Som odsúdený byť nešťastný a sám?

Príspevok v téme: Som odsúdený byť nešťastný a sám?
little man

Mam 31 rokov a nikdy som nemal ziaden vztah, ziadnu frajerku ani len napadnicku zato z mojej strany bolo viac platonických lasok. Mne je vsak asi sudene ako som za ten moj poondiaty zivot zistil sudene zit navzdy az do smrti sam ako vlk. Nieje mi zivotom, Bohom?, osudom? dopriate aby som nasiel lasku, bol milovany a smel milovat, mohol sa bozkavat a mat rodinu. Nieje mi dopriate najst si partnerku aj ked som skusal rozne moznosti. Vsetko neuspesne. Uz neverim ani v Boha aj ked nejaka ta malicka viera tam este je, verim skor v nieco ako karmu ci osud. Verim ze su ludia ktorym je sudene byt stastni a ludia ktori mozu o stasti len dozivotne snivat. Neverim uz ze sa nieco zmeni. Naco som sa narodil ak som nestastny? Naco som na tomto svete ak tak velmi tuzim po laske a ta neprichadza? Naco mi je tu zit? Naco? Aby som sa cely zivot len trapil a zbytocne dufal ze sa nieco zmeni?
Ja viem kde je moj problem. V mojej postave. Meriam na muza len 158cm a mam stale chlapcensku chudu postavu. Vôbec nevyzeram ako muz na 31 rokov ale ako student zo strednej ci skor zakladnej skoly. Ktora baba by uz len chcela takého muza? Ziadna. Takmer vsetke chcu vysportovanych a minimalne s vyskou 170cm. Tucny niesom ale zato chudy.
A co som preto robil? Cvicil a jedol. Ale stale nic. A to aj pod dohladom fitnestrenera. Jedol a jedol a cvicil v nadeji ze mi narastu svaly. Aj som sa dopoval tymi kokteilami na posilnenie svalstva ale potom som musel prestat lebo mi z nich zacalo byt nejak blbo. Totosom robil cirka rok a pol. A nic. Tak som s tym sekol. Kde niet vysledku tam krachne aj motivacia a vola.
Nikdy som nebol pritazlivy pre zeny. Na strednej odomna bocili a robili si srandy z mojej slabo vyvinutej postavy. Druhym rastlo telo a svaly, muzneli a ja nic. Na vysoku som nesiel lebo som mal obavy ze sa mitam na intraku budu vsetci smiat a sikanovat ma. Tam to nieje ako ze idete domov zo skoly a mate pokoj. Tak som sa na vysoku vysral.
Mam problem si aj pracu najst. Robil som uz v jednej firme ale prepustali a teraz nemam ziadnu pracu. Dokonca aj so zhananim prace mamproblem. Na stavbe ci iných fyzicky tahsich pracach ma nechcu zamestnat lebo som maly a chudy a vraj to nezvladnem. Len na mna pozru a uz viem co si asi myslia. Niektori sa ani nezdrahali mi to otvorene povedat na pohovore. No viete komentáre na moj vzhlad. Tuzil som byt ako chalan vojakom, hasicom ci policajtom. A kde mozem ja nim byt? Mozem len snivat. Za kuchara a casnika niesom vyuceny. A dovozca nejakého tovaru na aute som chcel robit ale mi bolo povedane ze vy to nezvladnete ved ste taky konstitucne nevhodny na tu pracu. Jeden cas som brigadoval aj v hyparmarketoch ale nechcu davat na TTP. Vyuzivaju len brigadnikov a TTP davaju len svojim znamym. Do skladu ma tiez nechcu lebo nesplnam fyzicke predpoklady. Proste je to vsetko nahovno.
A co sa tyka môjho vzhladu mam dokonca problem kupit si na seba oblecenie. Topánky ani nehovorim. Mam kratke chodidla tak si viete predstavit. A oblecenie vsetko musim dat skratit a upravit inac vyzeram ako strasiak do pola. Nohavice, kosele, svetre. Jedine tak nakupovat v detskom oddeleni.
