Depresia, pocit menejcennosti

Príspevok v téme: Depresia, pocit menejcennosti
Julien10

Ahojte.Mám 21 rokov a trpel som depresiou od svojích 15 rokov,pre pocit menejcennosti(malý penis) a nezvladnutie školy.prežil som si toho veľa,čo ma viedlo tiež k hazardu a alkoholu,práve v tomto som hľadal odreagovanie.Medzicasom som skončil 2x na psychiatrickom liečení s diagnózou úzkosť a depresia...Prežil som si verte, hrozné chvíle ale mám to už za sebou...Momentálne už asi 3 roky sa cítim fajn,beriem ,,len,, 1x denne ráno serlift 100mg,občas zájdem k psychiatričke na sedenie.Ale trápi ma že som nedokázal urobiť školu,mám len vyucni list,nemám sebadôveru,som dosť ustráchaný pri nadväzovaní vzťahov,stále si poviem v hlave že pre žiadne dievča nie som dobrý(slabé vzdelanie,malý penis,liecenie na psychiatrickom oddelení,som fajčiar...) žiadna výhra,veď ktorá by takého chcela?...inak myslím že fungujem normálne,mám dobrú prácu,aktívne športujem (tenis),som veľmi veriaci (aj to mi veľmi pomohlo že som zvládol ťažké roky) mám veľa záujmov,skvelú rodinu,pekný dom...je to so mnou až tak zle?

dialy

A hľadal si na webe informácie o tvojom probléme so sebavedomím? Možno ťa inšpiruje článok Sebavedomie, kde ťa ľudia berú? www.bachovaterapia-astrologia.sk
A možno si tam aj nájdeš niečo, sby si nežil v minulosti. Za konzultáciu nič nedáš.

motivatormat

Pocuvaj, schop sa daj si facku a prelož uz tu stranu. Dokedy ta to nebude bavit? Alebo inak ma to zmysel? Naco si prisiel za tie roky, no a co ze mas maly penis myslis ze to je v zivote dolezite? Tak mas mensiu porciu to neznamena ze si menejceny. Schop sa, zacni znova, zabudni nato posilny sa tym nerob tie iste chyby. Chod von, zapal si, chod do klubu zoznam sa. Problem? Ak si najdeš dievca ktore ta bude uprimne lubit, milovať, budeš vidieť v tebe oporu lasku a zmysel penis je len bonus. To mi ver! Ja mám napr. panicku poruchu, chytim rejdž a koniec - z chorob, ked si predstavim čo by mohlo byť ako by som mohol vyzerat mam hrozne stavy, psychyater nasadil lienky, ja som ich hned vysadil otočil som list a žijem svoj život, snazim sa byt iny lepši, čo sa stane sa má stat, nijako to neovplyvnim, možno ani neodpisem tento text a chytí ma infarkt nikdy neviem, preto je to jedno. Dnes zi zajtra budeme spomínat, to by malo byť motttom, pretoze inak to nema zmysel cely zivot budes sediet a dumat nad tym aky mas maly penis, a a ko ti je na tejto planete spatne! !!!!!!!Takze uz sa nato vyser, postupne vysad lieky - to znamena ze ze 2tyzden ber 3/4 dalsi 2 2/4 dalsi 2 1/4. Nie naraz! Ak by to nepomohlo, vrat sa k polovice, a nasledne sa **** porad z lekarom****!! Lieky ti nezabezpecia zivot! Niky preto sa pokus usmievat, kazdy den sa tesit z mala a tvoj zivot sa zmeni: na citanie odpourucam knihy - možnost si ich stiahnut priamo odomna z tohto linku: 1drv.ms su tam tri knihy, ak ich precitas a stale budes zle, precitaj si ich znova :) raz to pochopíš, obratis sa abudeš ok. a možno casom pochopis to co ja ze nie je dolezite to co nemas ale to co mas a prvom rade to čo ta robi stastnym ;) ak budeš mat uzkost, chod do obchodu a potes sa niecom dobrym. napr (nie cigarety) cokoladou, hrackou, PC hrou, novou tlaciarnou, niecim co ta naplni a teraz ti to chyba. A do pol roka sa zlepsis. Napr, ja citim ze nieco nie je dobre teraz, tak viem ze si nieco doprajem - napr teraz chcem nove audio do izby, muzika- pocuvaj hudbu, premyslaj medituj kazde rano 15 minut, vecer pol hodina prechadzka z hudbou v usiach, premyslaj ale v tretej osobe, vzdy ked premyslas nad zlou vecou toho co ta trapi - mas v hlave dve strany - zlu a dobru , zla hovori to ze mas citit zle lebo mas mensi penis ako priemer, dobra hovori ze to nie je podstatne. a ty sa musis nato pozerat ako na dvoch ludi co sa hadaju a zober si z toho nieco, vacsinou je to to ze to ku nicomu nevedie! tak pochopus ze to nema zmysle a zlepsis sa :)

PA

Cliattsi

Ja som viac introvert a keďže som mal podobné prolémy s tým sebavedomím a už na tom aj pracujem, a viac menej sa darí, tak by som možno aj tebe vedel poradiť:
1.Záleží ti veľmi na tom, čo si myslia iní ? Aj doma ti často hovorievali, čo máš robiť, aj keď tebe sa to nepáčilo ?
2. Keďže už nemávaš depresie, čo ti v tom pomohlo, ten liek? Mávaš ešte také úzkosti ?
3. čo ti radí psychiater, aby ti bolo lepšie ? Robí pre teba aj niečo iné, než len to, že ti predpíše lieky, a ak áno, tak čo konkrétne ti radí a či tie rady aj vieš uplatniť v živote, to ma strašne zaujíma.

Cliattsi

Tiež by ma zaujímalo, či tá psychiatrička alebo psychológ s tebou preberali aj to, čo si zažil ako dieťa, čo sa mohlo podpísať pod tvoj stav, lebo okrem malého penisu sa tam mohlo objaviť aj niečo iné, čo môže spolupôsobiť pri vytvorení uzkosti a neskoršej depresie. Tiež ma zaujíma, či ťa rodičia doma podporovali, alebo aj bili. A či sa cítiš ako introvert..