Chcela by som sa stať herečkou

Príspevok v téme: Chcela by som sa stať herečkou
TatianaO

Dobrí deň. Nikdy som nad takým povolaním nerozmýšľala, napadlo ma to pred rokom. Už som si zisťovala kde sú konzervatóriá a VŠMU ale všetky sú ďaleko lebo ja totiž bývam v malej dedinke na južnom Slovensku. Rozmýšľala som aj o zdravotnej škole keďže moji rodičia mi v tomto veľmi neveria že by som sa dokázala niekam dostať za herečku. Ja mám hlavne strach s talentových skúšok, čítala som že tam skúšajú spev (to by som zvládla), herectvo (aj to), zahrať nejakú pieseň na nejakom hudobnom nástroji ( to by som tiež zvládla, máme doma dva klavíre a dva akordeóny, otec je muzikant to by ma naučil), jediné s čoho mám strach je rytmus, že sa musím vedieť dobre hýbať na melódiu, no ja som do tancovania nemehlo :D a ešte mám pred napr. školským vystúpením taký zvláštny pocit radosti a strachu dokopy tak toho sa bojím tej mojej trémy. Poraďte mi prosím vás :)

gamm

ale vobec to nemusi byt kariera cez postel. isto sa najdu take pripady ale skor si myslim ze ponuky typu dostanes rolu ked sa so mnou vyspis sa tykaju pripadov ked chce herecka nejaku lukrativnu rolu. ale v prvom rade a to nie je ziadne tajomstvo je to o znamostiach. ved staci si vsimnut aki ludia su na akych miestach a clovek hned zisti ze to je dcera alebo syn znamej herecky, alebo rezisera atd.
a isto ani to nie je pravidlo. hoci viem si predstavit ze niekto koho neprijimu na prijimackach pretoze dana skola ma povedzme ine naroky nez nejaka ina skola, si potrebuje pre svoj neuspech najst vyhovorku. napriklad. nedaj sa odradzat.
na tvojom mieste by som si zistil čo presne je na skuskach (co zrejme vies) a nejak sa na to intenzivne pripravoval a pripadne siel na skusky v iny rok.

5.5 elsa

aké si mala vysvedčenie na druhom stupni? no tak učivo je ťažké,ale ,možno ti to otec vybaví keď tam má tie známosti nie? aj počas školy :)mala by si si vybrať školu, ktorú zvládneš a nespoliehať sa na nejaké známosti ......

TatianaO

Ja som rozmýšľala aj nad gymplom pretože aj tam sú divadelné krúžky a veľa hercov práve z gymnázia išli na VŠMU. Len mne robí problém matematika a na gymnáziu je dôležitá ale inak mám celkom v pohode známky, mám tak najhoršiu známku trojku. Ale nieje problém dostať sa tam lebo otec tam má známosti ale potom študovať na gymply je samo o sebe tažké.

5.5 elsa

Tatiana keby si mala absolvovanú umeleckú z.š. spev,hudobný nástroj a dramatický krúžok + vystúpenia tak by si mala veľké plus lebo tam už sú tie deti pripravované na konzervatórium kde sú talentové skúšky......

Delete

Jeden môj kamarát skúšal VŠMÚ 5x...mal natočených niekoľko amatérskych filmov, a bol to neuveriteľný talent. Nevzali ho ani na jeden pokus...Vraj nevyhovoval. Potom išiel do BB a tam skončil prvý na prijímačkách a darí sa mu. Aj prijímacie pohovory sú často o tomto...

TatianaO

Ano, počula som o tom že sa herečky berú ako ľahké ženy a že veľa z nich dostane rolu len ako vy hovoríte "cez posteľ" ale mne sa nechce veriť že každá herečka je taká. A koniec koncov netúžim po nejakej veľkej sláve a o natáčaní filmov mne by stačilo divadlo.