Pôžička od banky alebo nebankovky?

Príspevok v téme: Pôžička od banky alebo nebankovky?
Magler

Čaute,

mám takú otázku. Aké sú výhody medzi bankou a nebankovkou? Od koho si je lepšie zobrať pôžičku?

Sú pôžičky od nebankovky "nebezpečnejšie"? Podľa tohto článku spravy.pravda.sk by mali byť tie zlé nebankovky odstavené, čiže mi nič nehrozí?

Čítal som si rozdieloch na tejto stránke www.peniazomat.sk no stále si nie som istý, či je nebankový subjekt tou správnou voľbou.

Zvažujem hlavne firmy ako Cetelem a Home Credit. Sú to vhodné voľby? Aké sú Vaše skúsenosti?

mamari

Ak chcete pôžičku tak skúste www.pozickomat.sk ja som si otial bral pôžičku a som spokojný peniaze som mal do 30 min na účte po vypísaní a schválení žiadosti, u iných mi pôžičku vždy zamietli a tu som to mal hneď schválené takže super :)

bee_1

Tak podľa mňa tam je veľký rozdiel, ale v nebankovke to máš vybavené rýchlo takže to by som odporučila, napríklad vyhodnapozicka.eu vyskúšaj, ja osobne mám dobrú skúsenosť

debbie12

Ahoj, tiež som riešila podobný problém.. Mnoho ľudí mi radilo banku, no tam som mala problém, pretože mi necheli požičať.. Obrátila som sa na nebankovku, konkrétne som si vzala online pôžičku z www.pozickomat.sk a musím povedať, že som bola milo prekvapená.. Samozrejme, oplatí sa to len vtedy, keď si bereš malo peňazí a si schopný to reálne rýchlo vrátiť:)

Ju5

No, až zas taký TOP ekonóm z praxe či guvernér banky nie som aj keď v podstate som aj ekonóm, ale všeobecne či od banky hoc ktorej alebo nebankovky, tak určite IBA od banky, to je jedno, už hocktorej, len nech je to od banky, pretože potom ti tá nebankovka aj 4 - krát vyšší úrok v kratšej splatnej lehote ako banka a potom niet divu, to vyhrážanie smrťou Slovenskou mafiou ako to bolo s p. Irenou v reflexe v lete, či kopu bezdomovcov na Slovenskou, ktorý tiež takto skončili len vďaka nebankovkám ako ináč, čiže IBA z BANKY, IBA z BANKY, toto si dobre pamätaj ako sväté písmo ! ! !

Peťula999

Ahoj, ak súrne potrebuješ peniaze, tak radšej od banky, ale nie vždy to ide. Len si neber pôžičku od SMSCREDITS. Mala som viackrát pôžičku, volali mi aký som dobrý klient, ale zostala som bez práce, som na dlhodobej PN a chcela som sa dohodnúť na splátkovom kalendári. Pani sa so mnou ani nebavila, arogantne odpovedala, že to som mala vedieť, že musím všetko splatiť. Nikdy viac SMSCREDITS!!!! Dali ma na vymáhanie za 300 €, ktoré som chcela splatiť v nižších čiastkach. Skúste radšej Pôžičkomat alebo Provident tam sú ľudia oveľa ústretovejší a dá sa s nimi dohodnúť.

Karol589

Ako píšu kolegovia, banky majú prísnejšie podmienky no nižšie úroky. Ale spoločnosti ako Cetelem, Home Credit sú dá sa povedať podmienkami a výškou úroku na úrovni bánk, aj keď sú stále nebankovky. Ideálne je si pôžičky porovnať na jednom mieste. Napr www.hyperfinancie.sk alebo mudrasova.sk

Prezyvka055

Ked ti nechce pozicat banka tak to znamena ze mas problem a urcite si nepoziciavaj ale prv vyries ten problem pre ktory ti banka pozicat nechcela.

Mesačný princ

BANKA, BANKA a ešte raz BANKA!

V banke ti dokážu vyjsť b ústrety ak nestíhaš splácať alebo by sa čokoľvek stalo.

Nebankovka sa nepýta, vezmú ti to čo máš

Wegel32

Banka je banka, ale rataj s tym, ze budu chciet od teba aby si si tam zalozil ucet atd. cim vytiahnu od teba dalsie prachy.

Nebal by som sa nebankoviek.