Ako prežiť? Dochádzajú mi nápady. (sociálna fóbia)

Príspevok v téme: Ako prežiť? Dochádzajú mi nápady. (sociálna fóbia)
Oxidujem

Dlhú dobu rozmýšľam, ako to napísať. Ale nedávno som zistiť že mám od detstva sociálnu fóbiu. Strednú školu som tiež nebol schopný dokončiť.
Ktorá sa u mňa prejavovala hlavne takto:
Výpadkami krátkodobej pamäte, vďaka tomu som mal problémy v škole pri prezentovaný sa.
Neschopnosťou rozumieť slovám zreteľne vysloveným, ktoré boli určené mne.
Pocitom na zvracanie a kŕčmi. Predtým som mal zato že ide o trému, či chorobu ktorú nešlo vyliečiť.
Panickou potrebou utiecť dokonca som zo škôlky dvakrát utiekol. Od 19 rokov, sa mi stáva toto:
Zobudím sa z pocitom že musím utiecť z domu a nájsť spôsoby, ako sa zamestnať tak, aby ma nikto nepoznal a najlepšie, ak by som zohnal obytný príves a často sa sťahoval. Keď prejdem možnosti a dopracujem sa k tomu že to bude dlho trvať. Popadne ma zúfalstvo a začne rozmýšľať či nepôjde do lesa žiť, skôr spáchať samovraždu, kde si medzi dravcami.
=====================================================
Tak som teda chcel vedieť, ako sa snažíte prežiť, lebo ja inzerovaný svojich vecí a donucujem sa do dajme tomu jednodňových misií do spoločnosti ľudí na ktorých potrebujem poriadnu motiváciu po týždni. Pomaly ani to nestačí. Vlastne ide o peniaze.
=====================================================
Chcel som z tým ísť za psychošom, ale mám obavy. Či by som sa nechcel otráviť liekmi v krízových situáciach. Žijem na dedine a viete, ako to tam väčšinou chodí.

Anjuska

Ahoj. Mám tiež SF alebo skôr tzv. vyhýbavú poruchu osobnosti. Tiež niekedy mávam túžbu vypadnúť zo spoločnosti a žiť ako pustovník zo stredoveku ďaleko od ľudí, len ja, pes a nejaká opustená chatka v odľahlej divočine. S tou neschopnosťou rozumieť, keď na mňa niekto hovori mám aj ja problém, ale pri telefonovaní, je to ako keby na mňa niekto hovoril cudzou rečou, nie som schopná rozoznávať slová alebo proste ako keby mi vypovedal sluch v tom momente. Mne sa aspoň podarilo dokončiť výšku. Aj keď mi je to figu platné lebo si neviem nájsť prácu.
U mňa to má na svedomí dedičnosť a dopomohla k tomu aj výchova a komplexy z postavy.