Dá sa zistiť zo stolice Crohnova choroba alebo ulcerózna kolitída?

N-ika

emalea-aj ja som ho najprv podozrievala, ze pise pod inymi nickmi :-)
ono, ani tie KO niekedy nie su smerodatne a zavadzaju :-) aj ja mam CRP v norme a teraz aj sedimku :-) prave podla toho ci maju stupajucu/klesajucu tendenciu sa pri tychto ochoreniach da predpokladat remisia alebo relaps ochorenia...
Ja sa mam celkom OK (pocitovo), ale ako som na tom realne sa ukaze az v NURCHu :-D
inak ak by si chcela, mozme popisat aj mimo fora :-) staci nechat mail ;-)

emalea

A ešte som zabudla, Ni-ka, dúfam, že máš momentálne zdravotne O.K. /samozrejme vrámci možností/ s lupusom....pekný večer

emalea

Ahoj Ni-ka, neviem prečo som si myslela že boon a anonym je tá istá osoba?? ...ak áno snáď sa prizná (: na tom nie je nič zlé....a k tým chorobám, máš úplnú pravdu....tá istá diagnoza sa môže prejaviť u roznych ľudí rozne....teraz som si spomenula na jednu moju známu a tá má 11 r.dcéru ktorá jej na dovolenke z ničoho-nič odpadla a až po vyšetrení zistili u nej cukrovku v kombinácii s celiakiou ...a až do toho momentu odpadnutia údajne nemala žiadne
príznaky , človek by očakával minimálne aspoň niečo čo prežívajú celiatici s trávením a ona...no nič!!! takže nech je človek z toho múdry!!

N-ika

emalea-ale tie priznaky a CRP nepisal ze ma autor temy boon...to opisal iny uzivatel fora :-)
Zadavatel temy nepisal ake ma priznaky a vysledky KO...Takze nevieme o priebehu nic...Okrem toho, tieto choroby mozu u niekoho prepuknut velmi aktivne a niekto ani nevie ze ich ma-a odhalia ich nahodne pri inom vysetreni...vsetko je to individualne :-)
To je ako s mojim lupusom, ja som za polroka skoro kvoli nemu umrela na zlyhanie pluc a obliciek a niektore kocky ani nevedia ze ho maju a funguju s nim ako zdravi ludia :-)

emalea

no a potom choď k doktorovi!!! on Ti už niečo nájde!!!mal si fakt nizučké CRP, žiadne hnačky, len mäkkšia stolica, žiadne šialené príznaky ako sa obyčajne pri týchto 2 diagnozach väčšinou prezentuje /niečo podobné mám za sebou aj ja...neurčité príznaky, v podstate nič zvláštne/ a keď som sa na to gastroša len tak pomimo opýtala: aj on sa ma opýtal:
máte časté krvavé hnačky, únava, vyššia teplota, rapídne chudnutie....a čím viac sa o túto tému zaujímam, zisťujem, že dosť pacientov má len také "ništové-nijaké" prízanky..... a bum ho...diagnoza jak vyšitá!! každopádne daj potom vedieť!!!

RNG

Ja bych sa vykaslal na tie vsetky testy a diagnozy a napravil si travenie v prvom rade, do coho patri aj naprava crevnej flory. Lebo tieto choroby su vsetky nasledky skodlivych mikrobov v crevach. Takze si tam treba nasadit uzitocne probiotika a podporovat ich, aby vytlacili skodlive mikroby. Potom ,aj za pomoci latok vyrobenych probiotikami sa mozu creva vyhojit a regenerovat.
A myslim si , ze to je vlastne ciel vsetkych pacientov s tymito chorobami, nie donekonecna potlacat ich priznaky a citat rozne diagnozy, a nechat sa skumat roznymi testami, vcitane vydrapovania vzoriek z criev, ale ich odstranit a vyliecit/regenerovat creva.

boon

Dá sa to tak povedať. Po kontrasnom RTG vylúčila ulceróznu, a povedala mi, že na 99% je to crohnova choroba a kolono ide robiť len preto aby zistila stav tých čriev a aby mohla nasadiť presnú liečbu.

emalea

Ahoj boon, takže už máš čerstvo za sebou 2x odborné vyšetrenia....rozumiem tomu tak, že je tam predsa len podozrenie na Crohna a 100% istota bude po kolono....?

boon

Crohnova choroba
Hrubé črevo je sčasti postihnuté zápalom, 17.8. by som mál ísť na kolonoskopiu a odobere mi biopsiu.

boon

Nie, neviem .CT mám 10.8. a RTG mám 11.8. . A keby tam niečo bolo vidieť kolonoskopia alebo sigmoidoskopia (podľa snímkov), zobrala by biopsiu .