Učiteľka ma ponížila

Príspevok v téme: Učiteľka ma ponížila
sjsjsjs22

Dobrý deň chodím do druhého ročníka na stredne škole. Ako začať som skôr na logické veci. Učenie ako také mi nikdy nešlo ale ak ide o matiku, fyziku, chémiu a predmety podobné zvládam to lepšie. Skratka poučky, a také veci mi idú do hlavy len veľmi ťažko. Máme jeden predmet, kde učiteľka od nás vyžaduje toho strašne veľa (poučky). Podotýkam iné vyučujúce ktoré učia ten istý predmet len krútia hlavou prečo chce toľko nepodstatností. Idem k veci celý vykend som sa pripravovala na písomnú prácu z tohto predmetu. Bolo to presne 7 A4 plné poučiek. Bohužiaľ som sa to nenaučila (neviem kde je chyba), jednoducho to nešlo. Dnes bola tá pisomka a vyučujúcej som slušne vysvetlila ako to je, a povedala nech mi dá 5. Ona mi na to povedala že som hlúpa. Je pravda že z tohto predmetu som najslabšia z triedy. A spolužiaci to riešia tak že odlišujú ona to podľa mňa aj vie, ale nechá ich. Ja to môžem robiť tiež ale mám k tomu odpor. Možno to nieje tragické. Ja neviem toto som na seba počúvala od decka. A veľmi sa má to dotklo. Ak by mi to povedala mimo spolužiakov možno by ma to neranilo. No na teraz som z toho smutná a neviem sa s tým vyrovnať. Ako by ste sa s tým vyrovnali vy ? PS. Rozhovor s ňou nehrozí skúšala som a dopadlo to hrozne. Ďakujem

Delete

Rodič aj pedagóg niečo dieťaťu dávajú a súčasne ho vychovávajú.

Nepoznám ju osobne a nepoznám ani učiteľku či rodičov tak nemôžem súdiť.

Viem len jedno...učiteľ je tak isto zodpovedný za to dieťa ako aj rodič...možno aj oveľa viac.

zewa

Si hrozne naivny, ak veris, ze kompletne vsetci odpisuju, iba ona jedina nie.
Vobec nerozumiem, preco by sa ucitelka mala s nou o tom rozpravat. Ucitel poskytne info, ziak sa nauci. Ked sa nevie naucit, to nepatri do kompetencie ucitela, ale psychologa alebo specialneho pedagoga. Ona sama vie, ze sa nevie naucit, neuci sa, a potom pozera ako teliatko, ze ma 5ky. To si doma akoze este pred pol rokom nevsimli, ze nieco nieje v poriadku? Ze jej mozno treba pomoct? Ci sa mlada doma nepochvalila ake ma znamky? Toto urcite nema riesit ucitel. Mne to uz pride tak akoby ucitelia mali aj vychovavat aj chudakom rodicom vyvolavat, ze haloo, vase dieta ma 5ky, zhorsilo sa v prospechu a neviem co este, urobte s tym nieco a to kompletne vsetkym 300 ziakom, ktorych uci. Rodic sa ma zaujimat o svoje dieta.

pacient123

mala si biť hustá a odpovedať jej že si hlúpa ale na nu nemáš !!! však si už dosť velká a brán si svoju hrdosť ....mier s tebou a nelám si hlavu niekto ma horšie pproblemy aj mne povedia že som debil a možno sa aj urazím ale v skutočnosti ked to dáš na javo tak si to ludia naozaj začnú myslieť :.. :D

Delete

Chcel som počkať na tvoju reakciu ale nakoniec som to vzdal. A ospravedlňujem sa ti...bolo to myslené len ako demonštrácia.

Vieš ono povedať o niekom kto sa nenaučil pár strán že je hlúpy pred celou triedou je ozaj neprofesionálne. Možno sa to dokáže naučiť ale ak sa to nedokáže naučiť nikto pri čom všetci opisujú tak to je jednoznačne chyba na strane učiteľa a nie jej.

Jednoznačne by to mala riešiť tá učiteľka a s tou žiačkou si sadnúť, či sa s ňou porozprávať. Ale to by naše školstvo nemohlo byť na takej úrovni na akej je. nehádžem do jedného vreca všetkých učiteľov ale jednoznačne je toto nesprávny prístup pedagóga.

Aj ja som mal prísnych učiteľov. Dali mi aj zlé známky ale miloval som ich odborný prístup a schopnosť učiť. Nie je to len o tom mať vedomosti ale ten čo učí by mal byť v prvom rade osobnosťou a mal by byť ľudský.

doubledog

to, ze si sa nenaucila, je v poriadku, proste ti to neslo.

ale aky vyznam malo prist za nou a pytat si 5tku?
take veci nerob, to ucitelov nastve.
musis mat trochu cit pre situaciu.

zewa

Ved povedala, ze je hlupa. To nieje nadavka. Iba holy fakt. Ma 5ky, tak je z toho predmetu hlupa. Ciste konstatovanie. Podla mna to nebola reakcia ucitelky len tak pustena do ticha triedy. Ale reakcia na nieco, co zakladatelka temy povedala. Je hlupa aj preto, ze sa nenaucila. Ak ma nejaku poruchu ucenia, tak nech si vybavi vysetrenie a papier, a potom sa moze stazovat, ze ju niekto nazval hlupou. Ja by som kludne aj pridala, ze je leniva. Lebo nenaucit sa nic zo siedmych stran, to uz je ozaj vykon. Na ucenie treba trpezlivost.

majkaa144

ako osobne by som to nejako neriešila...nám jedna učiteľka povedala že sme chudery :D učitelky su už proste také..ked niečo povieš tak to bude ešte horšie

Sejla

zewa, alebo sa nauci, ze mu moze kde kto srat na hlavu. Kazdy clovek by mal vyzadovat, aby sa k nemu ludia chovali slusne a s respektom. Ci je to ucitelka, alebo sef.