Permanentná zápcha

Príspevok v téme: Permanentná zápcha
Sremmurd

Čaute, už od leta ma trápi zápcha. Cez leto som sa dokázal vyprázdniť raz za týždeň. Od septembra som začal cvičiť a jesť zdravo, zápcha sa trocha zlepšila, ale furt sa dokážem vyprázdniť tak každý 3. - 4. deň, a to s veľkým tlakom. Cítim furt, ako mám... no jak to povedať :D s prepáčením hovno zaseknuté pred zvieračom a nič... ďalej proste sa nedostane, je to strašne otravné a nepríjemné. Čo mám s tým robiť ? Mám dosť pohybu, málo sladkého, dostatočný príjem vlákniny. Bol som s týmto už za doktorkou, ktorá mi dala nejaké tabletky Dophilus, ale to absolútne nič nezmenilo.

modracik

Sremmurd:dá sa to upraviť,jablko na rano nalačno je fajn,ale bez doplnkov výživy a kvalitných probiotík-nechemických-to nepôjde.Ak máš ešte problém a chceš ho riešiť bez vedlajších účinkov, ozvi sa mi na meil.

We

Aj ja som mala podobny problem, hlavne ked som prijimala vela bielkovin a same tvrde veci.. Skus pit velmi teple napoje (kava, caj, ...), velmi teplu polievku a najlepsie je asi jablko kazde rano.

sponka1

vyskušaj-Každy deň rano 2dc teplej vody s lyžicou ľanoveho oleja a pred spanim 2dc vody s lyžicou jablčny ocot...

Sremmurd

Skúsil som to obmedziť, úplne vysadiť to ale nemám ako. Ale ajtak bez žiadneho výsledku. Obávam sa, či to skôr nejde o psychický problém.

vitavi

Neviem, čo jedávaš, len si tipnem. Pravdepodobne tam budú nejaké suché, tvrdé, prípadne pečené potraviny, ktoré ťa vysušujú.
Jedz jedlá šťavnaté, ktoré obsahujú viac vody.
Vynechaj nasýtené tuky, hlavne syry a mliečne výrobky. Vynechaj sušienky, chlieb nahraď mäkkou varenou obilnou kašou.
Jedz netučné omáčky na báze zeleniny, naparené jedlá, cestoviny, halušky, knedlíky a p. Doplň kvasenú zeleninu a zeleninu tepelne upravenú.