krivý nos

nos neriesim

mam nos velky, ma aj hrb, ale ja sa sebe fakt pacim, a bala by som sa ist na operaciu -napriklad aj preto, ze by sa mi mohlo zhorsit dychanie. Ludkovia, viete, ako sa super dycha takym velkym nosom? A co vsetko zacitim, co ini nezacitia :-)
O frajerov nemam nudzu, skor naopak, dokonca som kedysi aj modelku robila, mozno ten moj velky nos viem pekne nosit :-)

mira

Počas menzes je znížená zrážanlivosť krvi. Takže nielen že budeš viac krvácať, ale môže sa rana aj ťažšie uzatvárať.

Carie

majka: no malo by sa tusim mesiac pred tym vysadit, spytaj sa nejakeho lekara. ale ja myslim, ze mat menzes pocas opky nie je taka katastrofa, nemal by byt kvoli tomu, aby zena nestratila prilis vela krvi, ale vela krvi predsa nestratite ani pri menzese ani pri tej operacii, cize ja kebyze mi to takto vychadza a nemala by som to moznost presuvat by som to riesila tak, zeby som ten menzes proste zatajila.

Carie

fusakla: ja neviem ci to ma vplyv, ja len dufam, ze sa mi ten nos kvoli tomu nepokazi, mam docela obavy. lebo ked to vsade davaju, urcite to ma nejaky dovod.

majka..

Čaute baby aj mne hrozí menzest na operáciu. Idem síce až v oktobri, ale neviete ci si mozem s tými tabletkami posunúť aspoň mesiac pred operáciou a vyrátam si to tak ze dostanem asi týždeň po operácii? Takže asi dva týždne pred operáciou ich už brať nebudem. Myslíte, že sa to môze aj takto spraviť? Tiež idem ku Kovácovi. Dakujem

fusakla

carie: dik ze si mi to popisala , no co sa tyka tych tabliet na oddialenie, som mu hovorila , ze keby co si ich dam, ma sfukol ako sviecku, ze to nie , to sa nesmie uzivat take hormonalne lieky pred opkou, nieco ako ta antikoncepcia, takze mozems a psoliehat len na stastie.... inak to s tou dlahou som pocula, ze sa dava, myslis ze ked on ju nedava nema to nijaky vplyv na ten nos? ja som si rpaveze myslela ze on dava dlahy

Carie

Machin: moj priebeh ti napisem. Prvy den som nemohla dychat vobec nosom. Na druhy den mi vysli tampony z nosa ale nos som mala stale hodne upchaty, chrastami hlavne. Takmer nim nepresiel ziaden vzduch. Postupne sa to cistilo, no nejake chrasty mi bolo vidiet aj pri nosnych dierkach. Stale sa ten nos viac uvolnoval a po tyzdni som uz dychala nosom, hoci uplne este cisty nebol. Vtedy som isla na kontrolu, on mi to tiez trocha vycistil. A odvtedy je s tym uz v podstate dobre. Nic ma nebolelo, ale nie kazdeho to neboli. Zena s ktorou som bola na izbe dostala horucky a mala velke bolesti. Ja som nastastie tuto operaciu zvladla uplne bezproblemovo.

Carie

fusakla: No ked ides na deviatu to ta tiez vezme az niekedy poobede. Hej, mna si nechali cez noc. Ja som sa po opke citila dobre a uplne v pohode, najradsej by som isla hned domov, ale nedovolili mi ani telku dlho kukat, skoro som tam umrela od nudy. Ta noc tam bola hrozna, bola som na izbe s troma ludmi a vsetci chrapali, no nenaspala som nic. Tampony si mozes na druhy alebo treti den vybrat sama, to vysmrkas. Keby ti robil aj nosne dierky, tak je to s tou tamponadou uplne inak, to sa nosi dlhsie a nie obycajne, ale nejake silikonove. No s kramami som sa aj ja obavala, lebo mam uplne nepravidelne, nikdy neviem vyratat kedy to dostanem. Ale nastastie to tentoraz vyslo. Ak by ti to nejak na to vychadzalo, skus ist este za gynekologom, ci ti to nejak neposunie. Len neviem ci sa tie tablety mozu brat pred opkou, antikoncepcia sa nesmie, zvysuje to moznost trombozy.

Carie

machin: no ja som dva tyzdne po a mam ho uz v podstate zahojeny. no nie uplne samozrejme, hlavne spicka je na dotyk este trocha bolestiva a musim si ho este setrit, napr. mesiac nesmiem nosit slnecne okuliare. Inak vsetci pl. chirurgovia davaju na 2 tyzdne dlahu, ale Kovac nie, len leukoplasty.