Intermittend Fasting - odpovedam

Príspevok v téme: Intermittend Fasting - odpovedam
redka

Ahoj "odpovedam"! Zmienila si sa v niektorych temach, ze praktizujes IF. Chcela by som sa dozvediet viac priamo od niekoho, kto uz tym prechadza. Citam si clanky na nete, ale niekde narazam na odpovede, ktore mi nejako nezapadaju. Napriklad niekde sa pise, ze pocas 16 hod postu mozeme jest 3-5 porcii ovocia ci zeleniny. Je to potom este post? Napis mi prosim ta ako to prebieha u teba, ake intervaly postu a jedenia mas, co a kedy jes. Dakujem!

redka

No tak tu stratu 4 eciek prezijem... Na imunitu beriem aj ine veci... Cize staci uplne to bcaa.... Boze kedy ja to vsetko postudujem

odpovedam

No ono radsej si citaj studie nez to,c o uvadza vyrobca a fitness priemysel. Vacsina doplnkov nefungujue, pripadne len velmi slabo alebo len na par ludi. Nechcem ta tym demotivovat, len upozornit, aby si neminala peniazky na to, co nefunguje. aminokyseliny vsak potrebuje kazda jedna bunka ludskeho tela, len to davkovanie nemusi byt take vysoke. mne imunologicka povedala, ze glutamin a ine "posilnovace" imunity uzivam zbytocne. ale to len na okraj :-)

redka

Citala som ze glutamin je dobry aj pre creva a imunitu... To tiez nie je na zahodenie... Zatial som kupila len kilovy protein a po 100 g glutaminu, bcaa a lysinu... Na skusku....

odpovedam

No bcaa su skuska odvahy :-) ale to si zvyknes. Aj tie si mozes ochutit nahradnym sladidlom, ale kto vie, ci by to tu chut este nezhorsilo. Pokojne si to zmiesaj do smoothie, v zaludku sa to pomiesa tak ci tak. Ja nemam problem so ziadnymi kombinaciami, a to miesam fakt vsetko. Mozno eeste stoji za vyskusanie namiesto vody dat si mlieko alebo nejaky kyslomliecny vyrobok - aby si mala v jedle viac vsetkych makrozivin a naraz to vypijes a mas po probleme ;-) inak tie doplnky stravy su fakt len doplnky. doplnas nimi to, co nedokazes pokryt v strave. ja postupne vsetko vysadzam, necham si len protak + bcaa. cize glutamin samozrejme mozes, ale nemusis si davat take davky ako su predpisane vyrobcom, ak mas dost proteinov v strave (1,8g na 1 kg hmotnosti denne)

redka

no.. tie bcaa su hnusne... ale asi lepsie ako niektore ayurvedske caje co som pila :D :D :D zatial som len ochutnala... musis si nejak zistit aku odmerku pouzit na spravne davkovanie,,,,, navazit...

redka

vdaka... tak musim posunut to cviko fakt na 18 h. lebo teraz mi to vychadza stale az o 19... potom by nebol problem najest sa este 20 h.

tak testujem protein... sam o sebe sa da vypit, ale dala som si tabletku ochucovaciu a je to lepsie ... ale uz ju nekupim... dam si tam jednu tabletku stevie a vanikovu esenciu a je to... no a teda ked pises, ze mozem protein ovocie a nejaky tuk... mohla by som to mixnut aj dokopy? take proteinove smoothie hodila by som tam nejake bobulove ovocie a kokosovy olej alebo nejake orechove mlieko... neporazi ma z takej kombinacie ? :D :D :D

odpovedam

Hm. Ono pri IF je dolezite a klucove prave to, ze si das najvacsie jedlo po treningu, aby sa ti doplnil spaleny glykogen. Protein ma 20-25g bielkovin, to je malo. Samotny protein navyse ani nema dost sacahridov a tukov, chcelo by to doplnit o dalsie jedlo. Napr. Encian (ma dost bielkovin, tuku) a sacharid si mozes doplnit ovocim.

Ono nevadi, ze cvicis vecer, ale to najvacsie jedlo by malo byt prave po nom. Ale nemusi to byt nejaky extremny problem, podstatny je celodenny kaloricky prijem. Ci si das velke jedlo rano alebo vecer, je to jedno. Nebude rozdiel v tom, ci priberies z jedneho viac ako z druheho.

Ak sa ti nepaci davat si velke jedlo vecer, tak daj si protein + ovocie + lyzicku tuku (maslo, kokosovy olej) pripadne hrst orechov alebo slnecnic.

Protein navrhujem cca hodku po docviceni, resp. akekolvek jedlo.