Nechcem zit uz viac dalej takyto zivot. Som nestastny a uz ma nebavi dalej zit. Nic sa nezmeni nech akokolvek chcem k lepsiemu. Skusal som zoznamky, pokec, badoo, fb a ine a ked uz som poslal foto alebo prislo na osobny kontakt tak som videl ze su tie baby zhacene ako vyzeram. Ci uz bola o hlavu nizsia alebo vyssia tak dalsie stretnutie nechcela. Keby som mal aspon 170 cm tak by sanca urcite bola lebo vidim muzov co tolko meraju ze maju frajerky. Staci dobre vyzerat. Ale takto. Ved vyzeram ako decko. Ako student. Ked niekomu poviem ze mam 31 tak az pootvoria usta. Este aj vodicak ked som si bol vybavovat tak mi nechcela pani za okienkom verit ze mam tolko. Kupujem cigy a niekedy sa ma pytaju ze ci uz mam 18. Je to take trapne.
Neviem preco to tu pisem. Asi preto ze zase namna dolahlo take sklamanie zo zivota. Sklamanie z toho aky som. Nechcem zit. Ano vzdy si hovorim ze chlape bud rad ze vidis, ze pocujes, ze mozes chodit, ze mozes sam dychat, ze mas kde byvat, co jest, nemas vazne zdrav. problemy ale potom ked rozmyslam nad tym preco ked tak velmi tuzim po nejakej zene tak zistim, ze nemam sancu. Ani ked som robil a akokolvek som sa snazil medzi kolegyne zaposobit tak nezabralo nic. Ani usmevy ani vtipy ani nic. Mam len jedneho kamosa s ktorym si chodim obcas sadnut ale tie baby v podnikoch nemaju vôbec o mna zaujem. Ked sa zdvihnem zostolicky tak cuvnu. Chodil som aj na kurz francuzstiny a ani tam sa nezadarilo. Vidim ze im vadi moja vyska. Na nete mi na fotky tvare pisavali ze aky som pekny, sympaticky, fesny a neviem co este ale ked sme sa stretli tak boli prekvapene. Niektorym som aj dopredu napisal ze kolko meriam ale viac sa neozvali alebo postupne stratili zaujem.
Chcem umriet. Nechcem zit dalej. Uz tento zivot pre mna nema vyznam. Vidim ze nikdy nebudem mat rodinu, deti jedine zeby som nejaku opil a vyspal sa s nou. Este ked som robil tak si kolegovia robili strandu ze chod do bordelu aspon si uzijes ked uz nic ine. Lenze niesom typ co by spal s ku*vami. Mne sa take zenske hnusia ktore chrapali so stovkami iných. Navyse nemienim dostat nejaku chorobu.
Chcem vediet len vas nazor co by ste robili vy na mojom mieste? Zabili by ste sa? Co? Co by ste robili? Lebo ja uz ani neviem co robit. Ved ja uz nezijem, je len prezivam zo dna na den. Nemam zmysel zivota. Hladal som ho v sporte. Hladal som ho v turistike? Hladal som ho v chovani psika. Ale vsetko ma dobilo energiou len na urcity cas. To podstatne co mi chyba je laska. Laska od zeny. Ked som mal 20 tak mito tak nevadilo. Ale s postupom casu mi to uz zacina vadit. Viete naco som najviac nasrany? Na lekarov lebo ked videli ze nerastiem ako mam preco mi nepichali rastovy hormon? Na rodicov lebo ma mali radsej zabit ako nechat zit. Pritomotec aj matka su vyssi odomna. Mam aj sestru aj ta je vyssia. Otec aj matka maju menej ako 170 ale viac ako 160cm. Segra ma tiez viac ako 160cm. A ja? Preco ja musim byt taky krpec na muza?
Nechcem uz zit. Chcem umriet. To bude pre mna velke vyslobodenie. Prestat uplne existovat. Prestat byt. Len smrt je vyslobodenim.

