Úmrtie v zahraničí

Príspevok v téme: Úmrtie v zahraničí
Kiks00

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s úmrtím v zahraničí, príp. mi vie poradiť ako sa daný problém rieši?
Moja mamka bola liečená v zahraničí (ruptúra aneuryzmy), nakoľko ochorela priamo tam. Žiaľ, zrejme svojej chorobe podľahne a my sa začíname zamýšľať ako ďalej. Jedná sa o Nemecko. Vie mi niekto poradiť čo treba, kde treba a asi čo nás to môže stáť?
Ďakujem!

laskonka44

Ak je to stále aktuálne, po kremácii ktorá može prebehnúť aj v Nemecku sa na Slovensku dá z časti popola vyrobiť prsten, alebo krásna sklenená soška. Nemuseli by ste tak vybavovať ani hrobové miesto a je to krásna večná spomienka. (robí to firma Topa)

beacon

urcite mala zdravotne poistenie v nemecku a ako tu pisu vtedy jej prenos pozostatkov hradu poistovna.ak nie vsetci co cestujete do zahranicia vzdy sa dajte poistit aj pre pripad umrtia v zahranici a na prenos pozostatkov.potom budete mat problem preniest pribuznych.hlavne ty co cestujete do vzdialenej cuduiny usa a adt.treba so vsetkym pocitat a na vsetko mysliet budte predvidave a nenechajte nic na nahodu.a tetaz kto jej hradi liecebne naklady?tam pracovala zila?

kafe

tak neviem kto je tu divný. Prečo si myslíte, že človek musí žiť za každú cenu? Pokiaľ to vyzerá, že stav je vážny, je uplne normálne, že sa počíta aj so smrťou. Aspoň ja to teda pokladám za normálne. A kde ste vyčítali, že kočka sa mame nevenuje a netrávi s ňou čas, nedrží ju za ruku a bla bla bla? Mne príde divné popierať realitu a tvrdohlavo počítať, že mama to prežije a bude dobre, keď to proste tak nevyzerá, komplikuje sa jej stav a samotní lekári jej už nedávajú nádej. Tak to snaď pre boha asi vedia zhodnotiť lepšie, keď sú TAM, pri dotyčnej, sú patrične vydelaní, lepšie ako užívatelia fóra, ktorí vedia prd o detailoch, o konkrétnom stave a o aneuryzme tiež.

Kiks00, veľa síl ti prajem a obráť sa radšej na naše veľvyslanectvo v Nemecku. Bez blbých rečí dostaneš asi najpraktickejšie odpovede na svoju otázku a verím, že aj prístup ľudí bude normálny. Drž sa dievča.

llek

Stretavame sa s tym, ze ludia ochoreju v zahranici a vznika realny problem. Prva otazka znie, ci je mozny preklad do niektorej nemocnice v SR? Aj ked je v kome, ak ma stabilizovane zivotne funkcie, mohla by byt transportuschopna, to moze posusit osetrujuci lekar. Ak by bola, bolo by to riesenie. V pripade umtria by sa tak stalo na Slovensku a usetrilo by vam to niektore ukony a aj peniazky. Dalsia otazka zne, ci mala cestovne+ zdravotne poistenie. Ak ano, tak tam je polozka aj transport domov alebo prevoz pozostatkov v pripade umrtia. Ono prevoz mrtveho je drahy uz len ak to je v SR zo zapadu na vychod a nie to zo zahranicia
Tie odpovede a stiplave poznamky o dedicstve nekomentujem. Kto nebol v podobnej situacii, nema pravo sudit a komentovat. Ked nevie poradit, radsej nech nepise. Pre pisatelku muselo byt tazke si pripustit ze mama moze zomriet a este tazsie sem napisat. Lenze zivot nas casto stavia do takychto velmi realnych situacii a my musime aj anpriek emociam hladat riesenia.

Kiks00

Ďakujem za fantastické odpovede aj keď si myslím, že moja otázka bola dosť jasná a nepatrí do vašej kompetencie rozoberať moje dedičstvo, príp. liečbu najbližšieho človeka.
Moja mamka má 75 rokov, je po 2 operáciách, s opakovanou ruptúrou najprv po 24 hodinách, neskôr po 2 dňoch a je 9 deň v kóme. Takže ďakujem vám za povzbudivé slová!
JulianaC a DavidesDavid ďakujem!

MMMmmmmmm

Neviem prečo súdite niekoho keď nepoznáte okolnosti?!
Nepoznáte stav v akom sa pani nachádza, čo tomu predchádzalo a ani prognózy. Asi ten ošetrujúci lekár je múdrejší ako poniektorí na nete. Predpokladám, že pisateľka má dosť trápenia aj bez vašich blbých pripomienok. Pýtala sa na určitú vec, ak neviete odpoveď tak nikoho neurážajte.
Inak pripomienka k dedičstvu: sama napísala, že je jedinou dedičkou, tak predpokladám, že jej nejde len o dedičstvo a chorobu jej neprivodila ona. Alebo chcete dediť vy?

sewie

neviem ci toto chladne a mozno logicke uvazovanie je obdivuhodne alebo odsudenia hodne...znamim zomrela mama v maroku, mali stastie ze natrafili na kamaratskeho mafiana ktory zatahal za nitky a doviezli ju domov v polovicnom case...
na tvojom mieste by som sa teraz na toto nesustredila a sustredila sa na mamu a na cas ktory jej ostava, neskor ta bude mrziet ze si mozno posledne dni jej zivota stravila papierovanim a obehavanim uradov.