Priebeh urologického vyšetrenia

Táto diskusia patrí k článku: Priebieh urologického vyšetrenia
Priebieh urologického vyšetrenia

Aké sú skúsenosti urológov s pacientmi, s akými najčastejšími problémami sa stretávajú a čo, naopak nepatrí do ich kompetencie, hoci si to ľudia myslia? Položili sme zopár otázok odborníkovi v tejto oblasti - MUDr. Martinovi Hrivňákovi.

Nika_nika

Ako žena samozrejme neviem aké je vyšetrenie prostaty ale myslím, že horšie ako gynekologické vyšetrenie určite nebude. A to ženy podstupujú podstatne častejšie ako muži vyšetrenie prostaty. Ide predsa len o chvíľkové, uznávam asi nie príjemné ale určite nie bolestivé vyšetrenie. Tak naozaj neviem, na čo pri postupujúcich problémoch čakáte. Jedno krátke vyšetrenie vám može pomocť, prípadne zachrániť život a to snáď za to stojí

Sona345

Mám pocit,že čo sa týka vyšetrení, ženy sa k svojmu zdraviu stavajú predsa len zodpovednejšie. Sama som navštívila urológa na vlastnú žiadosť kvoli opakujúcim sa zápalom močového mechúra. Obvodná lekárka mi vždy dala antibiotiká a po čase sa problémy vrátili, preto sa sa rozhodla navštíviť odborníka.Cystoskopia rozhodne nie je vyšetrenie, na ktoré by som rada spomínala ale v prípade potreby by som neváhala a podtúpila ho znovu. Neviem, či to možem takto zovšeobecniť ale mám pocit, že muži sú v tomto smere chúlostivejší a zbytočne sa tak trápia