pacient123

pravda je taka možno že si navieš najsť babu lebo na tebe každý vidí to nenavidenie sameho seba asi si upiaty,nesmelí,neveríš si,snažiš sa biť zdvorili asi smutny pri kontakte z babou tak ako ja no možno ,.,,,ty by si chcel babu ktora samu seba nenavidí a je smutna,nesmela v konverzacii,atd ..proste každý ma rad smelších ludí rad sa na nich pozeraš aj ty čo taký niesi sa rad kukaš na smelších lebo si veria a ty sice si povieš že jaký je on plny energie a zaujme ťa aku ma povahu ,,,a čo tak mať taku povahu aj ty ,,bud plný energie ,,,v kuse niečo rob nech nemaš čas na oddych ........

pacient123

ja ty on ona každý má svoj problém ,,,niesi ojedinelí prípad viem že sa tak cítiš ,,aj ja sa tak cítim že sa od iných líšim lebo každý sazda že ma ok život je štastny a ja nie ,,,,akoby som stal a život okolo mna bežal dosť rychlo a ja sa to toho kolotoča neviem dosťtať ... nikto sa nemá fajn ,,,na zemi boh podla mna dovolil aby človek mohol najsť lasku i ked nie večnu ale on je laska a najdeš ju nie tu na zemi ale v nebi ,,,všetko čo je na zemi je nepodstatne kedže raz aj tak zhnijeme v hrobe .....to čo sa dá zmeniť ,zmen ! to čo môžeš spraviť ,sprav ! to čo možeš vidieť,chod sa pozri! to čo možeš počut,si vypočuj ,,ked možeš žiť ,tak ži !!! nemáš sa dobre lebo sa nenavidíš každý den žiješ nenavistostou ku sebe a to je ten problem keby si sa mal rad tak by všetko bolo zrazu pozitívne ,,aj problemy treba prijať ako sučasť našho života ,,život je len skuška ,zmysel niečoho čo chceme sa stratí aj tak z jeho dostupnostou ,,,max ak je nejaký zmysel tak to je hladanie ,kedže niečo možme najsť a v zapetí nas to omrzí a zas to hladame ale hladanie v nas nezanechava pocit štastia takže to nema zmysel,,,tím padom zmysel je nehladať ten zmysel a biť proste štastný prakticjky z ničoho ,,,uživajme si aj to malo ,hudbu,film,popripade rodinu ,kamošov ,,,,baba ? človek si povie že hlada babu aby mal zmysel života,,,ako som napisal už ,,zmysel niečoho čo chceme sa strati z jeho dostupnostou ,,,,čiže aj baba po čase bude len kamoška a sex s noou bude brane ako obyčajne vyhonenie si :) ,,,kedže aj sex by bola bežna vec tak ako masturbacia .....jeb na všetko a žiiiii ,,,,ano nudiš sa preto máš takemyšlienky a je to aj tím že sa nenavidíš to jehlavny dovod,,,čo tak isť s kamošom na pivo,dat si čapovanu kofolu ,navštiviť kino alebo inu atrakciu ,,,vychutnaj si život a nerieš už seba však riešiš to v čom si uveznení teda v mysli ,,,to človeku udiera na mozog a bboli s toho hlava a nechce sa mu žiť ,,maj sa rad ver si,vtipkuj proste sa zabavaj

pacient123

ja mám 18sť a tiež som nemal žiaden vstah ,,,fizicky som zdatný atd i ked mohol som biť krajší ,,lebo niesom pekny no ale ked mám dni kedy si verím tak prekvapivo sa zrarz niektore baby chovaju inak ako ked som upiaty a pritom pekny niesom ,,,nemal som vstah ,,ale viem že ak sa nenaviidíš ty sám tak ako ťa chce mať rad niekto iný ? ja s tím mam tiež problémm ,nenavidím sa a včera som sa chcel zabiť bol som odhodlaný ale povedal som si že sa musím zobudiť z mojho postoja k sebe samemu a urobiť nejake tie zmeny ,,zmena je život ,,zmen sa tak aby si sa mal rad ,,,,ja mám akne,socialnu fobiu,skraredy a aj tak uvažujem o tom že sa musím mať rad lebo tím že sa nenavidím prenašam energiu na všetkých ludí a beru ma za negativneho smutneho a nezabavneho chlapca .....maj sa sám rad aby ťa mali aj iný radi

asterix 289

little man

som na tom úplne isto ako ty, 30 rokov, nikdy ziaden vztah, v podstate totálna samota, a to mám výsku 181 a celkový výzor v pohode, lenze problem je ten ze som neschopny a neuspesny clovek bez penazí, takze ziadna ma nechce

tvrdenie ze zenám ide len o lásku a pod je najväcsia blbost na svete, ide im len o peniaze

