Indulona na akné?

Príspevok v téme: Indulona na akné?
Viki45454

Dobrý deň.
Mám problémy s akné a vyskúšala som už naozaj veľa vecí ale nič mi nepomáha. Mám 14 rokov a akné ma trápi už od takých 11 rokov. Skúsila som pletovú vodu-to mi nepomohlo, peeling-nepomohlo, repík-nepomohlo, čierna masť-nepomohlo, calciová masť-nepomohlo, lieh-nepomohlo. Ja už naozaj neviem, že čo mám robiť. Snažím sa držať už aj tú dietu proti akné, čiže žiadne mlieko, čokoládu ani sladkosti a bielu múku ale veľmi sa mi nedarí, mám rada sladkosti. Akné mám aj na ramenách a kus aj na dekolte, ale aj na tvári. Teraz momentálne skúšam na akné indulonu, vždy keď si akné natriem, tak ma to nebolí ani keď si vytlačím napr. vyrážku. Ale snažím sa nevytláčať, lebo že vraj potom sa to zhoršuje. No ale na mnohých fórach som čítala, že indulona upcháva póry, tak teraz eviem, či to mám používať alebo nie. POradte mi prosím ešte niečo, mňa už naozaj nebaví všetko skúšať a nič mi nepomáha, budem navždy taká vyrážkavá, a nikomu sa nebudem páčiť :(((

D0minika

Zinkovu mast?Ani si nevies predstavit ako som sa z nej vyhadzala. Nemyslis, ze je lepsie ist ku koznej ako experimentovat? Tiez som skusala barsjake somariny ale pomohla len kozna. Tieto chujoviny ti akurat tak znicia plet.

Viki45454

Nie lucia238 "nenapatlala" som si mamin olej na tvár -_- čakala som najprv na vašu odpoveď, no a dnes som si v lekárni kúpila zinkovú masť a vzadu na nej píšu, že sa používa na regeneráciu kože po oparoch a akné, tak mi zo možno pomôže.

Fleur-de-lis

indulonu určite nie.
Buď nejaký krém určený na akné alebo prírodný olej, napríklad argánový, kokosový alebo iný. To by si kúpila v nejakej zdravej predajni, dôležité je aby bol lisovaný za studena. Nemyslím na tu čistiacu metódu olejom, ale len jednoducho naniesť kvalitný prírodný olej namiesto krému.
Ale akné je väčšinou vnútorný problém a zvonka sa poriadne vyriešiť nedá.
Už sama vieš, že mlieko, sladké a mastné slané ho provokuje. Rovnako ak mamka varí na slnečnicovom oleji, tak to podporuje vznik akné. Tomu sa ťažko vyhýba lebo sa používa aj v jedálniach, reštauráciách...
No a lepok tiež zaťažuje organizmus.
To sú potraviny, ktoré sú pre človeka nové a my ich jeme na kilá, takže nečudo, že sa organizmus bráni.

lucia238

Viki si nepozorna, OAR ti tu spomina specialny olej napisal aj nazov, musis googlit, ale myslim, ze si si uz dnes isto napatlala na tvar mamin olej na varenie, vsak? A kozna lekarka hryzie ci aky mas problen s nou?

D0minika

Indulonu by som teda nepouzivala, strasne to upchava pory, radsej specialnu kozmetiku urcenu na akne.
Mne kozna odporucila La Roche Posay - krem Effaclar Duo a pletovu vodu, plus mi predpisala duac gel. Akne sa zlepsilo, cierne bodky uz skoro nemam.
Akurat dnes som si kupila Avene Cleanance - micelarku, cistiaci gel a krem ( cleanance expert). Uvidim ako to pomoze.
Tieto dve znacky su sice drahsie, ale podla mna sa oplati investovat. Aj Bioderma je vraj super,tu som este neskusala, ale pocula som fajn ohlasy.
Tieto znacky kupis v lekarni, ale videla som ich uz aj v dmke.
A v lekarnach mavaju dermoporadenstvo, pozri si lekaren DrMax, tam maju aj terminy :)

Oar

Skus cistenie olejom. Ja mam 25 rokov, od 16 mam akne a az pred par tyzdnami som zistila, ako velmi som stracala cas vsetkou neucinnou kozmetikou, dokonca aj hormonalnou liecbou a nic nepomohlo tak ako obycajny prirodny olej. Ja som na to prisla uplne nahodne, ked som si kupila maskaru, ktora sa tazko dala odlicit a tak som si isla kupit nejaky pripravok, ktory by mal olejovu bazu, lebo s nim sa odlicuje lahsie. Potom som zistila, ze som si kupila uplnu blbost, lebo to nebolo na cistenie ocneho makeupu, ale pleti. Tak som tomu dala sancu a po par dnoch boli moje pory take ciste ako este nikdy. Vyhladaj si na nete 'oil cleansing' alebo 'cistenie pleti olejom' a zistis viac. Znie to paradoxne, ze olej pomoze na akne, ale ver mi, ze pomoze.

lucia238

no ty teda skusas ine "dobroty" na plet, ved si to este viac takymito sajrajtami poskodis. najlepsie, keby si navstivila koznu a neexperimentovala. Viem ze aj kozne na lahsie stavy akne odporucaju kozmetiku La roche posay Effaclar - cistiaci gel, pletova voda a krem, kupis v lekarni, skus najprv vzorky, dobry je aj krem Normaderm, ale plet treba cistit, peelingovat /iba ked nemas zapal momentalne/, navstivit raz za mesiac kozmeticku. Potravinove doplnky B komplex, zinok uzivat dlhodobo, vyhybat sa orechom, cokolade, mastnemu, vela pit.