diagnoza: suché ústa

evul

Ak si nie si ista, ze kym ist, chod za svojim obvodnym, ten by ti mal urobit nejake zakladne vysetrenia a pripadne ta poslat k odbornikovi. Nemam s tym skusenost osobne, takze neviem na 100%, ale predpokladam, ze je to rovnaky postup ako pri akychkolvek inych problemoch.

ethel

Zuju,1,5 litra? To je velmi málo! Snaž sa viac,aj keď si myslím,že máš asi aj iné problémy...(v iných témach) to všetko môže súvisieť

zuju

sorry myslela som ze dyacham ustami nie nosom, vzdy rano sa zobudim, hnusny pocit v ustach, staihnute dasna, kopec hnisu... je mi az na zvracanie, pit sa snazim, ale viac ako 1,5l nedam, a s tymi slinami je pravda, vzdy musim, naspulit usta a "vydobit" sliny

evul

Nemas nedostatocnu cinnost slinnych zliaz? Mame to v rodine, babicka musi pit s jedlom vzdy vodu + ma nejake specialne cukriky a gely a pod. ... Ak s tym mas problemy, najlepsie pomoze doktor :)

ethel

to ,že dýchaš nosom je práveže dobre..skús hodinu dýchať len ústami a uvidíš....určite si zvýš príjem tekutín na 2-3 litre denne...v detstve sme viacerí užívali lieky a nemáme suché ústa....môj názor-zarobili si na pastách....

zuju

no ona povedala ze j to z nedostatku tekutinm, brania liekov, v detstve a toho ze dycham nosom, dala mi aj specialne pasty, na to nepozerala len dentalna sestricka ale aj ich doktorka

ethel

podla mňa máš len nedostatok tekutín.Nemyslím že dentálna hygienička-sestrička dokáže stanoviť takúto diagnózu