kafe

tvoj problém vôbec nie je v postave. Ale v tom, že sa nemáš rád a nevieš si vychutnávať, ceniť veci, možnosti, okamihy, ktoré máš. Predstav si, že by si nemal ruky a nohy a aj napriek tomu, by si sa oženil a mal s partnerkou dieťa. Konkrétne tento týpek je na tom 1.000x horšie ako ty a on si ženu dokázal nájsť. Len on namiesto slov "nedá sa" "nemôžem" hľadal ako by sa to do kelu dalo, hľadal cesty ako byť šťastný, veriť si, vyrovnať sa s vecami, ktoré sa zmeniť nedajú, nepindať na okolností, zlých ľudí ale všímať si a nechať sa inšpirovať úžasnými ľuďmi... www.youtube.com
"Ak ste sami a túžite po partnerovi, milujte každého a všetko, predovšetkým SEBA, práve teraz. U každej osoby, ktorú stretneš hľadaj niečo, čo si ceníš, obdivuješ, alebo miluješ. Nachádzať chyby na ľuďoch je jednoduché, ale nebudeš cítiť toľko radosti zo života, ako keď sa sústredíš na to, aby si na každom našiel niečo pekné. " Marci Simoff Yo, pekne napísané, ale ako, do kelu, to prakticky uskutočniť? To som sama dlho nevedela, ako mám milovať seba, kým som si slovo láska, nepreložila do synonyma - radosť. Tešiť sa. Ono.. mohla by som tu popísať miliardy slov, ale lepšie bude, ak budeš SÁM HĹADAŤ, AKO zmeniť svoj postoj a pohľad na život, aby ti bolo kus lepšie, potom fajn a nebodaj niekedy si snáď aj povieš, že je ti úžasne :) Proste hľadaj. DÁ SA TO. Dokázali to iní, dokážeš to aj ty. Aj ja som to dokázala :)
Ďalší týpek ktorý by ti mohol byť inšpiráciou, je Stephen Hawking. V kinách ide skvelý film o jeho živote www.youtube.com Síce mal geniálny mozog, priateľku, ale čo sa týka zdravia, sralo sa mu asi všetko. Furt išiel dole vodou. Hoci lekári mu predpovedali dva roky života, požil si tu o hodný kus dlhšie. Čo robia týto chlapi inak ako ty, ako rozmýšľajú, ako sú naladení? Ja byť tebou, tak predtým, než sa zabijem, sa poriadne obujem do týchto dvoch týpkov, pozháňam si kvantá informácií o nich a ak nenájdem NIČ, čo by ma oslovilo a inšpirovalo robiť/myslieť vo svojom živote tak ako oni, tak potom sa zabijem. Ale ak by ma niečo oslovilo, tak to, do riti, skúsim robiť tak ako oni, veriť tomu, čomu verili oni, opakovať si mantru, ktorá sa mi páči.. a počkať si, či sa začnem cítiť kus lepšie, či sa dokážem pohnuť o krok inde, a zase o krok ďalej a či predsa len nezačnem veriť tomu, že AJ JA MôŽEM PREŽIŤ KRáSNY ŽIVOT, milovať a byť milovaný.
Vraj veľa (dokonca všetko) z toho, čo zažijeme závisí od nás. Neviem. Ja si to skúsim overiť v praxi :) Ale čo som sa ja dočítala, tak vonkajšia realita je odrazom toho, čo máme vo svojom vnútri. Ak je tam neistota, smútok, strach.. tak sa akosi nedarí presne to, na čom nám najviac záleží. Ak je tam radosť, chuť nevzdávať sa... vtedy život plynie akosi sám od seba, ako puzzle, prípadne vtedy človeka nezlomí ani desať sklamaní. Nuž, peknú smrť ti prajem, alebo krásny život :)

dixit

súhlasím s tým, že by si si mohol diaľkovo urobiť nejakú VŠ - samozrejme, nie zas hocijakú hovadinu, ale niečo aspoň trochu perspektívne, ak sa na to rozumovo cítiš. a hlavne, aby ťa to bavilo. určite však nie kvôli tomu, aby akože mali o teba potom baby záujem, ale kvôli sebe. ak by si mal aspoň bakalára, tak už samotný fakt, že si sa na to odhodlal a že si to zvládol, by prospel tvojmu sebavedomiu a navyše by si si mohol aj lepšie nájsť prácu. a to takú, kde by nebolo treba svaly, ale rozum. dnes sa dá už veľa rôznych odborov študovať diaľkovo, takže ak bolo naozaj dôvodom, prečo si nešiel na vysokú, to, že si sa bál šikany, môžeš to napraviť takýmto spôsobom. hoci i ten strach z šikany bol podľa mňa neopodstatnený - poznám viacerých drobných či chudulinkých chalanov a nehovorím, že si občas z ich výšky niekto nespravil srandu, ale že by ich niekto šikanoval, to nie. na intráku to väčšinou nie je ako na vojne :)

0vecka

toot je uplna klasika... ano si maly a ano bol by si pritazlivejsi mat o par cm viac... ja mam 195cm a na konci puberty som bol na tom psychicky asi ako ty no a dal som sa nejako dokopy a mam za sebou par vztahov aj ked nie vela ale proste pri hladani partnerky imho robis chybu... a ti eprace kde ta vsade nechceli akoze ty sa divis? aky ma zmysel najat na vykladanie tovaru niekoho kto nieje fyzicky zdantny??

ale pravda je ze zensku si najde kazdy idiot ak som to zmakol ja tak to zvladne fakt kazdy....