ktorý asi berie život aj ďalším, pretože aj do práce keď prídem, začnem hneď vzdychať a už sa teším kedy pôjdem domov, pritom keď prídem domov, tak nič ma nečaká a teším sa len spať...takže nechcem ani takto ubližovať druhým..:( takže asi v prvom rade zmením toto, že prídem do práce a budem ticho, nech si to aspoň neodskáču druhí...

hviezda01

iggzik-to všetko je pekné aaj pravdivé,ale ako sa to dá?Tiež mám tan problém,ako si zvýšiť sebavedmie,ako si veriť?
A ten bod 8..elminovať ludí,čo sa iba sťažujú..to sa v mojom prípade už vobec nedá.Mám taku kolegyňu.A s ňou musím tráviť celý pracovný čas.Hrozne zle sa pri nej cítim,bere mi všetku silu,energiu..:-(

iggzik

Problem v tejto dobe je, ze je vsetkeho vela a viac a viac tlacia a nutia do ludi, z toho su iba problemy, lebo cas neoklames, to je asi jedina vec na svete kt. je pre kazdeho rovna, cize den ma 24h

Stastie je v podstate v jednoduchosti, tak ako aj pises tesit sa z malickosti.

Ako nadobudnúť ten pocit, že som šťastná, že žijem a každý deň?

Jedna z prvych veci co by clovek mal urobit je dostat svoju mysel pod kontrolu a nie byt jej otrokom.

Ja vidím čo sa deje okolo, čo druhí by dali za to čo mám ja...
Neries ani jedno ani druhe, je to zabity cas a stastie ani klud tymto sposobom neziskas.
Ako pises, deje sa to okolo, pracuj najprv a hlavne na sebe.

Vidím rôzne tragédie iných, horšie životy odo mňa, ale ja si to neviem vsugerovať a neviem samú seba klamať, že som šťastná keď to tak nie je a neviem to napraviť,...
Sa neda, stastie proste je alebo nieje, neda sa nejak aktivne privolat, iba opacne, myslou a narokmi ho mozes poslat kade lahsie

"ak to naozaj chcem, tak sa to podarí" piiipovina

máte nejaký recept? alebo chcem tak veľa?

1. tu mysel pod kontrolu
2. ego pod kontrolu
3. byt sam sebou
4. verit si
5. dat do poriadku sebavedomie
6. znizit naroky
7. zit tu a teraz svoj zivot
8. eliminovat negativny input, alebo aspon minimalizovat - ludi co sa iba stazuju, poukazuju na nedostatky, nevedia pomoct, povzbudit, spravy, ..
8. ako sa tesit z malickosti.. ked vacsinu z vyssie uvedenych ako tak zvladas, nevnimas a nerobis kritiku, zrelaxujes a zacnes vnimat zivot okolo teba, tu krasu a pod (nemyslim trapnu barakovu dzunglu a pod.
zivot a prirodu...

musim uz ist do roboty, takze nem dokoncene ale ako take gro tam je,, drzim palce

lenka1212

však to, pochopiť :( alebo ani nie pochopiť, ale zmieriť sa s tým, prijať to, vyrovnať sa a zmeniť to myslenie, ale nejde to...