Zabila som zviera

Príspevok v téme: Zabila som zviera
somvrah

Áno zabila dnes poobede a doteraz plačem a nedokážem sa s tým zmieriť. Omylom som totiž dnes pristupila mojej sestre potkana. Ach keby ste len vedeli aký to bol úžastný potkan. Ja som ho mala na starosti, pretože sestra ktorej potkan patrí je na internáte. Prirástol mi k srdcu, mal taký inteligentný pohľad a ja ho jednoducho zabijem :( síce nie naschvál, ale aj tak som ho zabila :( kôli mne sa trápil skoro celú pol hodinu. Bolo strašné pozerať na to ako umiera. Ešte o tom nevie, že keď sa zajtra vráti domov svojho potkana už neuvidí :( strašne mi to trhá srdce. Ona ho mala najradšej na svete, ešte dnes sa ma pýtala, či som ho vybrala z klietky von a nechala ho chvíľu pobehať práve vtedy keď už bol Tom dávno mŕtvy. Jasne, že som jej zaklamala, že je všetko tak ako má byť, ale neviem si ani len predstaviť čo to bude zajtra keď príde domov. A určite jej ani potom pravdu nepoviem. Keby som jej povedala, že za jeho smrť môžem ja tak by ma znenávidela dokonca života pretože ona bola na neho fakt naviazaná. Jednoducho sme sa s mamou a ďalšou sestrou dohodli, že jej povieme, že potkana zdulo, lebo zjedol veľa kapusty. Tú mal totiž veľmi rád. Ja viem, že mnohý tu máte omnoho vážnejšie problémy, ale toto teraz momentálne je pre mňa naozaj vážny problém. Pretože nikdy som nezabila žiadne zviera pretože ich mám rada aj napriek tomu sa mi to dnes podarilo a ja sa s tým akosik neviem zmieriť. je mi ľúto toho čo si musel potkan vytrpieť a hlavne ľúto to, že sestre som zabila jej spriaznenú dušu. :( No jednoducho neviem ako sa mám s tým vyrovnať. :(

_meno

Ahoj somvrah

Pretoze mas rada sestru, pretoze mas rada to zviera - preto je ti luto, je to prejav tvojej lasky.

Mozno preto ze sa chces zbavit tejto lasky a s nou bojujes .... vlastne odmietas svoje pocity, ktore su tazke, ale su dobre :) :)

Pozoruj svoje pocity, vnimaj ich, nechaj ich , nie si ich tvorcom ani ich nedokazes ovladat.

Deria

Ja by som zatial sestre nepovedala pravdu. Bude mat co robit, aby spracovala to, ze jej potkanik je mrtvy. K tomu sa este dozvie, ze mohol zit, keby ho sestra nezastupila. V tom momente ju bude nenavidiet. A dalsi sok, ked jej povie, ako dlho sa trapil. K comu je to dobre? Priklanam sa k nazoru Bielej Kobry. Tak by som to aj ja riesila.

Forum

Úkaz jej toto fórum. Nechaj PC s týmto zapnutý keď ma dojst a chod zatiaľ niekde von.......
No a potkanovy sprak pekný pohreb, a ja neviem, čas to vylieči...

kafe

Keď sa kočka pozre na svoju situáciu mikroskopom (to je tá histéria) a s nadhľadom, zakaždým získa úplne iný pohľad na to, čo sa jej stalo. To je to, čo som jej ponúkla ja. Mne osobne to veľmi pomáha, keď som ubolená a v sračkách, pozrieť sa na situáciu "z vesmíru".
Deria, nechodím tu bodovať, asi aj preto často šľapem vedľa. A nehanbím sa za to, ani si to nevyčítam. Baví ma to občas sa trafiť presne a často i vedľa. Túto situáciu vnímam tak ako som napísala. Ja si myslím, že ju chápem a že je pre ňu dobré sa na to pozrieť inak práve preto, aby ju pocit viny a smútku nezvalcoval. Ale môžem sa mýliť. Tradične.

Deria

Biela Kobra, pekne si to napisala. Nechapem, naco prispievaju do tejto temy ti, ktori nechapu zakladatelku. Ona sa s tym musi co najskor vyrovnat a potrebuje utechu a nie prispevky typu "ved aj v prirode sa pozieraju" a pod., no a uz uplne od veci je prirovnanie batolata, ktore zomrelo tak tragicky. To sem nepatri a okrem toho, zakladatelke temy to jej pocit viny a smutku tiez nevezme. Kaffik, ty mas inac vzdy rozumne prispevky ale tu si veru nezabodovala.

Prezyvka055

Tak stalo sa no, co uz. Nebolo to naschval. A mimochodom niekedy sa na dedinach diale ovela vetsie jatky.

Macky, psy sa topili ked sa premnozili. Hydine sa usekava hlava so sekerou na klatiku :D Svine sa zabijaju na zabijacku.
A si este pamatam napriklad moj dedo ked po dvore behali potkany tak nastavil pascu taku klienku kde potkan vliezol dvere sa automaticky spustili a on potom prisiel s dvoma roxormi jednym si ho pridrzal a druhym prerazil. A nejako sa kvoli tomu ludia netrapili.
Takze neber to tak.
Sestre povedz ze sa prezral a druhykrat davaj pozor kde slapes. Keby ste mali v byte naslapne miny tak si asi prva ktora by bola mrtva. Esteze nemate.

dixit

áno, je úplne, ale úplne prirodzené, keď sa v prírode zvieratá požierajú. ale reč bola o domácich zvieratách. tie škrečky tvojho dieťaťa zomreli akou smrťou, ak nie prirodzenou? neviem, ako často sa stáva, že domáce zvieratko niekto zožerie, hoci som počula už i o prípadoch, keď napr. dravec uchytil malého psa. a potom sa samozrejme stáva, že pes v nestráženej chvíli zabije mačku, alebo iného psa, alebo bárs aj potkana. pre majiteľov určite šok, ale stále lepšie, než keby ho sami zašliapli či prešli autom!
a to sa práve stalo autorke príspevku. jasné, že nemá zmysel, aby sa donekonečna obviňovala, ale že sa cíti teraz úplne mizerne, to chápem a nepríde mi na tom nič divné.

a keď spomínaš to batoľa, hoci to sem podľa mňa nepatrí, bolo by podľa teba (pre matku) to isté, keď ho pri nehode rozmliaždil niekto iný, ako keby to bola spravila (takisto pri nehode) sama?

kafe

dixit, priznávam, že možno tomu nerozumiem. Len rozprávať o prirodzenej smrti u zvierat je trochu, ehm, úsmevné. Je prirodzené byť roztrhaný? Zožraný? Vtedy to nebolí sakra fest a dlho? Je "úraz" predčasná smrť? Podľa mňa nie. Skôr si myslím, že je výnimočné aby zviera zdochlo na starobu. Proste vždy to tak bolo a bude, že je potravou pre niečo iné.

Nehody sa stávajú. Asi preto, že som počula o nehode pri ktorej rozmliaždili nákladným autom batoľa, tak prišliapnuť potkana mi príde oveľa menej kruté a bolestivé.. aj keď určite to bolí a je to kočke ľúto. To jej verím.